CHL2, neděle 24. 8. 2014
Växjö - Sparta VAX - SPA
Växjö: Nihlstorp – Lundgren, Murphy, Varakas, Erixon, Welch, Larsson, Laakso – Kallio, Rakhshani, A. Johansson – Rosén, Lundh, Johnson – Reddox, Josefsson, Kiiskinen – M. Johansson, Åslin, Rydahl – Strömwall. Trenér: Sam Hallam.
Sparta: Staňa – Pilař, Ďaloga, Barinka, Piskáček, Hrbas, Polášek, Mikuš, Švrček – Cingel, Hlinka, Sabolič – Kumstát, Pech, Rolinek – Réway, Buchtele, Přibyl – Volek, Bahenský, Klimek. Trenér: Josef Jandač.
Branky a nahrávky: 12. Strömwall (Welch), 44. Johansson (Kallio, Rakhshani) – 5. Rolinek (Kumstát, Pech), 24. Kumstát (Piskáček, Barinka), 29. Pech (Kumstát), 47. Pech (Rolinek, Kumstát), 60. Barinka (Piskáček, Pech). Rozhodčí: Smetana (AUT), Linde (SWE) – Lindgren (SWE), Haster (SWE). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3446. Střely na branku: 26:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.
Ve druhém utkání v Champions Hockey League slaví sparťané plný bodový zisk. V přímém souboji o první místo ve skupině G se střetli se švédskými Växjö Lakers, do vedení se dostali už v páté minutě a do konce zápasu ho už nepustili. Utkání se zvláště vyvedlo druhé útočné formaci ve složení Kumstát - Pech - Rolinek, která byla u všech pěti branek svého týmu!

Na rozdíl od úvodního duelu na ledě KalPy si sparťané pohlídali úvod a začali výrazně aktivněji. Před Nihlstorpem nebezpečně operoval zejména druhý útok v čele s kapitánem Rolinkem. Ten si připsal první výraznou šanci, jeho střelu z mezikruží vyrazil gólman Lakers. Další příležitost už ale přetavil ve vedoucí gól. Tomáš Rolinek číhal na modré čáře, dostal pas od Kumstáta a svůj samostatný únik úspěšné zakončil kličkou v pádu. Své vedení mohli sparťané zvýšit v přesilové hře, blízko byl Buchtele, ale Nihlstorp dobře zasáhl lapačkou.

5
tolik bodů si sparťané odvážejí ze své severské mise, a vedou tak po dvou zápasech skupinu G

O chvíli později ujížděli hráči Växjö ve dvou, ale Åslin netrefil před odkrytou částí branky kotouč ve stoprocentní šanci. Následně měli početní výhodu naopak domácí hráči. Chvíli dokonce hráli v pěti proti třem, když k Poláškovi přisedl na trestnou lavici po zbytečném faulu Sabolič. Vyrovnání ale přišlo až v rovnovážném stavu hráčů. Welch nahazoval od modré čáry a nepokrytý Malte Strömwall tečoval puk do šibenice. V závěru ještě mohl poslat Pražany znovu do vedení Réway, ale Nihlstorp svůj tým podržel.

Vstup do prostřední dvacetiminutovky už se sparťanům nevydařil tak, jako do té úvodní, nakupili totiž hned několik hrubek v obraně v řadě. V největší šanci se ocitl Johansson, který se prodral před obránce a jel sám na Staňu. Ten si poradil s jeho střelou i následnou dorážkou. Po nepovedené pasáži se Pražané vzpamatovali a dokázali se podruhé dostat do vedení. Obránce Piskáček pálil v přesilové hře od modré čáry a v nepřehledné skrumáži prostrkal kotouč za Nihlstorpa Petr Kumstát.

Växjö mělo příležitost srovnat znovu krok ve dvou na sebe navazujících přesilových hrách, ale sparťané tentokrát měli oslabení dobře natrénovaná. Poté, co obě přežili, naopak udeřili díky velkému důrazu v útočné třetině. Kumstát vypíchl puk domácímu obránci a jeho parťák Lukáš Pech ho propasíroval za záda brankáře Nihlstorpa. V závěru třetiny výrazně pomohl k udržení nadějného skóre Staňa, který uspěl tváří v tvář Lundhovi.

Bilance druhého útoku:

• Lukáš Pech 4 (2+2)
  • Petr Kumstát 4 (1+3)
  • Tomáš Rolinek 2 (1+1)

V úvodu třetího dějství už sparťané další početní výhodu soupeře ubránit nedokázali. Alexander Johansson při vyloučení Piskáčka z levé strany prostřelil Staňu. Vzápětí mohl svému týmu vrátit dvoubrankové vedení nejproduktivnější hráč Sparty a nositel dresu pro Top Scorera Sabolič, ale z horní hranice kruhu po zpětné přihrávce Hlíny přestřelil. Další příležitost už Holešovičtí nepromarnili, překrásnou souhrou se prezentovala druhá útočná lajna. Kumstát z vrcholu kruhu poslal kotouč na Rolinka u pravé tyčky Nihlstorpovy branky, ten ho žabičkou předal na Lukáše Pecha u levé tyčky. Ten měl lehkou práci, když pouze doklepával do odkryté části branky.

Poté ale přišel další faul a Växjö bránící sparťanskou čtveřici celé dvě minuty pořádně svíralo. Pražané tentokrát odolali skutečně s velkým štěstím. Klid do závěru zápasu mohl pátou trefou zajistit Hlinka, ale pěknou nabídku Kumstáta nevyužil. Ani téměř minutová přesilová hra pěti proti třem nevedla k dalšímu gólu, stejná herní situace v samém závěru zápasu už ano. Po přihrávce Piskáčka si připsal první branku ve sparťanském dresu Michal Barinka. Na obdivuhodnou bilanci dosáhl v zápase druhý útok ve složení Kumstát – Pech – Rolinek, který byl u všech pěti sparťanských branek.