45., neděle 29. 1. 2006
Sparta - Třinec SPA - TRI
Sparta: Bříza - Ptáček, Toman, Vykoukal, Jan Hanzlík, Tabaček, Černošek, Stehlík - Štrba, Marek, Chabada - O. Kratěna, J. Hlinka, J. Straka - Dragoun, Langhammer, M. Růžička - Netík, Špaňhel.
Třinec: Biegl - Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, Kroupa, Chmelíř, od 25. navíc Frolo - I. Padělek, Skořepa, Fabuš (21. Paroulek) - Kudrna (41. Huna), Peterek, Hašek - Janků, Polanský, Tomas.
Branky a nahrávky: 24. O. Kratěna (J. Hlinka), 34. O. Kratěna (J. Straka, Jan Hanzlík), 40. Černošek (Ptáček), 43. Chabada (Štrba). Rozhodčí: Husička - Čech, Chytil. Vyloučení: 7:6, navíc Kudrna (Třinec) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 5230. Třetiny: 0:0, 3:0, 1:0.
Sparta urvala cenné tři body ve veledůležitém zápase s Třincem. Po bezbrankové první třetině udělali domácí rozhodující krok v prostředním dějství, kde se utrhli na tříbrankový rozdíl. Dvěmi góly se o to postaral útočník Kratěna. V poslední části výsledek na konečných 4:0 pečetil kapitán Chabada. Sparta podruhé v řadě před domácími příznivci neinkasovala!

Oba celky vstoupily do utkání opatrně, uvědomovaly si důležitost utkání. Brankáři se zprvu příliš nezapotili, když čelili jen lehkým střelám z velké vzdálenosti. První větší příležitost si schovali Třinečtí na oslabení,kde unikali dva na jednoho, ovšem Peterek pohotovou ranou nechal vyniknout Břízu. Sparta odpověděla záhy Hlinkou, který se protáhl mezi hostujícími beky, položil se Biegla, ale po ledě trefil jen hokejku ležícího brankáře. Strhující okamžiky prvních minut vystřídaly pevné obrany. Přesto musel být více v pozoru domácí gólman, když řešil smělé výpady Janků a Polanského. V následném oslabení, kdy na trestné lavici pykal Marek, Sparta skvěle napadala a Oceláře nepustila do jediné šance. Naopak krátce po skončení hostující hry v početní výhodě se do úniku dostal Špaňhel, položil si brankáře Slezanů, jenže z úhlu odkrytou klec netrefil. Bezbrankovou první třetinu ukončila rána Netíka z křídla, se kterou si Biegl poradil rozklekem.

Druhou část načali domácí aktivněji, zrychlili bruslení a lépe napadali. To brzy vyústilo v tlak, který Pražané v přesilovce dokázali přetavit ve vedoucí branku. Ve 24. minutě Hlinka našel před brankou zcela volného Kratěnu, který z první nedal Bieglovi žádnou šanci. Navýšit mohli domácí Strakou a následně také Langhammerem, jenže ani jeden z forvardů nezamířili přesně. Na druhé straně si nejaktivněji počínal Peterek a Pácal, Bříza byl bezchybný. Ve 34. minutě pykal na trestné lavici hříšník Polanský, když šli Holešovičtí do dvoubrankového vedení. Hanzlíkovu střelu sklepl Straka znovu pro Kratěnu, který vymetl švihem růžek svatyně hostí. V závěru třetiny v třinecké početní výhodě nejdříve odešel po faulu do kabiny Toman, o chvíli později Kudrna hokejkou poslal hlavou na mantinel Kratěnu, který do šatny zamířil taktéž. Oba zákroky potrestala Sparta v početní výhodě jak nejlépe mohla, tedy brankou. Ve 40. minutě Černošek propálil vše, co mu stálo v cestě včetně gólmana Biegla a před odchodem do kabin své mužstvo uklidnil.

Také závěrečné dějství vyznělo lépe pro domácí, kteří svůj náskok hned v úvodu ještě navýšili. Ve 43. minutě sebral ve středním pásmu hostujícím zadákům puk Chabada, v samostatném úniku zvolil kličku do forhendu a mezi betony Biegla skóroval. Opařený Třinec se nemohl chvíli vzchopit, což dávalo Spartě dostatek prostoru v útočné třetině, jenže útočně naladění domácí namísto střelby volili přihrávky a třineckého strážce svatyně příliš nezaměstnávali. Až v polovině třetiny vyzkoušel Bieglovu pozornost z křídla Štrba, tvrdou ranou zamířil do jeho lapačky také Stehlík. Následně měli hosté možnost dvou přesilovek rychle po sobě jsoucích, ale s nabídnutými šancemi si neporadili. Za čtyři minuty vyzkoušel Břízu jen Skořepa. Naopak v oslabení Sparta hrozila Strakou, v nájezdu se neprosadil Špaňhel. Přesilovku dostala také Sparta, ale tentokrát zůstala nepotrestána. V oslabení zkoušel oklamat Břízu Padělek, k zakončení se ovšem nedostal. Sparta potvrdila dobrou formu a v zápase o play off dokázala jednoznačně zvítězit. Trenéra Výborného může navíc těšit kvalitní výkon obrany, která podruhé v řadě před domácími diváky neinkasovala.