Sparťanská krev

Sparťanská krev představuje dlouhodobý charitativní projekt na podporu dárcovství krve, do kterého se tradičně zapojují nejen současní a bývalí hráči Sparty, ale i zaměstnanci klubu, sparťanští fanoušci a široká veřejnost. V listopadu 2015 se konal už devátý ročník této tradiční akce!

Darování krve přímo v kabině A-týmu.

První hromadné darování krve se konalo v listopadu 2007 na Transfuzním oddělení Thomayerovy nemocnice v Krči. Podpoře dárcovství krve Sparta každoročně věnuje vybrané utkání, na které mají všichni dobrovolní dárci vstup zdarma. Na podporu dárcovství krve byl dále věnován výtěžek ze tří aukcí unikátních dresů Sparťanská krev, ve kterých hokejisté Sparty odehráli vybraná utkání.

Během hokejového ročníku 2009/2010 darování krve proběhlo dokonce přímo v hráčské kabině sparťanského A-týmu, a také v sídle generálního partnera klubu, společnosti LG Electronics. Zakoupením speciálního trika a náramku s motivem Sparťanská krev fanoušci rovněž přispěli na podporu dobrovolného dárcovství nejcennější tekutiny.

Sparťanská krev 2015

V roce 2015 probíhalo darování ve třech termínech. První termín proběhl 5. listopadu netradičně v obchodním domě Van Graaf na Václavském náměstí, další dva termíny pak 12. a 25. listopadu na Transfuzním oddělení Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí. Stejně jako v roce 2014, i tentokrát darovaly krev se Spartou téměř dvě stovky příznivců klubu. Pro ty, kteří nejcennější tekutinu potřebují, se jí odebralo necelých 87 litrů.

Každý dárce získal přímo po odběru voucher na dvě vstupenky na zápas 24. kola HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice, který byl věnovaný všem dárcům krve, speciální silikonový náramek z limitované edice pouze pro dárce, týmový plakát, dárkový voucher do obchodního domu Van Graaf a samozřejmě také občerstvení.

Od roku 2014 také souběžně probíhá během odběrů krve zápis do Českého registru dárců krvetvorných buněk Praha IKEM!
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Byl to nejlepší zápas sezony, říká Pöpperle

VIDEO: Ohlasy s kapitánem Hlinkou a Klimkem

SPA - VAX 4:0 - Sparta je ve finále Ligy mistrů!

Máme před sebou těžkou odvetu, ví kouč Kalous