25. 10. 2019 Daniel Ryl

Tomášek: Dva góly v oslabení jsem nikdy nedal

Sparta vybojovala na ledě Olomouce už osmé vítězství v řadě, jehož hlavním strůjcem se stal útočník DAVID TOMÁŠEK. Reprezentační útočník nastartoval cestu za třemi body v prostředním dějství dvěma góly ve vlastním oslabení. "Tohle se mi ještě nestalo. Zbytek zápasu jsme si pohlídali velmi zkušeně a bez problémů," těšilo úspěšného sparťanského střelce a hlavní hvězdu pátečního utkání.

Rozhodnout utkání je vždycky příjemné, ale je to příjemnější o něco víc, když člověk rozhodne dvěma góly v oslabení, že ano?
Tohle se mi ještě nestalo, navíc dát dva góly ve stejném oslabení. Obě trefy rozhodly celý zápas, jsem za to rád. Od nás byl zápas dobře pohlídaný, potřebovali jsme první gól, čekali jsme na něj.

Obě branky byly v podstatě podobné, co se před nimi událo?
První akce byla výborně provedena od Buchty. Při druhém gólu jsem se vepředu zapomněl já, protože mi upadla hokejka, a když jsem se vracel, asi udělali chybu na naší modré a hra se otočila. Podle mého to nebyla taková šance, jen jsem se do puku opřel. Buď byla střela tečovaná, nebo ji Konrád podcenil. Letěla docela dobře, ale já jsem to jen chtěl dostat na branku.

Ukazuje sílu i fakt, že jste si utkání po druhém gólu bezpečně pohlídali?
Pohlídali jsme si ho velmi zkušeně a bez problémů. Párkrát jsme hru špatně vyřešili ve středním pásmu, ale řekl bych, že Olomouc dělala chyb daleko více. Když vedeme, je důležité se uklidnit, říct si, co musíme hrát. Míč je na jejich straně, oni musí hrát a z toho pramení chyby.

2+1
David Tomášek odehrál na ledě Olomouce parádní utkání. Nejen, že dal dva góly v jednom oslabení, ale zároveň přidal jednu asistenci.

Zdá se, že ti první lajna sedí...
Komu by neseděla (usměje se). V první lajně má hráč zodpovědnost, ale s tím jsem do Sparty šel. Chtěl jsem si tuto roli vybojovat. Výhra je pro nás jedině dobře. My máme takovou sílu, že zápas rozhodují i jiné lajny. Pořád se mluví o prvním útoku, ale takovou váhu bych tomu nedával.

Trenéři se na tebe spoléhají zejména v oslabení, vyhovují ti i ve Spartě?
Ve Finsku jsem oslabení nehrál, protože jsme na ně měli specialisty. Musel jsem vzít roli, kterou mi dali. Není to tak, že by na mně oslabení ve Spartě stála, ale Uwe Krupp mi říkal, že s nimi mám počítat, abych zvládal buly. My jsme do toho samozřejmě nešli, že dáme dva góly. Měli bychom ale také v oslabení hrozit, v Olomouci to zlomilo zápas.

Vyhráli jste poosmé v řadě, projevuje se to i v zápasech?
Po psychické stránce je to vynikající. Člověk chce sérii výher udržet, je to na nás vidět a nepanikaříme. Možná na nás vlétli, což jsme čekali a ustáli jsme to. Počkali jsme si na naše momenty, které přišly. Hrát venku je specifické, doma hrajeme zase jinak. Brzy se to ale může otočit na druhou stranu, proto musíme být pokorní a pracovat dál.

Může vám vítězná vlna pomoci i v dalších zápasech?
Vítězná vlna nám je nevyhraje. Máme sice osm výher v řadě, jenže soupeři se sami neporazí. Musíme respektovat jejich kvalitu. Zároveň můžeme aktuální vlnu využít v náš prospěch. Když se nebude v zápase dařit, je lepší jít do takového utkání s osmi výhrami v zádech.

Našemu týmu se zatím vyplácíš, protože od tvého příchodu zatím neprohrál...
(směje se) Já jsem rád, že jsem zatím neokusil porážku. Nemyslím si, že by můj příchod měl takový efekt. Nějak si to sedlo, jsem za takové výsledky rád, protože kdyby byly opačné, asi by mě to trápilo a říkal bych si, jestli to není mnou.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los CHL: známí soupeři i atraktivní destinace

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!

Kvapil: Druhé zranění už bylo frustrující

Permanentky na novou sezonu v prodeji!