Sparťanská krev

Sparťanská krev představuje dlouhodobý charitativní projekt na podporu dárcovství krve, do kterého se tradičně zapojují nejen současní a bývalí hráči Sparty, ale i zaměstnanci klubu, sparťanští fanoušci a široká veřejnost. V listopadu 2016 se konal jubilejní desátý ročník této tradiční akce!

Darování krve v kabině A-týmu.

První hromadné darování krve se konalo v listopadu 2007 na Transfuzním oddělení Thomayerovy nemocnice v Krči. Podpoře dárcovství krve Sparta každoročně věnuje vybrané utkání, na které mají všichni dobrovolní dárci vstup zdarma. Na podporu dárcovství krve byl dále věnován výtěžek ze tří aukcí unikátních dresů Sparťanská krev, ve kterých hokejisté Sparty odehráli vybraná utkání.

Během hokejového ročníku 2009/2010 darování krve proběhlo dokonce přímo v hráčské kabině sparťanského A-týmu, a také v sídle generálního partnera klubu, společnosti LG Electronics. Zakoupením speciálního trika a náramku s motivem Sparťanská krev fanoušci rovněž přispěli na podporu dobrovolného dárcovství nejcennější tekutiny.

Sparťanská krev 2016

Darování krve v rámci jubilejního desátého ročníku akce Sparťnská krev proběhlo na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice na Karlově náměstí v Praze za přítomnosti hráčů extraligového A-týmu, členů Klubu legend HCS a dalších zástupců Sparty. Krev sparťanští příznivci darovali ve dvou termínech - 3. a 22. listopadu. Celý listopad, který je tradičně měsícem sparťanské krve, si mohli fanoušci v Galerii Harfa připomenout všech devět dosavadních ročníků na vystavených fotografiích.

Všem dárcům krve bylo věnováno domácí utkání s Kometou Brno, které se uskutečnilo jakožto dohrávka 22. kola TELH v O2 areně v úterý 29. listopadu. Kromě vstupenek na toto utkání všichni dárci obdrželi speciální silikonový náramek z limitované edice pouze pro dárce, týmový plakát, památeční samolepku, Knihu výhod a samozřejmě také občerstvení. Zájemci se mohli před zápasem s Kometou rovněž registrovat do Českého registru dárců krvetvorných buněk Praha IKEM.

Vyberte nejlepší příběh sparťanských generací

Změny v rozpisu zápasů Tipsport extraligy

BILLA Cup ovládla reprezentace Maďarska

Zeleňák: Ostudu jsme na turnaji neudělali