SPA - ZLN 5:2 - Starší dorost se pomstil Ševcům

II/9, sobota 21. 1. 2017
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Mičán – Vízner, Tůma, Havlín, Hadamczik, Hanuš – Šišolák, Nacházel, Gnusin, Dani, Flídr, Schwamberger, Arnošt, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pšenička.
Zlín: Kubík – Prchal, Janošek, Dřímal, Hamrlík, Suhrada, Jaroněk, Dluhoš, Marek – Dvořáček, Sebera, Chalupa, Pröschl, Kočica, Hefka, Sedláček, Fajkus, Kristek, Leška.
Branky a nahrávky: 17. Schwamberger (Pšenička, Šišolák), 23. Arnošt (Nacházel), 28. Arnošt (Nacházel, Hanuš), 38. Dani (Nacházel), 60. Dani (Hadamczik) – 56. Kočica (Hamrlík, Suhrada), 56. Pröschl (Dluhoš). Rozhodčí: Jílek – Bučk, Müller. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 35. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
Obě nadstavbová utkání starších dorostenců odehraná proti jejich zlínskému protějšku skončila shodným výsledkem 5:2. V prvním vzájemném střetu vyzněl této poměr lépe pro Ševce, v tom druhém přišla ze strany poražených sparťanů odplata. Zlín inkasoval ve druhé třetině dokonce třikrát, o dvě z branek se postaral Dominik Arnošt.

Dorostenecká družina Richarda Žemličky má za sebou další ze šestnácti nadstavbových utkání. Nyní jich zbývá méně než polovina, stále ale zbývá dostatek času na to, aby si sparťané vydobyli lepší výchozí pozici do nadcházejícího play off. Postup mají díky účasti ve skupině „A“ jistý, o lepší odrazový můstek budou ale muset ještě bojovat.

Nadstavba NOEN Extraligy staršího dorostu zavála do Prahy i několik soupeřů z daleka , kterým je kromě dalších i Zlín. Konkrétně se Ševci mají sparťané odbyto. V prvním vzájemném utkání je sice zlínští hráči porazili 5:2, ve druhém střetu se ale mince obrátila. Domácí nerozehráli zápas podle svých nejlepších představ a modrožlutá výprava byla na ledě zpočátku lepším týmem, soupeř se dokonce několikrát dostal až nebezpečně blízko k Mičánovi, strážci sparťanské klece. Hosté si v první třetině zahráli hned dvě přesilové hry, ani jednu z nich však nedokázali proměnit. Sparťané se mezitím vzchopili a jejích výkon vygradoval v sedmnácté minutě první brankou, když Tomáš Schwamberger zavěsil do horního růžku Kubíkovy svatyně.

Relativně vysoká úspěšnost při přesilových hrách tak zlínskému soupeři tentokrát neposloužila a v prostředním dějství na to také doplatil. Sparťané po první přestávce rozjeli střelecký koncert, který je vyšvihl až do čtyřbrankového vedení. Po Schwambergerově gólu v první třetině následovala branka Dominika Arnošta, který upevnil křehké vedení. O pár minut se dokázal prosadit znovu, když si na Kubíka vymyslel střelu tak špatně čitelnou, že si ji zlínský brankář všiml až ve chvíli, kdy se zastavila za jeho zády. Ukázkovým projektilem se předvedl i Miroslav Dani, který ubruslil před dotírajícím Ševcem a zakončil do branky.

První reakce ze strany zlínské střídačky přišla až v šestapadesáté minutě hry. Sparťané si ještě předtím zahráli jednu početní výhodu, ale všem bylo jasné, že se nemusí nikam hnát. Hamrlíkovu střelu tečoval Jonáš Kočica, který vyčkával u pravé paty brankoviště. Matěj Pröschl pak snížil na rozdíl dvou branek, jenže to už zbývaly pouhé čtyři minuty zápasu. Dvě vteřiny před závěrečnou sirénou pak Miroslav Dani zpečetil osud zlínské výpravy a díky jeho dalšímu gólu sparťané vyhráli po zásluze v poměru 5:2.

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): „Myslím si, že jsme až na prvních deset minut zápasu vyhráli zaslouženě. Potom jsme byli lepším mužstvem my.“