SPA - PLZ 3:4sn - Junioři vybojovali s Plzní pouze bod

39., pátek 5. 2. 2016
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Chour – Janus, Knobloch, Benárik, Vlad, Kadeřávek, Duben, Zeleňák – Krátký, Michnáč, Lojka, Klindera, Györy, Kulda, Pulkrab, Schwamberger, Hozák, Sladkovský, Procházka.
Plzeň: Štekr – Kvasnička, Polívka, Kaňák, Walter, Pokorný, Petráš – Švarc, Vlček, Vavřička, Polata, Krystl, Krliš, Hajšman, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Suchý, Stránský.
Branky a nahrávky: 48. Pulkrab, 51. Pulkrab, 58. Jandus (Schwamberger, Kulda) - 10. Suchý (Kodýtek, Krliš), 13. Kodýtek (Suchý, Kvasnička), 57. Švarc (Petráš), rozhodující nájezd Kodýtek. Rozhodčí: Würtherle - Svobodová, Šmika. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 53. Střely na branku: 34:40. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Junioři Sparty zahájili zápasový víkend domácí porážkou s Plzní, které podlehli 3:4 po samostatných nájezdech. V utkání se Západočechy nejprve prohrávali 0:2 po první třetině, ale dvěma góly Marka Pulkraba v závěrečné třetině srovnali krok. Plzeň šla sice vzápětí do vedení, ale sparťané poslali duel do prodloužení trefou Martina Janduse. O vítězi nerozhodlo ani následné nastavení a rozhodnout musely penalty, v nichž se trefil pouze hostující Petr Kodýtek a vystřelil svému týmu bod navíc.