SPA - SBA 5:4sn - Mladíci po boji udolali Slovan

přát., čtvrtek 3. 9. 2009
Sparta - Slovan Bratislava SPA - SBA
Sparta: Přikryl – Mrázek, Vojta, Bolf, Cunik, Hudec, Vošmik – Podlešák (A), Hrdel, Koreis – Netík (C), Krätzer, Látal – Hromas (A), Luňák, Tůma – Mrňa.
Slovan Bratislava: Konrád - Bohunický, Kováčik, Kuĺha (A), Varga, Bezák, Hujsa, Tesařík - Vaic (C), Turunen, Nedorost, Rusnák, Hruška Milan, Štajnoch, Demel, Huba, Huna, Tulupov, Skokan, Němec, Lipianský (A).
Branky a nahrávky: 10. Podlešák (Koreis), 37. Vojta (Koreis), 37. a 55. Netík (Koreis, Bolf), rozhodující sam. nájezd Hrdel - 5. Skokan, 19. Hujsa (Kováčik, Štajnoch), 30. Huba (Skokan, Nedorost), 42. Kulha (Demel). Rozhodčí: Jílek, Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 510.
P r a h a - V sestavě s převážně mladými hráči porazila Sparta v generálce na extraligu slovenský velkoklub Slovan Bratislava. Role kapitána se skvěle zhostil Tomáš Netík, který vstřelil dva góly. O rozhodující nájezd se postaral Zbyněk Hrdel.

Sparta v omlazené sestavě vstoupila do zápasu aktivněji, již v druhé minutě se dostal do šance Tomáš Netík. Branislav Konrád v bratislavské brance ale jeho střelu bez problémů zlikvidoval. Hned v úvodu zápasu měli domácí příležitost zahrát si přesilovou hru, ale branku Slovanu za celé dvě minuty téměř neohrozili. Brzy po skončení přesilovky naopak inkasovali z hole Davida Skokana. Po brance z páté minuty se utkání hrálo převážně ve středním pásmu a hra byla plná nepřesností. Ani při dalším vyloučení hráče Slovanu se Spartě nepodařilo vytvořit si trvalejší tlak, ojedinělou šanci zaznamenal Netík. V desáté minutě se Pražanům podařilo vyrovnat po individuálním průniku Jakuba Koreise, jehož střelu z úhlu dorazil do branky Slovanu Martin Podlešák. V dalších minutách se hra přelévala, nabídnuté přesilové hry nevyužil ani jeden z týmů. V 16. minutě vybojoval Karel Hromas puk v útočném pásmu, jeho střela z otočky ale mířila vedle branky. Na konci 17. minuty byl za podražení vyloučen Zbyněk Hrdel a Slovan z přesilovky zahrozil, Petr Přikryl ale střelu skryl v lapačce. Z následujícího protiútoku se dostal do nájezdu na branku Martin Látal, ale také se neprosadil. Krátce nato byl vyloučen a Sparta v bratislavské početní výhodě inkasovala druhý gól. Po křižné přihrávce brankovištěm překonal Přikryla v 19. minutě Martin Hujsa. V posledních vteřinách první třetiny se ještě dostal do šance Richard Huna, střílel ale nad branku.

Na začátku druhé třetiny se uvolnil Netík, jeho kličky před brankou Slovanu mu Konrád v poslední chvíli překazil. V dalších minutách se hra opět přelévala, ze strany Bratislavy hrozil Ján Lipianský, na straně Sparty Netíkův útok. Na počátku 30. minuty zvýšil vedení Slovanu Peter Huba. O dvě minuty později byli Bratislavští blízko dalšímu gólu, když se Přikrylovi odrazil puk od ramene a neposedně poskakoval v brankovišti. Slovan zahrozil i v 35. minutě, kdy Lukáš Bolf pohotově odpálil puk, který za Přikrylovými zády pomalu klouzal do odkryté branky. Po nedovolených zákrocích hráčů Bratislavy dostala Sparta šanci zahrát si dvojnásobnou přesilovku, kterou okamžitě využil Jakub Vojta a přesnou střelou od modré snížil v 37. minutě na rozdíl jediné branky. O několik desítek vteřin později se v klasické přesilovce trefil Tomáš Netík, který se z prostoru mezi kruhy nemýlil, a těsně před koncem druhé třetiny byl stav vyrovnaný 3:3. V poslední minutě měla Sparta dokonce možnost jít do vedení, když během oslabení ujela dvojice Netík - Látal. Druhý jmenovaný ale obrovskou šanci nevyužil.

Nerozhodný stav vydržel ve třetí třetině pouze 23 vteřin. Tak dlouho totiž trvalo, než šel Slovan zásluhou Martina Kuľhy znovu do vedení. Následovala pasáž vyrovnané hry bez větších šancí, pouze Kuľha povzbuzený svým gólem se ocitl ve výraznější šanci. Jeho objetí branky ale zastavil Hudec a zaslouženě si šel odpočinout na trestnou lavici. Sparta se tlačila za vyrovnáním, ale sama se brzdila zbytečnými fauly. V 55. minutě ujeli v oslabení hráči Sparty, Bolf poslal zadovkou puk Koreisovi, který přesně našel volného Tomáše Netíka. Nerozhodný stav 4:4 vydržel až do konce třetí třetiny. Po dohodě obou kapitánu následovaly samostatné nájezdy. Jako první ze sparťanů jel Koreis a kličkou do backhandu proměnil. Z bratislavských střelců se trefil pouze Lipianský. Rozhodující nájezd zaznamenal Zbyněk Hrdel, který přesnou střelou překvapil gólmana Slovanu. Mladá sparťanská sestava tak generálku před extraligou zvládla vítězně.