6. 3. 2010 | Milan Ouředník, Pavel Hrdina

Vary udolaly sparťanskou juniorku fotbalově 2:1

53., sobota 6. 3. 2010
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Habal - Ryžuk, Šik, Schusser, Tomeček, Přindiš, Funk, Rohan M. "C", Dlapa - Frk, Hudák, Flieger, Kellner, Chaljavin, Mareček, Vaněk. Mistoler, Vachovec, Kverka, Rohan T.
Sparta: Novotný - Vošmik, Kořínek, Veselý, Drvota, Husák, Zacpálek, Přibyl - Tůma, Szakal, Forman, Chára, Žálčík, Puna, Sovík "C", Luňák, Kučera.
Branky a nahrávky: 26. Dlapa (Hudák), 29. Mareček (T. Rohan) - 47. Drvota (Chára) . Rozhodčí: M.Grech - P.Fiala, M.Havelec . Vyloučení: 11:17 . Využití: 1:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 56 . Průběh utkání: 2:0, 2:1 .
Zápas v lázeňském městě pro Geffertovy svěřence nedopadl dobře. Západočeši si po šesté výhře v řadě na Spartu věřili a doufali v sedmý zářez na pažbě, což se jim nakonec i povedlo. Rozhodla druhá třetina, ve které Sparta v rozmezí tří minut dvakrát inkasovala. Jediný gól hostů vstřelil ve 47. minutě Lukáš Drvota, žádný z jeho kolegů ho ovšem napodobit nedokázal.

Zápas začal velice pasivně z pohledu útočníků a na první velkou šanci si diváci museli počkat až do 3. minuty, kdy hostující Veselý tečoval těsně před Habalem do jeho připraveného betonu. Domácí však zahrozili záhy. Tomáš Rohan dostal přesně na hokejku přihrávku do jízdy a jeho teči z rvní chyběl kousíček k překonání Novotného. Sparta se sice poté dostala do početní výhody, ale domácí bojovnost a důraz v brankovišti zhatili veškeré naděje ke skórování. V divokém tempu se hrálo i nadále. Sparta v polovině třetiny nevyužila další početní výhodu a velká šance Tomáše Rohana v samostatném úniku zůstala taktéž bez využití.V závěru nevyužil svojí velkou šanci ani sparťanský Přibyl, jehož dělovka od modré se odrazila od tyčky. Do šaten se tedy šlo za bezbrankové remízy.

Do druhého dějství vlétly oba celky velice aktvině a promítlo se to i na skóre. Zprvu se hrálo sice dál ve strategii otevřeného hokeje, ale toto vše rázně utnul využitím přesilové hry ve 26. minutě Ondřej Dlapa, který svojí střelou prostřelil hostujícího Novotného. O chvíli později se však na ledě děly zajímavější věci. Bylo to ve 29. minutě. Hrálo se ve výhodě hostů tři proti čtyřem, kdy se do ůniku dostali dva domácí a Jakub Mareček tečoval pas Tomáše Rohana za záda brankáře Novotého. Ve zvytku třetiny se hrál divoký a otevřený hokej, ale další branku již ani jeden z celků nepřidal.

Třetí dějství by se dalo shrnout jakodvacetiminutovka plná drama a hlavně „neplného“ počtu hráčů na ledě. Počet vyloučení pouze v této třetině byl 7:10, což hru značně kouskovalo. Navíc mohli diváci téměř po každé šanci na branku vidět šarvátku, zkrátko po stránce napětí a vzrušení se bylo na co dívat, ovšem ubíralo to na kráse hokeje a hlavně počtu šancí. I přesto jsme jeden gól viděli. Sparta zdramatizovala vývoj zápasu, když ve 47. minutě prostřelil Habala Lukáš Drvota. V 58. minutě dokonce skončil puk za Habalem znovu, ale domácí gólman byl faulován, a tak nebyla branka i přes početné prostesty ze strany hostů uznána. Po zbytek utkání si již domácí zisko tří bodů uhájili a pouze tak potvrdili připravenost do play of, do kterého zbývá už pouze jedno střetnutí.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Dnešní utkání bylo v první třetině z obou stran vyrovnané. Ve druhé třetině si myslím, že jsme převzali tu režii do svých rukou a dvěma vstřelenými góly si myslím, že jsme to potvrdili. Bohužel na začátku poslední třetiny se nám nedařili přesilové hry, a tak nějak jsme se tímto dostali do takové nepohody a soupeř převzal iniciativu, věřil si, chtěl to utkání dotáhnout do bodového zisku a my jsme bojovností, vůlí a zuby nehty jsme to ubránili na 2:1. Jsme rádi, že jsme vyhráli, nyní jsme na vítězné vlně a samozřejmě ji chceme prodloužit co nejdál.