ČP5, úterý 21. 8. 2007
Sparta - Ústí nad Labem SPA - UNL
Sparta: Valent – Ptáček, Mrázek, Vykoukal, Hanzlík, Černošek, Tabaček, Jerofejevs - Ton, Nedvěd, Laghammer – Netík, Sivek, Melichárek – Zelenka, Vaic, Havel – Hromas, Podlešák, Švagrovský – Dragoun
Ústí nad Labem: Přikryl – Vomela, Vágner, Novotný, Hořava, Zeman, Ficenc, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš – Čaloun, Liščák, Hašek – Saffer, Heřman, Klimt – Míka, Slížek, Klobouček
Branky a nahrávky: 23. Sivek (Melichárek) - 7. Pojkar (Pazourek), 16. Čaloun (Novotný) Vyloučení: 8:11. Využití: 0:1. Diváci: 1500.
V utkání plném zmařených šancí se nakonec z vítězství radovali hosté, které spolehlivým výkonem podržel exsparťansky brankář Přikryl. Překonat ho dokázal pouze Michal Sivek. Ústí rozhodlo v první části hry brankami Vomely a Čalouna. Domácí dostali v utkání třikrát výhodu dvojnásobné přesily, ale ani jednou jí nevyužili. Sparta tak ztratila šanci zahrát si semifinále Tipsport Hockey Cupu.

V utkání začala aktivněji Sparta, konkrétně pak Tibor Melichárek, který hned v druhé minutě nadvakrát prověřil Přikryla. Ten si poradil i s šancí nestárnoucího kanonýra Zelenky a z protiútoku se neprosadil ani Pavel Janků. Poté se začala aktivita stěhovat na hokejky Lvů. Pojkar ještě v dobré šanci promáchl, Vomela se už z pravé strany nemýlil. Poté dostala Sparta výhodu přesilové hry, avšak zdlouhavé kombinace brankou neskončily. Po vyloučení Kloboučka byla výhoda domácích na deset vteřin zdvojnásobena, ale využita stejně nebyla. Největší šance přišla v pokračující přesilovce, kdy střílel ze spojnice kruhů Zelenka. V minutě dvanácté střílel od modré Ptáček a Hromas jeho střelu tečoval nad. Vzápětí najížděl na Přikryla Nedvěd, ale neuspěl. Druhá branka padla v čase 15:04. Valent neudržel jedovku Novotného a Čaloun měl s dorážkou lehkou práci. Minuta osmnáctá a další přesilovka Sparty 5 na 3, tentokrát trvala bez mála minutu a půl. V největší šanci zklamal Laghammer a defenzíva hostů opět odolala.

Do druhé třetiny vstoupila Sparta v přesilovce. Těsně po jejím skončení konečně zlomil Přikrylovo kouzlo Sivek, který dorazil Melichárkovu ránu. Do další šance se dostal Vykoukal, když ve vlastním oslabení uháněl na Přikryla. Šestá minuta a další šance Sparty v podobě přesilovky 5 na 3. Skončila stejně jako dvě předchozí – neúspěšně. Sparta stupňovala snahu o vyrovnání, ale ani Sivek, Netík nebo Hanzlík své střely nenasměrovali do Přikrylovy klece. Pokus aktivního obránce Vykoukala ztlumil ústecký gólman na hrudníku a o několik málo okamžiků později Nedvěd netrefil odkrytý cíp branky. Minutu po polovině základní hrací doby se sám před Valentem ocitl Hořava, ale neuspěl. Do další šance se řítil Netík, byl však nedovoleně zastaven vracejícím se obráncem. Dvě minuty před koncem třetiny nejprve ohrozil branku Sparty Liščák a ani Ton si před svatyní hostů se svou šancí neporadil.

Při vyloučení Nedvěda paradoxně útočili domácí, dvojice Netík – Dragoun uháněla na jediného obránce, ale ten dokázal finální přihrávku zblokovat. Nedvěd se zapojil do ofenzivních manévrů hned po opuštění trestné lavice, jeho projektil vytěsnil Přikryl ramenem. V minutě pětačtyřicáté mířil mezi Valentovy betony Janků, ten je dokázal včas zaklapnout. Tibor Melichárek se blýskl uvolněním podél mantinelu a následnou střelou. Stejný hráč měl největší šanci v další přesilovce, ale Přikrylovu branku netrefil. Petr Ton se zkoušel prosadit kličkovanou mezi obránci, ale jeho střela, ani Nedvědova dorážka se neujala. Valenta, který moc práce ve třetí části neměl, prověřil v přesilovce Janků, poté i Ústí dostalo šanci zahrát si přesilovku 5 na 3. Gól nedalo a Sparta cítila šanci na srovnání skóre. Útoky se však tříštily o obranou zeď, kterou tvořily žlutomodré šiky ústeckých hokejistů a hosté se nakonec radovali z výhry 2:1.