SPA - VIT 2:1 - Mladší dorost začal výhrou

FT1, pátek 25. 3. 2016
Sparta - Vítkovice SPA - VIT
Sparta: Škorpík – Bureš, Haš, Tůma, Hadamczik, Havlín, Kozák, Kumpošt, Pšenička, Prymula, Čermák, Pika, Vorobjev, Kropáček, Rubeš, Vitouch, Dani, Arnošt, Čížek, Čech.
Vítkovice: Malik – Malík, Bílý, Vacula, Bieniek, Šulák, Plánka, Vojtovič, Fridrich, Žemba, Takáč, Kylnár, Vavřík, Vjačka, Vícha, Urban, Smička, Mrva, Beránek.
Branky a nahrávky: 14. Vitouch (Čermák), 38. Vitouch (Čermák, Čech) - 35. Takáč (Beránek, Fridrich). Rozhodčí: Kika, Svoboda - Blaha, Hanzlík. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 221. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Mladší dorostenci Sparty vstoupili do finálového turnaje mladšího dorostu těsnou výhrou 2:1 nad Vítkovicemi. Svěřenci Jaroslava Nedvěda sice přišli o vedení 1:0, ale rychle si ho dokázali vzít zpět a náskok nakonec udrželi. O obě branky Pražanů se postaral útočník Daniel Vitouch. Už v sobotu čeká sparťany druhé utkání turnaje, v němž změří síly se Zlínem.

Úvodní sparťanské utkání na finálovém turnaji v Přerově sledovalo slušných 221 diváků. Ti se dočkali první vážnější šance na startu desáté minuty, kdy nebyla v přetahované před brankou zužitkována Tůmova střela od modré. Sparta pokračovala v aktivitě, ale z obou stran nebyla k vidění žádná akce, která by měla gólové parametry a řádně vyděsila jednoho z brankářů.

Ve čtrnácté minutě už byli sparťané důraznější před brankou, za což byli náležitě odměněni vedoucí brankou, kterou obstaral z mezikruží po Čermákově přihrávce Daniel Vitouch. Vzápětí mohli sparťané náskok zvýšit při Šulákově trestu, ale za nevydařenou přesilovku si příliš chvály od trenéra Jaroslava Nedvěda nejspíš nevysloužili. Do kabin tak šli s těsným náskokem.

K navýšení náskoku nestačila ani přenesená přesilovka ze závěru prvního dějství, ale při své další početní výhodě v osmadvacáté minutě už sparťané zahrozili. Parádní individuální akci ovšem zakončil Dani přestřelením vítkovické klece. Ve druhé polovině prostředního dějství dostala Sparta další početní výhodu, ale vinou Hašova držení si ji příliš neužila.

Slezané navíc Spartě ukázali, jak s přesilovou hrou naložit. Po třinácti vteřinách zkrácené přesilovky sparťané zachybovali na obranné modré a po rychlé kombinaci se dostal ke kotouči volný David Takáč, jenž si připravil brankáře Škorpíka a přesnou ranou vyrovnal. O dvě minuty později se činila lapačka Malika, která však nepomohla při rychlém útoku Sparty, jenž skončil v osmatřicáté minutě vedoucí brankou z hole Davida Vitoucha.

Těsný náskok, ale velkou touhu uspět, měli hokejisté Sparty na startu třetí třetiny. Po necelých devíti minutách hry mohlo být ovšem zle, když Urban obkroužil Škorpíkovu branku a jeho zakončení skončilo na brankové čáře. Následně se do sebe mladíci pustili jako ošlehaní borci v Tipsport extralize či NHL a vylučovalo se po jednom hráči na obou stranách.

Rány rukavicí byly tím jediným, co do konce utkání doslova padalo. Pozorná obrana Sparty hlídala těsný náskok, který mohla v závěrečné pětiminutovce zvýšit. Dani s Kropáčkem ovšem nedokázali dotlačit poskakující kotouč za Malika a ve stejné přesilové hře sparťanů ujel na opačné straně Fridrich, jenž pokračoval ve stopách svých soupeřů. O více než dvě minuty později nevyužili Nedvědovi svěřenci přečíslení a stav se tedy neměnil. Sparta v prvním utkání finálového turnaje zdolali Vítkovice 2:1 a už zítra je čeká Zlín.