11. 8. 2020 Daniel Ryl

Zikmund: Únava nemůže hrát žádnou roli

Úterní utkání Generali Česká Cupu na ledě Kladna bylo pro Ladislava Zikmunda speciální. Dravý útočník se poprvé v dospělém hokeji postavil Rytířům, odkud v květnu přestoupil do Sparty. Ve druhém utkání ve dvou dnech nedokázal zabránit porážce 2:3, ale na únavu vinu neházel. "Ani nám nezačala sezona, takže žádná únava nemůže hrát roli," odmítá sparťanský útočník, který už se těší na čtvrteční duel v Plzni.​

Co rozhodlo o vítězství Kladna?
Hráli jednodušeji a lítali, což nás podle mého na začátku trošku zaskočilo.

Jak sis užil návrat na Kladno?
Spoluhráči mě samozřejmě popichovali, ale s klukama z Kladna jsem kvůli koronaviru v kontaktu nebyl. Bral jsem to profesionálně. Kladeňáci mi při zápase nadávali, ale byl jsem tu čtyři roky, takže je to takové popichovaní.

Hrálo na Kladně roli, že jste odehráli druhý zápas ve dvou dnech?
To si určitě nemyslím. Ani nám nezačala sezona, takže žádná únava nemůže hrát roli.

Všechny tři odehrané zápasy byly dramatické a vyrovnané. Cítíš, že potřebujete vydařené a hladké vítězství, které vás nakopne?
Potřebujeme hrát jednoduše. Trenéři nás nabádají, ať dáváme puky na beky, aby více stříleli. Musíme dát pár hnusných gólů, abychom pak mohli dávat góly do prázdné branky.

Rozhodují také chybějící zkušenosti u mladých hráčů, kteří je těmito zápasy sbírají?
Mladí sice nemají zkušenosti, ale vynahrazují je jinak. Každý je musí někde nasbírat.

Už ve čtvrtek hrajeme v Plzni. Co vás v nejbližších hodinách čeká?
Zítra máme trénink, pak regeneraci a hrajeme v Plzni. Musíme se vybruslit a zacvičit si, abychom neměli unavené nohy. Budeme chtít v Plzni vyhrát a napravit výsledek z Kladna.

Potvrzuje se, že je naše skupina možná nečekaně vyrovnaná?
V naší skupině jsou všechny týmy kvalitní. Na Spartu se každý soupeř vyhecuje na maximum, což moc dobře vím z předešlých let. Teď to poznávám z druhé strany.