31., neděle 20. 12. 2009
Sparta - Vítkovice SPA - VIT
Sparta: Sedláček - Skřivánek, Kolář, Müller, Koževnikov, Bodnár, Dvořák - Přibyl, Doležal, Hudec - Matějček, Soumelidis, Brzobohatý - Kniazev, Teubner, Hampl.
Vítkovice: Bartošák - Hanulík, Koziol, Odsedek, Kubis, Pavelka, Klimíček, Bail - Tomi, Kilnar, Král, Walker, Němec, Matuštík, Máj, Grubr, Stránský, Hudeček, Mareček, Šebesta, Zdráhal.
Branky a nahrávky: 34. Brzobohatý - 10. Stránský (Hunulík), 31. Klimíček, 40. Hanulík . Vyloučení: 8:9 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 .
P r a h a - Ve 31. zápase sezony se starší dorost Sparty utkal s dorostenci z Vítkovic. Pražané až do samého závěru utkání tvrdě bojovali, ale nakonec prohráli 1:3.

Do zápasu vkročili lépe domácí. Vytvářeli si mnoho zajímavých šancí, kterými soupeře potrápily. Už ve čtvrté minutě utkání Vítkovice špatně vystřídaly a toho využila dvojice Zdeněk Doležal a Jakub Kolář. V cestě jim však stál zkušený brankář Patrik Bartošák. Tlak hráčů Sparty opadl, ale ne nadlouho. V osmé minutě obrana Vítkovic přehlédla útočníka Přibyla, ale gólman Bartošák předvedl skvělý zákrok, kterým zachránil jistý gól. Tato akce a pokyny trenéra hráče z Moravy nabudily k lepšímu výkonu. Naopak Sparta ubrala ve svém tlaku. To také v desáté minutě nápřahem od modré čáry potrestal Matěj Stránský, který ukázkově využil přihrávku od Ondřeje Hanulíka. V sedmnácté minutě však Sparta dostala šanci nepříznivé skóre upravit. Po vyloučení Hudečka a následně Hanulíka dostala přesilovku pět na tři. Sparťanští hráči ale ani za dvojnásobné přesilovky nedokázali puk protlačit do branky. Tím také skončila první třetina utkání.

Hráčům Sparty přestávka očividně prospěla a to také potvrzovali na ledě. Ve dvacátépáté minutě vystrašila Vítkovice akce Zdeňka Doležala a Denise Hudce. Hudec však netrefil puk přesně a ten jen otřásl boční síťkou. Na domácích byla vidět chuť do hry, ale hlavně chuť otočit skóre na svoji stranu. Ve třicáté minutě ale Sparta faulovala a nabídla tak hráčům z Vítkovic přesilovku, kterou Moravané rádi využily. Přesnou dělovkou od modré čáry se trefil Jiří Klimeček a upravil tak stav zápasu na 0:2. Tím tlak Vítkovic ale neskončil. Ve 33. minutě se rozezvonila tyč Sedláčkovi klece. Sparta ale ukázala, že nechce dát svoji kůži lacino. Začala více napadat a ohrožovat tak bránu Bartošáka. Vítkovická obrana si ale s dotírajícími sparťany vždy dokázala hladce poradit. Ve 38. minutě ale podcenila rozjetého Patrika Brzobohatého, který se prosmýkl kolem obránců a zakončil tvrdou střelou pod horní tyč. Dvacet sekund před koncem druhé třetiny se ale Sparta ocitla v obležení hostů, kde dostala další gól. Střelcem byl Ondřej Hanulík, který dorážel od Sedláčkových betonů – 1:3. Tímto gólem skončila také druhá třetina utkání.

Poslední třetina měla přinést konečné rozuzlení zápasu. Chvilku po začátku dostali k dispozici dorostenci Sparty přesilovku. Tu však Vítkovice se štěstím přežily. Vítkovičtí hráli ve větší pohodě a to bylo znát i na jejich hře. Přesné a rychlé kombinace střídaly tvrdé střely od modré. Ty ale s přehledem likvidoval Vojtěch Sedláček. Sparta také nezůstala dlouho pozadu a také si připsala pár střel na bránu. V posledních deseti minutách zápasu začala hra nabírat na obrátkách. Hlavně hráči Sparty více stříleli, ale Vítkovický brankář jim nedaroval ani kousíček volné brány. V poslední minutě byl odvolán gólman Sedláček a Sparta tak byla o jednoho hráče ve výhodě. Hráči Vítkovic se ještě snažili dopravit puk do prázdné brány, ale důsledná sparťanská obrana jim to nedovolila. Zápas tedy skončil 1:3 a Vítkovice si z Prahy odvážejí tři cenné body.

Jiří Doležal (Sparta): „Mysleli jsme, že tým z Moravy porazíme. Bohůžel jsme dostali dva laciné góly. Z tohoto výsledku jsme zklamaní.“

Petr Jakub (Vítkovice): „Jsme rádi, že jsme porazili i Spartu. Včera jsme odehráli zápas na Slavii, který jse nám také povedl. Ze dvou zápasů v Praze si odvážíme šest bodu.“