Srdce na dlani

Nadační fond Srdce na dlani si klade za cíl pomáhat dětem z dětských domovů, a to nejen po materiální stránce. Pomoci dětem integrovat se do společnosti po opuštění domovů se snaží také hokejisté pražské Sparty, kteří děti pravidelně navštěvují a pořádají mimo jiné besedy s dětmi, hrají s nimi hry nebo také dražbou svých osobních artefaktů získávají finanční podporu na činnost nadačního fondu.

Jedním z hlavních cílů je pomoci dětem začlenit se do společnosti a překonat překážky, které jim často po opuštění domovů v životě vyvstanou. Srdce na dlani spolupracuje celkem se čtyřmi dětskými domovy, kterými jsou Krásná Lípa, Tisá, Litoměřice a Černá Voda.

Kromě pravidelných návštěv v dětských domovech se hokejisté Sparty účastní benefičních akcí a v rámci charitativní aukce pomáhají nadaci získat finance na podporu její činnosti. Během sezony 2009/2010 se tak například uskutečnila dražba osobních věcí hráčů a jejich artefaktů z celé hokejové kariéry.

Pro děti ze všech dětských domovů podporující Nadační fond Srdce na dlani bylo ve sparťanské areně také zorganizováno sportovní odpoledne. Holešovickou arénu děti navštěvují také během extraligových zápasů Sparty, na které je vedení klubu pravidelně zve a zajišťuje pro ně v ochozech příjemné prostředí.

Děti z Dětského domova Krásná Lípa dokonce v rámci přestávkového programu při hokejovém utkání vystoupili se svojí skupinou „Numero bomba" a zatančili v rytmech brazilského karnevalu všem sparťanským fanouškům.

Během letního období pak Sparta na prázdninovou praxi pravidelně přijímá dvě děti z Dětských domovů. Ty si během svého pracovního působení ve Spartě vyzkoušely různé pracovní pozice a měly možnost se seznámit s pracovními návyky a procesy, aby pro ně budoucí integrace do společnosti a pracovního režimu byla díky těmto zkušenostem snazší.

Hon na Třinec pokračuje v Karlových Varech!

Vrána: Cítím tu důvěru a hokej mě zase baví

VIDEO: Sestřih z vítězství nad Litvínovem

Pech: U prvního gólu mě to trefilo do zadku