NHL Premiere

Datum 29. září 2011 se zapsalo do paměti nejen sparťanských hokejových fanoušků. Na ledě Tipsport areny totiž odehrál přátelské utkání jeden z nejslavnějších hokejových klubů světa. Duel s New York Rangers sice Sparta prohrála 0:2, ale přesto byl nejen zápas, ale i celá návštěva týmu kanadskoamerické NHL jedinečnou událostí.

Pro český hokej to bylo zajímavé srovnání, které zažil jen Liberec, když se rok před tím střetl s Bostonem. Jeden klub už ale zápas s Rangers zažil. To když se koncem roku 1977 vydaly za moře dva týmy z tehdejšího Československa - Kladno a Pardubice. V novodobých dějinách se však návštěva Rangers na Spartě zařazuje mezi unikátní projekty.

29. září 2011: HC Sparta Praha – NY Rangers 0:2

Branky a nahrávky: 26. Anisimov (Erixon, Dubinsky), 29. Fedotěnko (Del Zotto, Erixon). Rozhodčí: Šindler, Sutherland - Racicot, Blümel. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Diváci: 10878.

HC Sparta Praha: Pöpperle - Kučný, Milam, Hanzlík, Husák, Sersen, Kasík, Žovinec, Moravec, Sobotka - I. Rachůnek, Broš, Tenkrát - T. Rachůnek, Bližňák, Ton - Lapšanský, Foster, Y. Treille - Žálčík, Luňák, Forman.
NY Rangers: Biron - McDonagh, Bickel, Eminger, Del Zotto, Bell, Erixon - Wolski, Richards, Gáborík - Dubinsky, Anisimov, Callahan - Rupp, Stepan, Zuccarello - Fedotěnko, Christensen, Prust.

Už o dva dny dříve přiletěli hráči Jezdců do Prahy, kde je čekal první trénink na ledě sparťanského stánku. Středeční trénink už byl otevřený i široké veřejnosti. Na tzv. Open Practise s doprovodným programem si našlo cestu před dva tisíce fanoušků, kteří toužili vidět v akci takové hvězdy jako Dereka Stepana, Henrika Lundqvista, Ryana Callahana, Brada Richardse nebo Mariana Gáboríka.

Samotné přátelské střetnutí mezi Spartou a Rangers se odehrálo před výtečnou kulisou tvořenou téměř jedenácti tisícovkami hokejových příznivců. „Určitě to byla velká výzva pro mě i pro celé mužstvo. Každopádně to byla výborná zkušenost pro všechny,“ pochvaloval si Petr Tenkrát možnost zahrát si proti týmu NHL. Nezbývá než konstatovat, že akce splnila očekávání fanoušků i samotné Sparty, která tuto výzvu zvládla se ctí.

Hokejová tombola nadělila už dva miliony!

​Spojte se Spartou síly ve hře Generali PUK!

VIDEO: Sestřih z domácí prohry s Litvínovem

VIDEO: Ohlasy se Švrčkem a koučem Nedvědem