Sparta pražským firmám

Dlouholeté projekty hokejové Sparty jako jsou Sparta vzdává hold a Sparťanská krev doplnil v sezoně 2017/2018 nultý ročník akce Sparta pražským firmám. Ta vyjadřuje sounáležitost jediného pražského hokejového zástupce v nejvyšší soutěži s hlavním městem. Chce ukázat, že celá Sparta je vděčná všem, kteří se starají o to, že je Praha taková, jaká je, a že jsou v hlavním městě dlouhodobé a tradiční firmy, které k ní neodmyslitelně patří. Je složením poklony zaměstnancům, kteří jsou srdcem každé firmy.

Zápasy 17. a 19. listopadu 2017 byly tedy věnovány právě zaměstnancům těchto firem, do hlediště O2 areny jich zamířilo více než 6 000. Do nultého ročníku projektu se zapojily tradiční pražské společnosti – PRE, Pivovary Staropramen a Dopravní podnik hlavního města Prahy. Právě zaměstnanci Dopravního podniku, který je s historií sahající až do roku 1897 jednou z nejstarších pražských firem vůbec, byli hlavními hvězdami vyvrcholení nultého ročníku projektu Sparta pražským firmám.

Podobně jako u projektu Sparta vzdává hold celé hlediště O2 areny odměnilo svým potleskem dvě osobnosti. Tentokrát však nešlo o dva hrdiny, ale dva zaměstnance Dopravního podniku hlavního města Prahy, kteří se za svou pracovní kariéru stali doslova legendami této společnosti.

Někdejší československý reprezentant Jaroslav Suchý zde pracuje již od roku 1969, z toho 43 let jako řidič tramvaje. Jeho kolega Bohuslav Löfler nastoupil do Dopravního podniku v roce 1972 jako řidič autobusu a na této pozici vydržel celou svou dosavadní pracovní kariéru. Právě tyto dvě legendy jasně vystihují, proč vznikl projekt Sparta pražským firmám. Chceme alespoň na malou chvíli postavit do záře reflektorů ty, kteří si zaslouží poděkování před plnou O2 arenou a kteří jsou jinak skryti mezi námi.

Dopravní podnik hlavního města Prahy si jako poděkování za tyto nezapomenutelné chvíle připravil překvapení pro hokejové fandy Sparty. Před O2 arenou si totiž mohli prohlédnout vystavený historický autobus Škoda ŠM 11 i zásahové vozidlo DP hl. m. Prahy. Přímo mezi třetinami se pak fanoušci v soutěži s „přepravní“ tématikou utkali o hodinový pronájem historické tramvaje!

Sparta jede do Třince. Protáhne sérii výher?

Wallpapery a tapety Sparta vzdává hold 2018

VIDEO: Sestřih z domácí výhry nad Vítkovicemi