SPA - SLA 7:1 - Junioři ovládli derby a uhájili první místo

54., sobota 5. 3. 2011
Sparta - Slavia SPA - SLA
Sparta: Sedláček - Sobotka, Švaříček, Veselý, Kolář, Drvota, Žovinec, Dvořák - Kučera, Sovík, Přibyl - Kniazev, Rubeš, Eis - Tůma, Pacovský, Forman - Antončík.
Slavia: Dlouhý - Příhoda, Jeník, Růžička, Okuliar, Barák, Warneke, Semrád - Hellar, Mavrojanidis, Žejdl, Klhůfek, Koubek, Hrouda, Müller, Hertl, Suchánek, Kejdana, Palaščák, Wsolek, Vögel.
Branky a nahrávky: 13. Eis (Kniazev), 18. Rubeš (Sobotka), 33. Forman (Tůma), 39. Veselý (Rubeš), 40. Forman (Kučera, Antončík), 43. Přibyl (Kolář, Forman), 50. Drvota - 13. Mavrojanidis (Žejdl, Hellar). Rozhodčí: Würtherle - Komárek, Krátký. Vyloučení: 6:5, navíc Žejdl a Mavrojanidis (oba SLA) osobní trest 10 minut, Žovinec, Sobotka a Kolář (všichni SPA) a Hertl, Palaščák a Klhůfek (všichni SLA) 5 minut plus osobní trest do konce utkání, Kniazev (SPA) osobní trest do konce utkání a Warneke (SLA) trest ve hře. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 428. Střely na branku: 43:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1.
P r a h a - Sparťanská juniorka jasně ovládla derby, které bylo zároveň posledním zápasem základní části. Díky přesvědčivému vítězství 7:1 uhájila první příčku tabulky před dotírajícími Vítkovicemi. Tři kanadské body si ve vyhroceném utkání, kde bylo uděleno celkem 237 trestných minut, připsal Miroslav Forman.

Závěrečné derby základní části bylo pro Spartu zároveň i soubojem o celkové první místo, o které se na dálku přetahovala s Vítkovicemi. Kapitán domácího celku Sovík hned v úvodu prověřil pozornost slávistického brankáře Dlouhého pokusem o zasunutí puku k tyči, ale osmnáctiletý gólman odolal. Sedláček měl na druhé straně dost práce s Müllerem a Mavrojanidisem, nejproduktivnějším hráčem hostů.

Jako první se nakonec gólově prosadila Sparta. Dlouhého prostřelil v signalizované výhodě Stanislav Eis. Vedení ale domácím vydrželo pouze necelých 40 vteřin, než vyrovnal aktivní Georg Mavrojanidis. Druhou polovinu první části poznamenala častá vyloučení na obou stranách. V přesilové hře domácích čtyři na tři nejprve Tomáš Rubeš orazítkoval v dobré pozici jen tyčku Dlouhého klece, ale o 20 vteřin později už poslal Spartu do vedení chytrou střelou, kterou odrazil od brankáře za jeho záda.

Začátek druhé části okořenila hromadná potyčka u domácí střídačky. S trestem do konce utkání z ní odjelo hned pět hráčů, slávistický Warneke dokonce od rozhodčích obdržel za rány pěstí trest ve hře. Sparta se tak musela v dalším průběhu utkání obejít bez obránců Žovince a Sobotky a útočníka Kniazeva. Třetí branku Holešovických přidal těsně po svém návratu z trestné lavice, kde pykal za hákování, útočník Miroslav Forman.

Naděje Slavie na obrat definitivně pohřbil závěr druhého dějství, kdy domácí přidali další dva góly. Nejprve prostřelil Dlouhého od modré čáry v přesilové hře obránce Jan Veselý, poté se podruhé prosadil Miroslav Forman, který po Kučerově nahrávce dotlačil puk do branky. A jak Sparta před přestávkou začala, tak pokračovala i v úvodu třetí části. Dlouhý kapituloval po šesté, tentokrát ho blafákem překonal Daniel Přibyl.

Čestné vítězství si bezradní hosté připsali alespoň v pěstním souboji, který spolu svedli Klhůfek a Kolář. První jmenovaný stáhl Koláře na led jako první a oba se poté odebrali do šaten. Nešťastný Dlouhý nakonec lovil puk ze své sítě celkem sedmkrát. Vítězné tažení za prvním místem po základní části dokončil v přesilové hře po vyloučení Žejdla Lukáš Drvota. Sparta uhájila jednobodový náskok v čele tabulky před Vítkovicemi a do vyřazovacích bojů tak půjde z prvního místa.

Pavel Arnošt (Sparta): Sezóna dnes vrcholila 52. kolem a my jsme chtěli zápas zvládnout a zůstat na prvním místě. V průběhu utkání jsme se začali zlepšovat a byli jsme velmi produktivní, i když jsme herně v takové pohodě nebyli. Kluci si to před tolika diváky užili.

Luboš Koňák (Slavia): Soupeř nás dnes přehrál, ve všem byl lepší. Neměli jsme šanci.