SPA - ZLN 0:4 - Další domácí prohra, Sparta nedokázala skórovat

34., úterý 23. 11. 2010
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O´Brien, Salcido, Zacpálek - Ton, D. Výborný, Y. Treille - Bartánus, Broš, Hromas - Kůrka, Koreis, Kafka - Smoleňák, Karpov, Pacovský. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Zlín: Duba - Grof, Linhart, Švrček, Galvas, Bořuta, Řezníček, Lučka, Míka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Holík, Balán, F. Čech - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.
Branky a nahrávky: 15. Grof (Balaštík), 28. Balán (Řezníček), 47. F. Čech (Řezníček), 49. Důras (Galvas, I. Rachůnek). Rozhodčí: Souček, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 3150.
P r a h a - Čtvrtý zápas po pauze, čtvrtá porážka. Zlín si odvezl všechny tři body, s přehledem Spartu přejel v poměru 4:0. Domácí se nezmohli ani na čestný úspěch a Tomáš Duba v brance Zlína si připsal čisté konto.

Sparta vstoupila do třetího měření sil se Zlínem aktivněji, Tomáše Dubu v brance PSG zaměstnával zejména Petr Ton. Od modré ho prověřil dvakrát za sebou v rychlém sledu i Brian Salcido, ale střely neměly potřebnou razanci a Duba nevíc perfektně viděl. Ve třinácté minutě ujel ve vlastním oslabení Petr Ton, jeho střela přes obránce orazítkovala tyčku branky. Druhou přesilovou hru už ale Zlín využil, Jakub Grof střílel od modré a puk těsně před Pöpperlem změnil směr a zapadl za jeho záda. Vyrovnat mohli v závěru prvního dějství Ton s Treillem, kteří vyrazili do rychlého protiútoku, první jmenovaný však zakončoval pouze do Dubových betonů.

Druhá třetina nabídla podobný obrázek jako první. Sparta se snažila překonat Dubu, ale nepovedlo se to ani aktivnímu Tonovi, ani Brošovi, který dobře vystihl rozehrávku Zlína a tvrdě pálil na branku hostí. Ve 28. minutě viděl Hanzlík na útočné modré připraveného Smoleňáka, ten ale při postupu na gólmana nedokázal zakončit. Vzápětí udeřil na druhé straně Zlín. Střela od modré čáry se odrazila od zadního mantinelu před Pöpperleho, který zazmatkoval a dovolil Stanislavu Balánovi, aby protlačil puk do branky. V polovině druhé části odešel ze svých míst kotel domácích, únik Důrase a Rachůnka dva na jednoho tak sledoval pouze ze sedaček. Před koncem druhé části byli blízko snížení Treille a o chvíli později Výborný, ale Duba dále odolával.

Na třetí dějství se sparťanský kotel vrátil, už ve 47. minutě ale viděl další branku Zlína. Filip Čech dostal na modrou přesný pas od Řezníčka, najel si k brance a prostřelil Pöpperleho. A o dvě a půl minuty později zatloukl poslední hřebíček do rakve domácích Michal Důras, který byl, věren svému jménu, důrazný před brankou a doklepl do ní puk, který se k němu odrazil po vlastním střeleckém pokusu. Po skončení sparťanské přesilovky pět na tři, kterou hráči nedokázali přetavit v kýžený čestný úspěch, přece jen dopravil Petr Ton puk za záda Duby, ale rozhodčí rozpažil, protože už bylo pískáno. Sparta tak další porážkou prohloubila současnou krizi a zůstává na jedenáctém místě.

Radim Rulík (Sparta): Chtěl bych pochválit diváky, že nás nevypískali, ale mužstvo povzbuzovali i v momentu, kdy se nám nedařilo. Říkali jsme s kolegou (Miloslavem Hořavou), že už se nám stalo, že se mužstvu nedařilo, ale taková reakce, jaká byla na Spartě, to jsme nezažili. Měli jsme pár dobrých momentů, ale bohužel jsme neskórovali. První dvě branky nás srazily a ne všichni se s tím dokázali vypořádat. Někteří ano, třeba David Výborný odehrál velice dobré utkání a byl pravým kapitánem během celého zápasu i na střídačce. Někteří se s tím nevyrovnali a jejich výkon šel dolů. Proto jsme nedokázali dát třeba kontaktní gól a pokusit se otočit zápas přes nepříznivý vývoj.

Rostislav Vlach (Zlín): Přijeli jsme do Prahy s cílem bodovat a očekávali jsme od Sparty velký tlak, který od začátku přišel, ale my jsme ho přečkali. Měli jsme v některých zápasu i dost štěstí, ale chtěl bych celý kolektiv pochválit za předvedenou hru a hlavně výkon Tomáš Duby byl vynikající.