Sparta vzdává hold

Každý z nás je jednou potřeboval a potřebovat bude. Jsou tu pro nás - ať hoří, přišla povodeň, stala se vám nehoda či úraz...

Po vzoru zámořské NHL se tak rozhodla Sparta jako úplně první sportovní klub v České republice věnovat v každé sezoně dvě utkání za sebou těm, kteří za nás denně nasazují své životy - hasičům, záchranářům, policistům a vojákům. Za to jim patří náš velký dík. V závěru ledna roku 2016 proběhl už sedmý ročník akce "Sparta vzdává hold"!

26. 1. 2016  HC Sparta Praha - HC Olomouc
22. 1. 2016  HC Sparta Praha - Piráti Chomutov
30. 1. 2015  HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary
25. 1. 2015  HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové
31. 1. 2014  HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary
28. 1. 2014  HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec
20. 1. 2013  HC Sparta Praha - Piráti Chomutov
18. 1. 2013  HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec
22. 1. 2012  HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec
20. 1. 2012  HC Sparta Praha – Rytíři Kladno
 4. 2. 2011  HC Sparta Praha – HC Benzina Litvínov
 6. 2. 2011  HC Sparta Praha – HC Mountfield
11.12. 2009  HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav
13.12. 2009  HC Sparta Praha – PSG Zlín

Již posedmé v historii se konala akce Sparta vzdává hold. Tradičnímu projektu na podporu složek Integrovaného záchranného systému byl jako vždy věnován celý leden. Vrcholem pak byla domácí utkání s Chomutovem a Olomoucí. Na tyto dva duely Sparta uvolnila členům armády, hasičům, lékařům a policistům dohromady více než šestnáct tisíc vstupenek. Obě extraligová klání sparťané sehráli ve speciálních dresech, které šly následně do dražby a její výtěžek byl věnován Nadaci policistů a hasičů a Vojenskému fondu solidarity.

„Vůbec poprvé se členové jednotlivých složek dostávají přímo na vizuály, které jsou na billboardech, tištěné inzerci a na všech bannerech na komunikačních kanálech Sparty,“ říká Jan Kryšpín, marketingový šéf Sportovního holdingu Praha, pod jehož křídly Sparta fungovala. „Každý z hráčů byl patronem jedné ze čtyř složek. Navázali jsme tak trochu na poslední ročníky, kdy sparťanští hokejisté či členové Klubu legend navštěvovali služebny jednotlivých složek a naslouchali hrdinským příběhům hasičů, záchranářů, policistů a vojáků." Novinkou pro sedmý ročník akce Sparta vzdává hold bylo určité otočení rolí. „Jednotliví hrdinové navštívili hráče přímo v jejich šatně, a poznali tak zblízka hokejové prostředí,“ dodal Kryšpín.

Sparťanskými tvářemi pro sedmý ročník akce Sparta vzdává hold byli obránci Adam Polášek s Markem Hrbasem a útočníci Lukáš Klimek a Robert Sabolič.

Sedmý ročník akce Sparta vzdává hold vyvrcholil v pátek 22. ledna duelem s Chomutovem a zejména v úterý 26. ledna soubojem s Olomoucí. Tomu předcházel slavnostní ceremoniál s uctěním hrdinů z řad záchranářů, policie, hasičů a armády, navíc sparťané sehráli ve speciálních dresech s reflexními prvky po vzoru hasičských kombinéz. Netradiční dresy sparťanům v obou případech svědčily, své soupeře v nich nakonec porazili 7:1 a 2:1 po samostatných nájezdech.

Veškerá videa z akce Sparta vzdává hold 2016 najdete na sparťanském YouTube kanálu.

Sparta vzdává hold 2015

Ve znamení akce "Sparta vzdává hold" se nesl celý leden 2015, v jehož závěru sparťané odeháli dvojici zápasů s Hradcem Králové a Karlovými Vary. „V sezoně 2014/2015 jsme zvolili pro akci Sparta vzdává hold opět trochu jinou myšlenku. Patrony jednotlivých složek byli hráči a legendy, jejichž potomci jsou také sparťany,“ uvedl Jan Kryšpín, marketingový šéf Sportovního holdingu Praha. „Tvářemi holdu byli proto jak extraligoví hráči, tak i členové Klubu legend. Je to další souvislost s bohatou historií našeho klubu.“

Kampaň k Holdu 2015

Na oba zápasy měli příslušníci záchranných složek vstup tradičně zdarma a duely v neděli 25. ledna s Hradcem Králové a v pátek 30. ledna s Karlovými Vary dorazilo více než 20 tisíc diváků. Sparťané nejprve podlehli Hradeckým 0:5, proti Karlovým Varům si ale spravili chuť, když je deklasovali 9:1.

Před duelem s Energií proběhl slavnostní ceremoniál, ve kterém vzdala naplněná Tipsport aréna hold čtyřem hrdinům, se kterými si o jejich statečných činech povídali patroni z řad hokejistů. Holešovičtí navíc střetnutí s Karlovými Vary odehráli ve speciální sadě dresů, které budou draženy v aukci. Její čistý výtěžek putoval na konto Nadace policistů a hasičů.

Při kliknutí na společnou fotku se vám otevře ve vysoké kvalitě!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Starší dorost startuje play off proti Hradci

Sparta jede do Boleslavi. Přiveze další body?

Nakupování ve fanshopu s Kudrnou a Emingerem

Navrátilec Hlaváč: Druhá místa mě nezajímají!