49., pátek 13. 2. 2009
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Přikryl - Pilař, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, S. Hudec, od 41. navíc Vojta - Látal, Broš, Kratěna - Ton, D. Výborný, Netík - Hromas, Langhammer, Koreis - Hrdel, Mrňa, Kafka. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Mladá Boleslav: Schwarz - J. Novák, Kočí, J. Moravec, Zíb, Jindra, Schnabel, Mocek - Nouza, R. Král, Handlovský - Klimenta, Boháč, D. Vrbata - Padělek, T. Sýkora, Benda - Gajovský, Rod, R. Pšurný. Trenéři: Šindel, Šejba a Gudas.
Branky a nahrávky: 3. Pilař (Kratěna), 12. Broš (D. Výborný, Kratěna), 18. D. Výborný (Netík, Gulaši), 21. Kratěna (Broš), 46. Kratěna (Vykoukal, Ton) - 42. Padělek (Benda, T. Sýkora). Rozhodčí: Husička, Šindler - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 12:11, navíc Gulaši (Sparta) 10 min. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5309.
P r a h a - Ani napočtvrté nedokázal extraligový nováček proti týmu Sparty vybojovat jediný bod. Domácí měli od začátku utkání pevně v rukou, když využili hned první přesilovku a první třetinu vyhráli přesvědčivě 3:0. Mladá Boleslav se dokázala prosadit až v poslední dvacetiminutovce, na víc než na optickou korekci skóre to však nestačilo. Nejvíce vidět byl Ondřej Kratěna, který byl u čtyř z pěti gólů.

Už počátek středočeského derby naznačil divákům, že se v TESLA ARENĚ bude hrát oboustranně aktivní hokej. Dvěma nebezpečnými střelami se uvedl domácí Koreis. Útočnou náladu umocnilo velké množství vyloučení. Přísný metr okusili hosté již ve 3. minutě, kdy hned první přesilovku sparťané Pilařem od modré využili. Poté se osmělili i Mladoboleslavští, ale Přikryl schoval Padělkovu střelu z kruhů ve své výstroji. Další důležitá přesilovková situace nadešla v 11. minutě, kdy šli hosté do tří. Sparťanská útočná eskadra obrannou trojici pevně uzamkla a po krásné kombinaci celé formace zvýšil z mezikruží Broš. Domácí byli při chuti, což vyústilo v další šance Kratěny a Broše dokonce v oslabení, po nichž putoval na trestnou lavici i boleslavský hráč. A protože střídání Středočechům trvalo příliš dlouho, udělil hostující lavičce rozhodčí ještě další trest. Přesilové hry dnes Spartě sedly, a také v této skóre navýšili. Přesnou střelou do růžku se trefil Výborný. Ke konci úvodní dvacetiminutovky si vyzkoušelo dvojnásobnou převahu rovněž mužstvo z města škodovek, ale nic z ní nevytěžilo.

Naopak v oslabení zkraje prostřední části zadělal na debakl Kratěna. Ve velkých příležitostech se ocitávali také hosté, ale například Handlovský zakončil únik dva na jednoho jen střelou nad Přikrylovu svatyni. V následující pasáži se stále hrálo nahoru dolů, avšak brankáři již tolik práce neměli. Zato diváci se bavili náramně, stav 4:0 inicioval mexickou vlnu a začínalo být jasno, že na zvrat již Mladá Boleslav síly nenajde. Přesto se snažila s výsledkem ještě něco udělat, ale tutovku Krále zlikvidoval skvělým přesunem betonů i lapačky famózní Přikryl.

Až ve 42. minutě se podařilo bílozeleným zlomit jeho kouzlo, když snížil Padělek. Přestože bylo rozhodnuto, hru nadále kouskovala četná vyloučení a nebyla by to dnešní Sparta, aby nevyužila další přesilovku pět na tři. Pátou branku, a svou druhou v zápase, přidal Kratěna. V euforii chtěli Holešovičtí přidat další góly, ale Netíkově teči se postavila do cesty Schwarzova lapačka a Tonův únik zastavil v zárodku faulem Kočí. Skóre se však již neměnilo, to však domácím, užívající si ovace vestoje, nevadilo.

Marian Jelínek (Sparta Praha): "Vyšla nám první třetina, respektive přesilové hry, mančaft se uklidnil a potom se dá říct, že už jsme kontrolovali výsledek. Druhá třetina byla z naší strany velice špatná, to je pravda, ale soupeř se naštěstí neprosadil. Ve třetí třetině už jsme si výsledek pohlídali, jen škoda pro našeho brankáře a jeho pohodu, že tam ta nula nezůstala. Jinak jsme ale s výsledkem spokojeni."

Jaromír Šindel (Mladá Boleslav): "Hodnotí se nám to hodně těžce, protože jsme tady chtěli bodovat. Věděli jsme, že pokud Sparta bude hrát přesilovky, tak ta šance je malá. Průběh všichni dobře viděli. Ve hře pět na pět jsme byli, myslím, rovnocenným partnerem, ale v přesilovkách nás bohužel Sparta přehrála."