SPA - NYR 0:2 - Sparta sice padla, ale stydět se nemusí

přát., čtvrtek 29. 9. 2011
Sparta - Rangers SPA - NYR
Sparta: Pöpperle - Kučný, Milam, Hanzlík, Husák, Sersen, Kasík, Žovinec, Moravec, Sobotka - I. Rachůnek, Broš, Tenkrát - T. Rachůnek, Bližňák, Ton - Lapšanský, Foster, Y. Treille - Žálčík, Luňák, Forman
Rangers: Biron - McDonagh, Bickel, Eminger, Del Zotto, Bell, Erixon - Wolski, Richards, Gáborík - Dubinsky, Anisimov, Callahan - Rupp, Stepan, Zuccarello - Fedotěnko, Christensen, Prust
Branky a nahrávky: 26. Anisimov (Erixon, Dubinsky), 29. Fedotěnko (Del Zotto, Erixon) . Rozhodčí: Šindler, Sutherland - Racicot, Blümel. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 10 878.
P r a h a - Konfrontace s New York Rangers sice neskončila výhrou, Sparta nicméně předvedla pěkný hokej. Obě branky vstřelili Rangers v rozmezí necelých tří minut druhé třetiny. Do několika slibných šancí se pak dostali zejména mladí hráči, ale Biron a stejně tak celá obrana Rangers byli v zápase bezchybní.

Do zápasu s Jezdci vstoupila Sparta bez zbytečného respektu a po úvodním nátlaku hostů Birona poprvé ohrozila po necelých dvou minutách zápasu hraného podle pravidel NHL. Po přihrávce Tona se do puku od modré opřel Foster, gólman zakročil hokejkou. I v dalším průběhu hry se domácí útočníci zkoušeli aktivně prosadit, blízko brance byl po vybídnutí Ivana Rachůnka Tenkrát, jehož pokus mezi betony Biron vystihl a dokázal je včas sklapnout.

Holešovičtí byli střelecky výrazně aktivnější. Rangers si vytvořili trvalejší tlak prakticky jen v přesilové hře. Ve hře pět na pět sparťané pravidelně zásobovali Birona střelami ze všech pozic. Dobrou příležitost Bližňáka s Tenkrátem zmařil hostující bek, který vystihl přihrávku slovenského útočníka, která mířila na zcela osamoceného Tenkráta. Neuspěli ani Ton a člen mladé čtvrté formace Žalčík.

Druhé dějství nabídlo zcela jiný obraz hry. Jako by se Rangers v první dvacetiminutovce pouze rozehrávali a až do druhé vstoupili naplno. Z rychlé protiakce ještě na jejím začátku zahrozil čtvrtý sparťanský útok, pak už úřadovali Jezdci. U levé Pöpperleho tyčky si na vyražený puk dobře počíhal Artem Anisimov a kličkou do backhandu otevřel skóre střetnutí.

V přesilové hře o dvě minuty později byl na stejném místě dobře připravený i Ruslan Fedotěnko, který stál na konci překrásné akce na jeden dotek. Už Del Zotto u druhé tyče byl v dobré palebné pozici, akci však ještě vyšperkoval přihrávkou napříč brankovištěm na ukrajinského forvarda. Okénka ve sparťanské obraně se po inkasovaných brankách začala otevírat čím dál tím častěji, Zuccarello ani Del Zotto ale neuspěli.

I třetí část souboje probíhala pod taktovkou týmu z kanadskoamerické soutěže. Stepan nadvakrát zkoušel Pöpperleho pozornost v přesilové hře, gólman však Spartu podržel. I sparťané se poté osmělili. Nejprve hrozil čtvrtý útok, pak i Tenkrát s Ivanem Rachůnkem. Hráči pocítili i tvrdost NHL, Forman dobře vybojoval puk v útočném pásmu, ale pak tvrdě narazil do zdi jménem Del Zotto.

O čestný úspěch se Sparta pokoušela i v samém závěru ve hře bez brankáře, ale Sportovní hala FORTUNA zaplněná téměř 11 tisíci diváky branku domácího celku neviděla. Přesto si Holešovičtí vysloužili za sympatický výkon potlesk ve stoje.