SPA - TRI 4:3 - Třinec zlomil až čtvrtý gól

26., pátek 24. 11. 2006
Sparta - Třinec SPA - TRI
Sparta: Duba - Vykoukal, Jan Hanzlík, Ptáček, Stehlík, Černošek, Tabaček, Benýšek - P. Ton, Štrba, O. Kratěna - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - Dragoun, Langhammer, Netík - Hromas, Podlešák, Dušátko.
Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, Kroupa, Frolo, D. Seman, Pácal, Kundrátek - Steber, Štefanka, Skořepa - Korhoň, Polanský, Tomas - Vůjtek, Peterek, Martynek - J. Daneček ml., Kolusz, Vrba.
Branky a nahrávky: 11. Vykoukal (J. Hlinka), 19. Netík (Langhammer), 29. J. Hlinka (Vykoukal), 53. Netík (J. Hlinka) - 13. Štefanka (Pácal), 20. Peterek (Vůjtek), 39. Kroupa (Skořepa). Rozhodčí: Bolina - Český, Padevět. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5.383.
Sparta před domácími diváky opět nezaváhala a vybojovala canné vítězství. Třikrát šli Holešovičtí do vedení, třikrát stihl v krátkém časovém úseku Třinec vyrovnat. Až na úder Netíka z poslední třetiny již Slezané odpovědět nedokázali. V závěru si Pražané utkání zdramatitovali zbytečnými vyloučeními, přesto dokázali trpělivostí a dobrou defenzívou dovést utkání do vítězného konce.

Zkraje utkání dostali Oceláři jedinečnou možnost dvojnásobné přesilovky. Za čtyřicet vteřin trvající výhody si slibné příležitosti dokázali vytvořit, ale v zakončení nebyli přesní. Krátce po přesilovce hostí se na opačné straně prosmýkl obranou Langhammer, narazil však na rameno Vojtka. Stejně se vedlo o chvíli později Hlinkovi, na Dubovi vyhořel zase slovenský útočník Tomas. Skóre se poprvé měnilo až v 11. minutě. Hlinka přenechal puk na modré čáře Vykoukalovi, jenž si popojel blíže brance a propasíroval puk Vojtkovi mezi chrániči. Vedení ale vydrželo Pražanům pouze necelé dvě minuty. Poté v oslabení vypálil zdálky Pácal a Dubou vyražený touš doklepl do sítě připravený Štefanka. Hra byla i nadále vyrovnaná, v útoku však byla nebezpečnější domácí Sparta. Vojtek se zapotil při pokusu Hanzlíka, odkrytou klec netrefil Hlaváč. Stav se měnil znovu až v závěru třetiny. Nejprve v 19. minutě Netík mezi kruhy dvakrát plácl do gumy a jeho druhý pokus skončil u pravé tyče brány, poté znovu za necelé dvě minuty bylo opět vyrovnáno. To Vůjtek po vhazování viděl před brankovištěm zcela volného Peterka, jenž krátce před přestávkou vyrovnal.

Ve druhé části přišlo zklidnění na obou stranách, úroveň hokeje značně opadla. Bojovalo se zejména ve středním pásmu, na holích hokejistů vládla nepřesnost. Podobně tomu tak bylo také v zakončení. Po dlouhých chvílích první větší šance skončila v síti, a to v 29. minutě. Dlouhým pasem středem hřiště vyzval k sólu Vykoukal šikovného Hlinku, ten se uvolnil kličkou do středu hřiště a střelou po ledě vrátil Holešovickým hubené vedení. Vzápětí se ale domácí museli bránit. Duba musel být ve střehu zejména při střele Skořepy a nahození Kroupy od modré čáry. Přerušit tlak hostí mohli Pražané v početní výhodě, ale bylo tomu naopak. Třinečtí v oslabení nejprve zahrozili dvojící Peterek – Martynek, ale druhého jmenovaného ještě stihl skvěle vychytat Duba. Jenže ve 39. minutě ujel z trestné lavice obránce Kroupa a precizním blafákem do bekhendu nedal sparťanskému brankáři šanci.

Poslední dvacetiminutovku otevřela rána Vůjtka, který rozezvonil břevno domácí branky. Pražané se tlačili do útoku, chyběl jim ale důraz před brankou. Třinecký gólman Vojtek střely často vyrážel, nikdo však nebyl připraven na dorážky. Snaha domácích na vlastním ledě opět naplno bodovat nakonec přeci jen přinesla ovoce. Vyrovnanou bitvu strhl na stranu Sparty v 53. minutě znovu Netík, když Hlinkovu parádní příhru namířil znovu mezi betony třineckého muže pod maskou. V oslabení mohl rozhodnout v nájezdu definitivně ještě Hlinka, na poslední chvíli ale o puk přišel. Závěr si domácí zkomplikovali dvěmi zbytečnými vyloučeními, Oceláři sáhli po oddechovém čase a následné power play. Chvíli tlačili Spartu v obranném pásmu i v šesti proti čtyřem, ale vyrovnání se již nedočkali.

Marian Jelínek (Sparta): "Můžeme být spokojeni pouze s body. Herní projev z naší strany nebyl dobrý. Při vší úctě k soupeři jsme dnes dali sedm gólů, nikoliv čtyři. Na druhé straně i krizové situace, které se zvládnou, dokážou mužstvo posílit. My jsme závěr zvládli. Dnes nás podržel brankář Duba."

Jan Daneček starší (Třince): "Odjížděli jsme do Prahy s úmyslem hrát ze zajištěné obrany, což nám v posledních dvou utkáních přineslo vítězství. Bohužel jsme obdrželi první gól, na který jsme museli reagovat. Otevřeli jsme trošku hru, z toho vyplývalo to, že nás soupeř dostal po tlak a po jeho gólu jsme vždy kontrovali. V poslední třetině jsme získávali menší převahu, ale soupeři se podařilo vstřelit čtvrtý gól, který znamenal zisk tři bodů."