Tréninky střelby

Možnost individuálních hodin pro nácvik střelby a stickhandling

Maximální počet: čtyři hráčů na trenéra
Trenéři: mládežničtí koučové a bývalí hráči Sparty František Ptáček a Jiří Zelenka
Kontakt: František Ptáček +420 602 153 205
Cena: 200 Kč / hodina pro každého hráče
Termín: podle domluvy s vyučujícím trenérem

Trénink střelby a práce s hokejkou na suchu se vám při zápase mnohonásobně vrátí!

Práce s hokejkou - stickhandling

Dobrá práce s hokejkou bývá v tréninku dost často opomíjena, a čím ji máte lepší, tím více se v zápase budete dostávat do střeleckých příležitostí a zakončení. Je proto vhodné na střelnici střídat výuku střelby právě s touto činností. Stickhandling je populární jak mezi úplnými začátečníky, tak i mezi hráči, kteří hrají hokej delší dobu.

Nesmíme zapomenout, že pro nácvik herních činností jednotlivce, jako je střelba a stickhandling je nutné mít:

• správnou délku hole
  • správný úchop hole
  • kvalitu hole a její obalení

Nácvik střelby

Střelba po ruce

• švihem (krátkým, dlouhým)
  • přiklepnutým švihem
  • krátkým přiklepnutím
  • golfovým úderem

Střelba přes ruku

• švihem
  • přiklepnutím

Jiné způsoby střelby

• střelba po kličce
  • střelba po nahrávce
  • střelba z první (onetimer)
  • střelba z různých pozic

Hokejová střelba patří k technicky velmi náročné činnosti, a to především proto, že je potřeba spojit mnoho různých pohybových složek a návyků v jeden harmonický celek. Je potřeba ji trénovat po celou kariéru. Samostatné střílení bez správného dozoru může mít za následek i vytvoření špatných střeleckých návyků, které se v budoucnu velmi těžko předělávají.

Úspěšnost střelby ovlivňuje množství faktorů, které nemůžeme pojímat izolovaně. K těm, které ovlivňují kvalitativní i kvantitativní charakteristiky střelby patří především:

• technika provedení
  • kondiční připravenost
  • taktická připravenost
  • psychická odolnost

Při klasické tréninkové jednotce vystřelí profi hráč zhruba 35 až 50krát. U hobby hráčů a amatérských hokejistů, jejichž trénink je složen převážně ze hry, je toto číslo ještě drasticky nižší. Na trénink střelby není prostě čas a přitom se jedná o jednu z nejdůležitějších činností. Proto je potřeba střelu trénovat mimo led. Nesmíme zapomenout ani na to, že samotný nácvik střelby je i velmi prospěšný kondiční a silový trénink, kdy se zapojí svalstvo téměř celého těla.

V naší hokejové střelnici máme ideální podmínky. V oddělené zóně se nachází speciální povrch, 4 branky a dostatečný prostor k pilování zakončení.

Představujeme výroční dres pro zápas s Duklou

VIDEO: Sestřih z domácí prohry se Zlínem

Musíme podávat lepší výkony, burcuje Michálek

VIDEO: Ohlasy s Dvořákem a koučem Nedvědem