Sparta - Sharks Karlovy Vary SPA - SKV
Sparta: Vápenka (G), Krupička Z.(C), Kovář, Němec, Hornich, Chadraba, Zikmund, Krupička J., Hamák, Záluský.
Sharks Karlovy Vary: Janoušek (G), Frous, Berger J. (C), Berget T., Švec, Lindák, Janko, Hrbek, Nejedlý, Geier, Kvoch, Bozděk
Branky a nahrávky: 5. Chadraba (Zikmund).
Pro první kolo nového ligového ročníku přisoudil los handicapovaným hokejistům Sparty Praha za soupeře tým Nowaco Sharks Karlovy Vary. Na ledě T-Mobile arény se tak 24. září uskutečnil duel obou loňských finalistů, ve kterém byli Pražané opět úspěšnější, když vyhráli brankou Chadraby nejtěsnějším výsledkem 1:0.

Před začátkem sezóny proběhlo mezi oběma týmy několik hráčských přestupů. Sparta posílila o exkarlovarské útočníky Jana Hamáka s Kamilem Záluským, naopak přišla o obránce Tomáše Kvocha, pro kterého jsou Vary již čtvrtým angažmá během čtyř ročníků sledgehokejové ligy. Není bez zajímavosti, že Kvoch působí trochu jako žolík, neboť tým ve kterém hrál se stal pokaždé mistrem.

Karlovarští sledge hokejisté i s novou posilou vstoupili do utkání značně namotivovaní a jednoduchými kombinacemi se snadno dostávali do sparťanské obranné třetiny. Sparta bezmála čtyři minuty odolávala počátečnímu karlovarskému tlaku, navíc bez možnosti střídání v obraně, neboť Martin Hornich, který se letos přesunul z útoku do obranných řad, nestihl úvod utkání a naskočil na led o několik minut později.

V páté minutě se Sparta konečně otřepala, když nováček Martin Zikmund před vlastní brankou odrazil puk k Jiřímu Chadrabovi, který jej vyvezl ze třetiny a ještě před červenou čárou nahodil na branku hostujícího týmu. K všeobecnému překvapení kotouč zapadl za záda gólmana Žraloků Petra Janouška. Na druhé straně měl vyrovnání na holi Kvoch, který se po závaru ocitl v ideální střelecké pozici mezi kruhy, ale mířil jen do lapačky brankáře Sparty Michala Vápenky.

Spartu gól povzbudil a začala se snažit se o vyrovnání hry. Kombinace domácích však narážely na nesehranost způsobenou nedostatkem společných tréninků, individuální pokusy kapitána Zdeňka Krupičky o průnik pak na bezchybnou práci reprezentačních beků Hrbka s Kvochem v dresu Sharks. Na stavu 1:0 se do první sirény nic nezměnilo ani přes přesilovou hru při vyloučení Kvocha v jedenácté minutě.

Na počátku druhé třetiny se hrálo především ve středním pásmu. Hráči obou stran se do šancí dostávali jen sporadicky a s několika nepříliš vydařenými pokusy o střelu neměli brankáři práci. V devatenácté minutě byl za sekání vyloučen střelec gólu Chadraba, ale hosté přesilovku k vyrovnání využít nedokázali. Po návratu Chadraby střílel nejprve nebezpečně Hornich a o několik okamžiků později se ke střele dostal Krupička. Nejlepší střelec loňského ročníku zamířil těsně nad ledem k levé tyčce Janouškovy branky, ale tentokrát byl brankář hostí připraven.

Karlovarští před koncem druhé části hry málem uštědřili Spartě lekci z jednoduchosti přechodu z obrany do útoku, když se po nepřesné přihrávce domácích útočníků ocitl Kvoch nikým neatakován v nájezdu na Vápenku. Exsparťanský obránce ale na svého loňského spoluhráče nevyzrál, vystřelil pouze do něj a gólman Sparty si do statistik mohl připsat další úspěšný zákrok.

Závěrečné dějství začali hráči Žraloků opět náporem. Jejich kapitán Jiří Berger se snažil stahovat pozornost domácích obránců na sebe a uvolňovat juniora Michala Geiera. Toho ale sparťané ke střele nepustili. Snahu hostů o vyrovnání přibrzdilo další vyloučení Kvocha za hrubost. Současně s Kvochem dostal menší trest za nesportovní chování Hrbek. Dvouminutovou přesilovku pěti proti třem však Pražané využít nedokázali.

Po návratu vyloučených se hrálo pět proti pěti jen dvě minuty. Ve třicáté šesté minutě odešel na trestnou lavici kapitán Sparty Krupička za vražení. Necelé půl minuty nato se k němu za stejný prohřešek posadil Hornich. Dlouhou výhodu převahy dvou hráčů na ledě teď měli Západočeši. Žraloci se nastěhovali do obranného pásma domácích a hra se rozkouskovala. Opakovaně se hrálo v pořadí buly, závar před brankou, lapačka gólmana Vápenky. A čas Sparťanům utíkal strašně pomalu. Až poté se podařilo Martinu Němcovi vyhodit puk ze třetiny a Sparta si mohla trochu oddechnout. Ani hosté nedokázali dvojnásobnou přesilovku využít, nejprve Krupička a po něm Hornich se mohli vrátili do hry, když si odpykali celý trest.

Obranu Sparty však stálo oslabení dost sil a pustila hosty do několika šancí. Asi největší měl obránce Hrbek, který však nedokázal trefit branku. Na konci zápasu se trenér karlovarského týmu se rozhodl vsadit vše na jednu kartu, odvolal brankáře a poslal na led šestého útočníka. Ani tato snaha hostů však nevedla k vyrovnání. Nejprve Martin Kovář vyhodil puk přes všechny čáry, po následujícím vyhraném vhazování sparťané puk vyvezli až do útočné třetiny a do posledních vteřin udrželi vydřené vítězství, ke kterému přispěl šťastný gól Chadraby a perfektní zákroky brankáře Vápenky.