SPA - SLZ 7:0 - Dorostenci v přípravě deklasovali Salzburg

přát., pondělí 27. 2. 2012
Sparta - Red Bull Salzburg SPA - SLZ
Sparta: Neužil (31. Langer) - Bílek, Hrdlička, Horevaj, Vacek, Kliment, Pokorný, Matějček, Presheva, Svoboda, Simon, Major, Oždian, Pulkrab, Procházka, Klindera, Brém, Abdul
Red Bull Salzburg: Mayer - Orsagm, Zauner, Steinachr, Gruber, Minajevs, Wachter, Kainz, Vasilonoks, Egger, Jakubitzka, Rosenlechner, Lancsar, Luza, Nussbauer, De Lorenzo, Lahoda, Magler
Branky a nahrávky: 12. Simon (Oždian), 13. Abdul (Svoboda), 22. Pulkrab (Pokorný), 22. Presheva (Abdul), 41. Presheva (Brém), 45. Simon (Svoboda, Procházka), 57. Abdul (Simon, Procházka). Rozhodčí: Vaněk - Vršecký, Knápek. Vyloučení: 4:4. Bez využití.
S blížícím se play-off si sparťanští dorostenci zvyšují zápasovou zátěž. Extraligový program jim v pondělí zpestřil mezinárodní přátelský zápas se Salzburgem. Česko-rakouské měření sil vyznělo jasně ve prospěch týmu z Holešovic, který svému soupeři nasázel sedm branek.

Od první minuty zápasu bylo jasné, kdo bude v pondělním odpoledni na ledě pánem. Ve druhé minutě byl za podražení vyloučen hostující Lancsar a hosty mohl vzápětí potrestat Klindera, který pálil z ideální pozice na kruzích, ale brankář Mayer se stihl včas přemístit. K následné dorážce již Spartu nepustil rozhodčí Vaněk, který si správně všiml postavení domácího hráče v brankovišti. Ideální příležitost poslat svůj tým do vedení pak spálil Presheva, když přihrávku zpoza branky poslal z první jen do hrudě brankáře hostů. V desáté minutě hosté ztratili puk na modré čáře, následně se jej zmocnil Abdul, ale jeho zakončení nebylo ideální a trefil jen Mayerovu vyrážečku. Střelecké manévry odstartoval až o dvě minuty později Dominik Simon, který pohotovým příklepem vrátil do branky vyraženou střelu Oždiana. Za další minutu se v závaru před brankou prosadil Jindřich Abdul. Hráči Salzburgu se v první třetině omezili jen na pokusy z větší vzdálenosti, důrazná sparťanská obrana jim více nedovolila. Těsně před koncem první části sehráli domácí perfektní akci na jeden dotek, na jejímž konci mohl Matějček doklepávat do prázdné branky, puk mu ale sjel a Mayerovu branku minul. Do kabin se šlo tedy za stavu 2:0.

Co se nepovedlo Matějčkovi, dotáhl hned ve druhé minutě druhé třetiny do úspěšného konce Marek Pulkrab, když potrestal další nedůslednost v obraně Salzburgu. Chaos v defenzivní činnosti hostů se projevil i při dalším úspěšném zásahu Holešovických. Nikým nepovšimnut si před brankoviště najel Enver Presheva a našel mezírku pod rukou hostujícího gólmana. Pohodlné čtyřbrankové vedení mělo za následek, že Sparta přece jen trochu polevila a nabídla soupeři do té doby největší šanci na skórování. Rosenlechner ale tváří v tvář Neužilovi branku minul. Pro sparťanského gólmana to byla první a zároveň poslední vážnější situace, které musel čelit. V 31. minutě jej totiž vystřídal jeho kolega Langer, který se hned o pár vteřin později musel vytáhnout, když zneškodnil trestné střílení Vasilonokse, který byl chvilku před tím v podobné situaci hákován. Další příležitost na korekci výsledku měli hosté za čtyři minuty, když se pokoušel u levé tyčky propasírovat puk do branky Kainz, ale Langer všechny mezery spolehlivě utěsnil. Poslední slovo ve druhé části ale patřilo Spartě. Abdul udělal kličku poslednímu obránci, z úhlu ovšem branku Salzburgu minul.

Další bleskový úder domácích přišel hned po čtrnácti vteřinách třetí části, kdy se opět prosadil zapomenutý Enver Presheva, když si tentokrát z arzenálu možných zakončení vybral forehandovou kličku. Pátá branka domácích definitivně zlomila i poslední zbytky odporu hostujících hráčů. Sparta pokračovala v exhibičním tempu, další branku přidal, Dominik Simon, když propálil dělovkou z levého křídla vše co mu stálo v cestě, včetně hostujícího gólmana, který se za pukem jenom bezmocně ohlédl. Jeden útok za druhým se valil na branku Salzburgu, ale domácím většinou chyběla přesnost v zakončení. Účet utkání ale nakonec přece jen uzavřeli domácí. Sedmý zařez na pažbě obstaral znovu Jindřich Abdul, který v signalizovaném trestu uklidil přesně k tyči výbornou přihrávku zpoza branky. Na výsledku již nic nezměnila ani poslední šance zápasu, ve které Vasilonoks nedotáhl svůj bekhendový blafák. Hosté se tak nedočkali ani čestného úspěchu a odjíždí z Prahy se sedmigólovým debaklem.