SPA - PCE 2:1 - Juniorům stačilo k obratu 24 sekund

2., úterý 19. 8. 2014
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Langer (Slyusarchuk) – Kalina, Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Slavíček – Schwamberger, Augustin, Arnošt (A), Litera, Svoboda, Klindera, Procházka, Pulkrab, Polesný, Sladkovský, Lojka, Krudenc (C), Procházka Martin.
Pardubice: Vejmelka (Husár) – Procházka, Adam, Petira, Vácha (A), Nedbal, Franc, Bažant, Ščotka – Voženílek (C), Procházka Michal, Patzelt, Kysela, Chvojka (A), Panna, Bohuněk, Pipek, Kusý, Musil, Krajňák, Velinský.
Branky a nahrávky: 45. Litera (Vacek, Bláha), 45. Schwamberger (Langer) – 32. Krajňák (Ščotka). Rozhodčí: Lacina - Frodl, Charvát. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 40:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Junioři pražské Sparty sehráli druhý zápas ve dvou dnech v holešovické Tipsport areně a i podruhé byli úspěšní. Po výhře nad Brnem tým zdolal i houževnaté Pardubice. Během 24 vteřin se ve třetí třetině podařilo zápas otočit.

Sparťané vstoupili do zápasu aktivněji a vytvořili si větší množství střeleckých příležitostí. Ihned po buly střílel Procházka, Vejmelka v brance Pardubic ale pohotově vyrazil maskou. Gólman hostí si vzápětí poradil i se dvěma ranami od modré, nejprve neuspěl Kadeřávek, poté nepochodil ani Vacek.

První přesilovku si zahráli Pardubičtí. V ní měl největší příležitost Krajňák, branku ale netrefil. Krudenc mohl svůj faul napravit krátce po ubráněném oslabení, sám před Vejmelkou ale nepochodil. Překrásnou akci poté vymyslel Schwamberger, který se protáhl za obranu do úniku, odkrytou bránu ale netrefil. Perníkáři si poté zahráli další přesilovou hru, Langer ale složitější zákrok vytáhnout nemusel. První gól nepřinesl ani únik Polesného s Lojkou, prvně jmenovaný totiž netrefil bránu.

Druhá třetina byla zpočátku opatrnější, příliš velkých šancí k vidění nebylo. Lepší šanci nepřinesla ani přesilovka Pardubic, vyloučen byl domácí Pulkrab. Další přesilovka už ale Pardubicím vyšla. Martin Krajňák dostal parádní pas na pravý kruh, odkud zkušeně trefil k levé tyči. Hosté mohli zvýšit na 2:0, Krajňák ujel v oslabení sám na bránu. Jeho bekhendový blafák ale vychytal Langer.

V závěru třetiny si Pražané vytvořili velký tlak, vynikajícího Vejmelku v bráně ale nedokázali překonat. Největší příležitost měl na své holi domácí křídelník Arnošt, ten ale odkrytou bránu z nadějně vyhlížející dorážky netrefil.

Sparťané vstoupili do třetí třetiny aktivně a během 24 vteřin skóre otočili. Nejprve se trefil Petr Litera, který využil parádního pasu Vacka přes útočné pásmo a trefil se do odkryté brány. Hned v příštím střídání se prosadil Daniel Schwamberger, který po pohledné individuální akci překonal gólmana hostů mezi betony.

Ve zbytku třetiny sparťané kontrolovali hru a nedovolovali soupeři ohrozit Langra v brance. Perníkáři v posledních 90 vteřinách třetiny odvolali brankáře, lepší šanci si ale vytvořit nedokázali. Z pražského tripu si tak odváží tři body za výhru na Slavii, sparťané však už byli nad síly Pardubických.

Darek Stránský (HC Sparta Praha): První třetina nebyla až tak špatná, byly tam pozůstatky dobrého výkonu ze včerejška. Pak se nám ale vkrádala nervozita na hole, nedařilo se nám. Ve druhé třetině jsme vypadli z rytmu, byli jsme netrpěliví. Soupeř dobře bránil, dal gól z přesilovky. Ve třetí třetině jsme zjednodušili hru. I když nejsme spokojeni s výkonem, tak jsme rádi, že jsme utkání otočili.

Marek Zadina (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): Sparta měla po první třetině osmnáct střel, byla lepší, pro nás se jednalo o těžké utkání. Věděli jsme, že v posledních zápasech s Hradcem Králové a Kometou Brno byla velmi produktivní, proto jsme chtěli hrát do obrany. Zápas se pro nás vyvíjel poměrně příznivě: udrželi jsme bezbrankový stav v prvním dějství, pak jsme se prosadili v přesilovce. Bohužel ale toto vedení jsme dvěma obdrženými brankami v jedné minutě ztratili a tím i bodový zisk.