Starší dorost zvládl náročné utkání s Chomutovem

12., sobota 10. 10. 2009
Sparta - Chomutov SPA - CHM
Sparta: Sedláček (Bílek) - Skřivánek, Kolář, Kliment, Žovinec, Müler, Koževnikov, Bodnár, Dvořák, Vítek - Soumelidis, Procházka, Teubner, Rybalkin, Hudec, Hampl, Brzobohatý, Přibyl, Matějček, Dsvořáček
Chomutov: Matoušek (Brabec) - Tverďák, Pištora, Hejna, Škrdle, Čížek, Motejlek, Kolář - Klouček, Hammerbauer, Novák L., Hradil, Novák J., Bauer, Lehnert, Vlček, Mazánek, Fronk, Hrabák, Navrátil
Branky a nahrávky: 6. Matějček (Přibyl), 9. Brzobohatý, 23. Přibyl (Dvořáček), 34. Dvořáček (Dvořák), 55. Matějček (Přibyl), 60. Přibyl - 3. Hammerbauer (Klouček), 39. Novák L., 56. Novák J. (Novák L.), 57. Hammerbauer (Klouček) . Rozhodčí: Souček - Zavřel, Svoboda . Vyloučení: 6:7 . Využití: 1:2 . V oslabení: 1:1 .
P r a h a - Ve stínu zápasu „dospělé“ Sparty s Vítkovicemi se v Malé sportovní hale odehrál souboj 12. kola extraligy staršího dorostu. Druzí sparťané v něm vyzvali poslední tým tabulky Chomutov. Zápas citelně poznamenala nefungující časomíra. Domácí Pražané se však nenechali rozhodit a zápas dotáhli do vítězného konce. Chomutov prohrál již pošesté v řadě.

Sparťané vlétli do zápasu mnohem aktivněji než jejich východočeský soupeř. Jejich úvodní tlak však umlčilo vyloučení Radka Víteka v druhé minutě. Chomutovští si vytvořili šance, z nichž nakonec padl úvodní gól zápasu. Přesně v době, kdy se otevřela dvířka u trestné lavice, napřáhl z levého kruhu Jakub Hammerbauer a střelou zápěstím vymetl všechny pavučinky v horním růžku Sedláčkovy branky.

Domácí se nevzdali, zařadili poslední rychlostní stupeň a hnali se za vyrovnáním. Střely Skřivánka ani Matějčíka si cestu za záda hostujícího gólmana ještě nenašly. V šesté minutě se už skóre měnilo. V hlavní roli znovu Martin Matějček, který vrátil výsledek do nerozhodného stavu.V osmé minutě při vlastním oslabení přečetl rozehrávku Chomutovských Patrick Brzobohatý a řítil se sám na branku. Svůj únik zakončil vedoucím gólem Sparty. Do šaten se odcházelo za stavu 2:1 pro domácí sparťany.

Aktivní Pražané ve druhé třetině trvale oblehli protivníkovo pásmo. Jejich snažení ve 23. minutě okořenil Daniel Přibyl brankou na 3:1. Chomutov na drtivý nápor Holešovických odpovídal fauly. Ve 33. minutě si odpykávaly tresty hned dva chomutovští hráči. Sparťanům stačila chvilka na využití dvojité početní výhody. Už na rozdíl tří branek zvyšoval ve 34. minutě David Dvořáček. Hosté ještě minutu před koncem snížili zásluhou Lukáše Nováka na 4:2.

Útočný hokej s řadou pěkných momentů se hrál i v posledním dějství zápasu. Pražané drželi kotouč na svých holích a k nelibosti soupeře podnikali stále nebezpečnější výpady do jeho obranné zóny. Gólová smršť se však nad Malou sportovní halou přehnala až v poslední pětiminutovce. Nejprve Spartě vrátil třígólový náskok Martin Matějček, jenomže hned o minutu později Chomutov jako by vstal z mrtvých a v rozmezí minuty a půl vytvořil z konce zápasu drama. Na 5:3 snižoval Jakub Novák a vzápětí po něm na 5:4 druhým gólem v zápase Jan Hammerbauer.

Díky nefungující výsledkové tabuli věděl jen časoměřič, kolik minut ještě zbývá Chomutovu na případné vyrovnání. To však nepřišlo, a tak Sparta trestala. Dvě sekundy před koncem stvrdil konečný výsledek 6:4 Daniel Přibyl. V zápase zaúřadoval čtyřmi kanadskými body za dva góly a dvě přihrávky. Starší dorostenci si připsali už čtvrtou výhru v řadě.

Jiří Doležal (Sparta): "Vedli jsme 5:2, pak jsme soupeři dvěmi chybami nabídli snížit náskok. Musím však pochválit kluky, že závěr zápasu zvládli. Časomíra nešla, rozhodčí také zvládli zápas perfektně. Nikdo tak nezneužil situace, ani soupeř. Chtěli hrát hokej a nehledali chyby v technice."