15. 2. 2012 | Lucie Štěrbová

SPA - ZLN 1:2pp - Sparťané si vylámali zuby na Horčičkovi

48., středa 15. 2. 2012
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Pöpperle - Košťálek, Sersen, Milam, Kasík, Philipp, D. Kočí, Kučný, Hanzlík - S. Treille, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Jánský, Lapšanský, Pacovský
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček, Matějíček, Míka - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Melenovský, Roman Vlach, Ondráček - Fořt, Čech, Kubiš
Branky a nahrávky: 59. Tenkrát (I. Rachůnek, Ton) - 35. Holík (Leška), 64. Řezníček (Čajánek, Tesařík). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. Diváci: 5728. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
P r a h a - Až prodloužení muselo rozhodnout o tom, kdo vyhraje čtvrtý vzájemný zápas. V něm druhý bod pro Zlín vystřelil Dalibor Řezníček. V utkání, ve kterém padla první branka až ve 34. minutě, dominovali gólmani. Horčičku překonal jen Petr Tenkrát v 58. minutě. Náskok Sparty na čele tabulky se tak po dnešku a prohře 1:2 v prodloužení ztenčil na dva body.

Fotogalerie

Komentář

Návrat Hanzlíka do sestavy Sparty a Luboš Horčička v brance Zlína – to byly asi hlavní změny proti sestavám zpřed reprezentační pauzy. A nutno podotknout, že úvodní třetina - snad i kvůli dlouhé pauze – byla více než ospalá. Ani Sparta, ani Zlín si v prvních minutách nedokázaly vytvořit větší tlak a kloudnější akci.

Sparta si sice svou hrou v páté minutě vynutila první přesilovku, vyfauloval se Tesařík, ale následnou přesilovku trestuhodně promrhala. Nezvládla ani 99 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku v 15. minutě – hned v jejím v úvodu dvakrát ztratila pásmo a ve zbytku už si tlak nevytvořila.

Zlín do druhé části vstoupil aktivněji a Pöpperle měl na rozdíl od první třetiny hned v prvních desítkách vteřin několik důležitých zásahů. Hru v druhé části ale přerušovala častá vyloučení. Ve 33. minutě hrál dvojnásobnou přesilovou hru Zlín. Sparta ale půl minuty trvající dvojnásobné oslabení zvládla. V dalším sparťanském oslabení dokonce ujížděl sám na branku Tomáš Rachůnek, ale branku netrefil.

První branky v utkání se tak diváci v Tipsport areně dočkali až v 34. minutě. Leška nahrál Petru Holíkovi, ten puk zvedl a Tomáš Pöpperle si kotouč za svá záda de facto srazil sám. V závěru třetiny operovali před zlínskou brankou Foster s Pacovským, ale Horčička všechny skuliny utěsnil. Sparta nicméně v závěru druhé části přitvrdila hru.

Důkazem byla i souhra Tenkráta s Bližnákem. Prvně jmenovaný poslal dlouhou přihrávku na hranici zlínského brankoviště, kde číhal Bližňák, jeho pohotová teč, ale orazítkovala jen brankovou konstrukci.

V úvodu třetí části pískl rozhodčí faul Míkovi, Sparta ale předváděla nedůraznou hru a nedařilo se jí vytvořit tlak, který by mohl vést k vyrovnání. Zlín v prvních deseti minutách třetí části celkem bez problémů kontroloval hru. V 51. minutě Horčička zasahoval proti akcím Pacovské a Sachy Treilleho, následně mlsně kroužil okolo branky i Jánský – žádný z nich se ale neprosadil.

Nepřesnosti ve středním pásmu a neschopnost probojovat se do pásma ale od desáté minuty sparťané eliminovaly a s blížícím se koncem třetiny měl Horčička stále víc práce. A necelé dvě minuty před koncem přinesl sparťanský tlak své ovoce. Ve skrumáži před brankou se nejrychleji zorientovali Ivan Rachůnek s Tonem, poslali puk na volného Tenkráta a ten puk zavěsil do branky. Spartě v závěrečných vteřinách nechyběla chuť zápas úplně otočit, ale Horčička byl proti.

V prodloužení mohl rozhodnout Pacovský, v úniku ale trefil jen tyčku. Mnohem lépe se na druhé straně dařilo Daliboru Řezníčkovi. Ten v 64. minutě po přihrávce Čajánka zametl puk za Pöpperleho a rozhodl o tom, že druhý bod si odvezou valaši s sebou .

Ohlasy trenérů

Patrik Martinec (Sparta): V první třetině jsme špatně zahráli přesilovku pět na tři a to ovlivnilo vývoj celého zápasu. Za třetí třetinu můžeme kluky pochválit, vůlí a nasazením jsme alespoň dokázali vyrovnat. Bohužel triviální chyba v prodloužení nás stála šanci porvat se o druhý bod.

Rostislav Vlach (Zlín): Bylo to vyrovnané utkání. Ze začátku měli navrch domácí, byly tam šance, které v první třetině nevyužili. Pak se hra vyrovnala. Samozřejmě v závěru jsme chtěli udržet výsledek 1:0, ale jsme rádi i za dva body. Díky výkonu celého mužstva a hlavně brankáře Horčičky.

Zdroj: ČTK

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Dny otevřených dveří pro malé sparťany

Ze Sparty mám skvělý pocit, říká bek Dvořák

Na mistrovství světa si zahrálo pět sparťanů

Permanentkáři budou mít možnost uvolnit místo