Sparta pražským firmám

Dlouholeté projekty hokejové Sparty jako jsou Sparta vzdává hold a Sparťanská krev doplnil v sezoně 2017/2018 nultý ročník akce Sparta pražským firmám. Ta vyjadřuje sounáležitost jediného pražského hokejového zástupce v nejvyšší soutěži s hlavním městem. Chce ukázat, že celá Sparta je vděčná všem, kteří se starají o to, že je Praha taková, jaká je, a že jsou v hlavním městě dlouhodobé a tradiční firmy, které k ní neodmyslitelně patří. Je složením poklony zaměstnancům, kteří jsou srdcem každé firmy.

Zápasy 17. listopadu 2017, 19. listopadu 2017 a 26. února 2018 byly tedy věnovány právě zaměstnancům těchto firem, do hlediště O2 areny jich zamířilo více než 7 000. Do nultého ročníku projektu se zapojily tradiční pražské společnosti – PRE, České dráhy a Dopravní podnik hlavního města Prahy. Právě zaměstnanci Dopravního podniku, který je s historií sahající až do roku 1897 jednou z nejstarších pražských firem vůbec, byli hlavními hvězdami při domácím utkání s Třincem.

Podobně jako u projektu Sparta vzdává hold celé hlediště O2 areny v listopadu odměnilo svým potleskem dvě osobnosti. Tentokrát však nešlo o dva hrdiny, ale dva zaměstnance Dopravního podniku hlavního města Prahy, kteří se za svou pracovní kariéru stali doslova legendami této společnosti.

Někdejší československý reprezentant Jaroslav Suchý zde pracuje již od roku 1969, z toho 43 let jako řidič tramvaje. Jeho kolega Bohuslav Löfler nastoupil do Dopravního podniku v roce 1972 jako řidič autobusu a na této pozici vydržel celou svou dosavadní pracovní kariéru. Během únorového duelu s Olomoucí byl zase představen příběh Michala Kopťára z Českých drah. Právě tyto příběhy jasně vystihují, proč vznikl projekt Sparta pražským firmám. Chceme alespoň na malou chvíli postavit do záře reflektorů ty, kteří si zaslouží poděkování před plnou O2 arenou a kteří jsou jinak skryti mezi námi.

Dopravní podnik hlavního města Prahy si na listopadový duel s třineckými Oceláři připravil překvapení pro hokejové fandy Sparty. Před O2 arenou si totiž mohli prohlédnout vystavený historický autobus Škoda ŠM 11 i zásahové vozidlo DP hl. m. Prahy. Přímo mezi třetinami se pak fanoušci v soutěži s „přepravní“ tématikou utkali o hodinový pronájem historické tramvaje!

Kropáček: V závěru jsme si věřili a vyhráli

Společnost Louda Auto pokračuje se Spartou

Sparta znovu překonala svůj divácký rekord

Pořiďte si permanentku na sezonu 2018/2019!