Sparta vzdává hold

Každý z nás je jednou potřeboval a potřebovat bude. Jsou tu pro nás - ať hoří, přišla povodeň, stala se vám nehoda či úraz...

Po vzoru zámořské NHL se tak rozhodla Sparta jako úplně první sportovní klub v České republice věnovat v každé sezoně dvě utkání za sebou těm, kteří za nás denně nasazují své životy - hasičům, záchranářům, policistům a vojákům. Za to jim patří náš velký dík. V závěru ledna roku 2016 proběhl už sedmý ročník akce "Sparta vzdává hold"!

26. 1. 2016  HC Sparta Praha - HC Olomouc
22. 1. 2016  HC Sparta Praha - Piráti Chomutov
30. 1. 2015  HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary
25. 1. 2015  HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové
31. 1. 2014  HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary
28. 1. 2014  HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec
20. 1. 2013  HC Sparta Praha - Piráti Chomutov
18. 1. 2013  HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec
22. 1. 2012  HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec
20. 1. 2012  HC Sparta Praha – Rytíři Kladno
 4. 2. 2011  HC Sparta Praha – HC Benzina Litvínov
 6. 2. 2011  HC Sparta Praha – HC Mountfield
11.12. 2009  HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav
13.12. 2009  HC Sparta Praha – PSG Zlín

Již posedmé v historii se konala akce Sparta vzdává hold. Tradičnímu projektu na podporu složek Integrovaného záchranného systému byl jako vždy věnován celý leden. Vrcholem pak byla domácí utkání s Chomutovem a Olomoucí. Na tyto dva duely Sparta uvolnila členům armády, hasičům, lékařům a policistům dohromady více než šestnáct tisíc vstupenek. Obě extraligová klání sparťané sehráli ve speciálních dresech, které šly následně do dražby a její výtěžek byl věnován Nadaci policistů a hasičů a Vojenskému fondu solidarity.

„Vůbec poprvé se členové jednotlivých složek dostávají přímo na vizuály, které jsou na billboardech, tištěné inzerci a na všech bannerech na komunikačních kanálech Sparty,“ říká Jan Kryšpín, marketingový šéf Sportovního holdingu Praha, pod jehož křídly Sparta fungovala. „Každý z hráčů byl patronem jedné ze čtyř složek. Navázali jsme tak trochu na poslední ročníky, kdy sparťanští hokejisté či členové Klubu legend navštěvovali služebny jednotlivých složek a naslouchali hrdinským příběhům hasičů, záchranářů, policistů a vojáků." Novinkou pro sedmý ročník akce Sparta vzdává hold bylo určité otočení rolí. „Jednotliví hrdinové navštívili hráče přímo v jejich šatně, a poznali tak zblízka hokejové prostředí,“ dodal Kryšpín.

Sparťanskými tvářemi pro sedmý ročník akce Sparta vzdává hold byli obránci Adam Polášek s Markem Hrbasem a útočníci Lukáš Klimek a Robert Sabolič.

Sedmý ročník akce Sparta vzdává hold vyvrcholil v pátek 22. ledna duelem s Chomutovem a zejména v úterý 26. ledna soubojem s Olomoucí. Tomu předcházel slavnostní ceremoniál s uctěním hrdinů z řad záchranářů, policie, hasičů a armády, navíc sparťané sehráli ve speciálních dresech s reflexními prvky po vzoru hasičských kombinéz. Netradiční dresy sparťanům v obou případech svědčily, své soupeře v nich nakonec porazili 7:1 a 2:1 po samostatných nájezdech.

Veškerá videa z akce Sparta vzdává hold 2016 najdete na sparťanském YouTube kanálu.

Sparta vzdává hold 2015

Ve znamení akce "Sparta vzdává hold" se nesl celý leden 2015, v jehož závěru sparťané odeháli dvojici zápasů s Hradcem Králové a Karlovými Vary. „V sezoně 2014/2015 jsme zvolili pro akci Sparta vzdává hold opět trochu jinou myšlenku. Patrony jednotlivých složek byli hráči a legendy, jejichž potomci jsou také sparťany,“ uvedl Jan Kryšpín, marketingový šéf Sportovního holdingu Praha. „Tvářemi holdu byli proto jak extraligoví hráči, tak i členové Klubu legend. Je to další souvislost s bohatou historií našeho klubu.“

Kampaň k Holdu 2015

Na oba zápasy měli příslušníci záchranných složek vstup tradičně zdarma a duely v neděli 25. ledna s Hradcem Králové a v pátek 30. ledna s Karlovými Vary dorazilo více než 20 tisíc diváků. Sparťané nejprve podlehli Hradeckým 0:5, proti Karlovým Varům si ale spravili chuť, když je deklasovali 9:1.

Před duelem s Energií proběhl slavnostní ceremoniál, ve kterém vzdala naplněná Tipsport aréna hold čtyřem hrdinům, se kterými si o jejich statečných činech povídali patroni z řad hokejistů. Holešovičtí navíc střetnutí s Karlovými Vary odehráli ve speciální sadě dresů, které budou draženy v aukci. Její čistý výtěžek putoval na konto Nadace policistů a hasičů.

Při kliknutí na společnou fotku se vám otevře ve vysoké kvalitě!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská abeceda sezony 2016/2017 - 2. díl

Trenér mistrů Nedvěd: Byla to parádní jízda!

Gólman mistrů Škorpík: Vítkovice jsme přejeli

Osmá třída Sparty získala mistrovský titul!