14., pátek 14. 10. 2005
Litvínov - Sparta LIT - SPA
Litvínov: Fiala (Jarina) - Punčochář, Pojkar, Gýna, Poživil, Ťupa, Morava, Skuhrovec, Szakál - Zadina, Reichel, Kubinčák - Benda, Branda, Trávníček - Balázs, Jeslínek, Gombár - Jánský, Sklenička, Šaffer
Sparta: Schwarz (Bříza) - Hanzlík, Černošek, Stehlík, Dobroň, Hlavačka, Toman, Bolf - Ton, Marek, Štrba - Kratěna, Straka, Chabada - Netík, Špaňhel, Dragoun - Hlouch, Rytnauer, Havelka - Růžička
Branky a nahrávky: 4. Balázs (Gombár, Jeslínek), 15. Benda (Poživil), 32. Kubinčák (Poživil, Reichel), 58. Punčochář - 2. J. Straka (Kratěna), 29. Kratěna (Chabada), 33. Marek (Ton). Rozhodčí: Husička - Unzeitig, Cambal. Vyloučení: 12:14, navíc Reichel (Litvínov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3615.
Ani v Litvínově nedokázali hráči Sparty zvítězit. V divoké přestřelce plné vyloučení totiž prohráli 3:4. Premiérovou trefu ve sparťanském dresu zaznamenala čerstvá posila Josef Straka, dále se trefil Kratěna a Marek. Zápas pro zranění nedohrál obránce Richard Stehlík, který zřejmě bude pro poranění ramene dlouho chybět.

Sparta přijela do Livínova se dvěma prvoligovými posilami, útočníky Ladislavem Rytnauerem a Romanem Hlouchem. Zápas na Zimním stadionu Ivany Hlinky začal pěkně zostra. Už v první minutě se objevil mezi kruhy Trávníček, ale puk netrefil dobře. Hned z protiútoku se prosadila nově sestavené druhá řada Sparty. Kratěna se Strakou uháněli sami na jediného obránce domácích a druhý jmenovaný přetavil Kratěnovu nahrávku v první gól utkání. O chvíli později zkoušel štěstí od modré Toman, ale Fiala byl dobře postavený. Na druhé straně zahrozil Trávníček s Brandou, ale stříleli pouze do hrudi gólmana Schwarze. Domácí vyrovnali v čase 3:44. Balász vystřelil z levého kruhu nechytatelnou dělovku, která ještě zazvonila o tyčku a poté zapadla za záda bezmocného Schwarze. Aktivní Ton střílel poté z levé strany, ale Fiala odolal. Domácí si následně zahráli přesilovku, v níž měl největší šanci Branda, který střílel z levého kruhu, ale Schwarz rychlým přesunem zachránil. V jedenácté minutě si zahrála přesilovku i Sparta. Chabada v ní střílel z levého kruhu, ale neuspěl. Na trestnou lavici vzápětí usedl Balász a Sparta hrála víc než minutu 5 na 3. Střelu na domácího brankáře vyslal obránce Černošek pouze od modré čáry, a o chvíli později měl obrovskou šanci u pravé tyčky kapitán Sparty Martin Chabada, ale Fiala zázračně zachránil. Z protiútoku se dostal Litvínov do vedení. Od modré vystřelil Poživil a jeho střelu dorazil Jan Benda. V dobrých šancích se objevil za Spartu Ton, za domácí Kubinčák. V předposlední minutě první třetiny Havelka špatně rozehrál a Schwarz musel třikrát zázračně zasahovat proti dotírajícím litvínovským hráčům. Poté ještě předvedl v přesilové hře slalom Gýna, ale Schwarz mu betonem šanci zlikvidoval.

V začátku druhé třetiny hráli domácí přesilovku, zamkli hosty v jejich pásmu, ale do větší šance se nedostali. V další přesilovce domácích se dostal Zadina do nájezdu, ale nezakončil přesně. V té samé přesilovce ujel i Ton, ale Zadina jej zastavil pouze za cenu vyloučení. Poté následovala další vyloučení, ale gól padl až po jejich skončení. V devětadvacáté minutě se totiž sám na Fialu řítil Kratěna a střelou k tyči vyrovnal na 2:2. V polovině zápasu odjel z ledu s bolestivou grimasou Stehlík a zamířil rovnou do sparťanské kabiny. Po další sérii vyloučení se stav sil na ledě vyrovnal na 4 na 4. Při tomto stavu se prosadil domácí Kubinčák, když prostřelil gólmana hostí Schwarze. Při stavu sil na ledě 4 na 3 pro Spartu minul Kratěna Markovu nahrávku, stojíc před prázdnou brankou. Sparta vyrovnala v přesilovce v 5 na 4 v čase 32:54. Marek na několikrát propasíroval Tonovu střelu. V šestatřicáté minutě se zjevil mezi kruhy osamocený Benda, ale Schwarz byl na svém místě. Litvínov i nadále tlačil, měl i výhodu několika přesilovek, necelou půlminutu dokonce dvojnásobné, ale nedokázal se dostat k vážnějšímu ohrožení sparťanské svatyně.

V první minutě třetí části tečoval osamocený Josef Straka, ale jeho střela letěla mimo. O minutu později střílel obránce Gýna od modré čáry, ale Schwarz vytěsnil jeho střelu nad. Dalších několik minut se hráči na obou stranách věnovali spíše faulování, než hokeji. Ve čtyřicáté osmé minutě pálil v přesilovce Černošek pouze vedle branky domácích. O minutu později nedal Špaňhel v obrovské šanci, když se ocitl osamocen v pozici mezi kruhy. Dvakrát pak gólmana hostí ohrozil Trávníček, ale ani on, ani od modré střílející bek Pojkar jej nepřekonali. V 54. minutě zlikvidoval skokem Fiala střelu zleva Ondřeje Kratěny. Poté hrál Chemopetrol přesilovku a v ní se do největší šance dostal Kubinčák, střílející z prostoru mezi kruhy, ale Schwarz ho vychytal. V 58. minutě zle zavařili v okolí brankoviště Gombár s Trávníčkem, ale Schwarz ukázal hbité betony. V čase 57:22 předvedl nahrávku soupeři bek Černošek, a Punčochář po chvilce zmatků mohl vstřelit vítězný gól. Litvínov si zbytek zápasu pohlídal, a Sparta se dostala pouze k jedné střele Marka Černoška od modré.

Václav Sýkora (Litvínov): "Dlouho jsme na tento moment čekali. Po frustrujícím začátku jsme se rychle oklepali a přetavili díky úsilí celého mužstva zápas ve vítězství."

Jaromír Šindel (Sparta): "Bohužel jsme se chybami v obraně vlastně porazili sami. Opakuje se nám pořád to samé. Bylo hodně vyloučených, a to nám ubralo dost sil."