Sparťanští dorostenci přesvědčivě vyhráli v Boleslavi

32., pátek 19. 12. 2008
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Will (31. Vaňousek) – Příhoda, Vrba, Korim, Anděl, Holada, Mozík, Chalupa – Bičiště, Škorík, Škop, Hrouda, Babický, Frolík, Jankovský, Štěpánek, Koudela, Hyka.
Sparta: Sedláček (Bílek) – Sobotka, Skřivánek, Žovinec, Muller, Veselý, Vítek – Doležal, Kniazev, Rybalkin, Brzobohatý, Volek, Rubeš, Eis, Dvořáček, Teubner, Merta.
Branky a nahrávky: 21. Koudela, 33. Bičiště (Škorík, Korim) - 1. Rubeš (Teubner, Kniazev), 8. Rubeš (Kniazev, Dvořáček), 24. Doležal (Teubner), 31. Doležal (Volek, Veselý), 36. Kniazev, 38. Vítek (Teubner), 57. Kniazev (Dvořáček, Muller). Rozhodčí: Hribik – Padevět, Čížek. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87.
Dorostenci pražské Sparty v pátek přesvědčivě zvítězili v Mladé Boleslavi, když do domácí klece nasázeli postupně sedm branek. Základ k úspěchu položil Rubeš, který v první desetiminutovce nasměroval zápas na sparťanskou stranu. Domácím se ani jednou nepodařilo náskok hostů dotáhnout a od poloviny zápasu se z utkání stala jasná záležitost.

Než se stačili diváci dostat na ochozy malé haly, domácí již prohrávali. Jen dvanáct sekund stačilo Sparťanům ke vstřelení branky. Rubeš mířil přesně do rohu po přihrávce Teubnera zpoza brány. Ve vlastním oslabení dokonce zakončoval z nebezpečné pozice Kniazev, ale mířil jen do boční sítě.

Začal se stupňovat tlak Boleslavských, kteří se snažili odpovědět. Po chybě ve sparťanské rozehrávce se ke kotouči dostal Jankovský, puk se mu ale připletl pod nohy, po něm ještě Bičiště promáchl skákající puk před poloprázdnou bránou. Nakonec utnul tlak domácích znovu Rubeš, který vstřelil svou druhou branku v utkání.

Následně fauloval domácí Bičiště a trenéři si vzali oddechový čas. Dostalo se i na přesilovku 5 na 3, hráli ji Pražané 45 sekund po faulu Frolíka, ovšem hosté zvýšit nedokázali. Ve 12. minutě málem přelétla Vrbova tečovaná střela brankáře Sedláčka, který ji v posledním okamžiku zachytil lapačkou. Hyka trefil brankáře z úhlu jen do masky, a když hosté další dvě početní výhody nevyužili, šlo se do kabin za stavu 0:2.

V úvodu druhé třetiny ještě Sparta dohrávala zbytek přesilovky, za faul na Koudelu ale nařídil rozhodčí Hribik trestné střílení pro Boleslav. Sám faulovaný Koudela ho blafákem proměnil. Hra domácích dostala po vstřelené brance nový impulz. Avšak Sparťané udeřili z další přesilovky, neboť se mezi boleslavské beky protlačil Doležal a trefil přesně nad Willovo rameno.

Přesilovkový pokus Hroudy z úhlu také nebyl úspěšný a Frolíkovo zakončení skončilo těsně mimo sparťanských tyčí. Navíc neuspěl ani kapitán Anděl a tlak domácích utnulo až vyloučení Hyky. Početní výhodu využil Doležal v úniku 2 na 1 a vyhnal Willa z brány. Za třicet vteřin mohl snížit Babický, jeho střela skončila jen na tyči. Boleslavští se přece jenom dočkali ve 33. minutě, když akci zakončil Bičiště. Hra se znovu o dost zrychlila.

Nepřesná střela Holady se odrazila od hrazení a vrátila se před bránu, kde kotouč promáchli Škop i Štěpánek. Babického střelu ze střední třetiny brankář Sedláček neudržel a hosté situaci řešili vyhozením přes všechny čáry. Nicméně další branky přidala Sparta, když puk dorazil do sítě šťastně Kniazev a o dvě minuty později Vaňousek Vítkovu střelu vůbec neviděl. Dvě rychlé branky v poslední části třetiny zlomily domácím vaz.

V poslední dvacetiminutovce nedokázali Volek s Doležalem usměrnit puk do prázdné boleslavské klece. I za nepříznivého stavu byli stále aktivní domácí, jenže i když sparťanskou bránu zasypali střelami, nedokázali Sedláčka překonat. Ve 49. minutě stál Babický sám před brankářem, ale svým pokusem ho jen trefil. Bekhendem neuspěl Hyka, po něm ani Škorík.

Pět minut před koncem ještě zahrávali Středočeši přesilovku, ve které tečovaná rána Korima brankou také neskončila. V 57. minutě si vzal holešovický tým poslední slovo. Dvořáčkovu přihrávku na zadní tyč proměnil Kniazev v sedmý gól. Závěrečná přesilovka domácích zůstala rovněž nevyužita a tak všechny body putují do Prahy.