2. 4. 2020 Marek Táborský

​Buchtele prodloužil kontrakt se Spartou

Útočník Jan Buchtele se s klubem dohodl na prodloužení kontraktu na další dvě sezony! Ve Spartě tak načne devětadvacetiletý forvard už osmý hokejový ročník!

Dlouholetý sparťan v uplynulém ročníku bojoval se zraněním, po svém návratu pak výrazně přispěl týmu svou produktivitou po boku parťáků Miroslava Formana a Lukáše Pecha.

„Za několik let ve Spartě se stal Honza Buchtele jedním ze základních stavebních kamenů našeho kádru. Zejména v poslední fázi sezony nás svými výkony přesvědčil o tom, že by měl v klubu pokračovat i nadále,“ říká sportovní ředitel Petr Ton. „Má obrovskou chuť po úspěchu, na ledě je hodně nepříjemným a agresivním soupeřem. Věříme, že vážná zranění už si vybral a stane se opět jedním z nejproduktivnějších hráčů našeho mužstva,“ dodává Ton.

Jan Buchtele přišel do Sparty v sezoně 2013/2014 z Pardubic. Ve dvou sezonách zkoušel štěstí v Kontinentální lize, v závěru se však vždy vrátil zpět do Sparty, aby týmu vypomohl na konci ročníku.

„Jsem moc rád, že ve Spartě budu pokračovat i nadále. V kabině máme skvělou partu, je pro mě radost za tento klub hrát. Moc si toho vážím a rád bych přispěl k úspěchu, po kterém všichni tak toužíme," poznamenal útočník, který si v uplynulé sezoně připsal 20 bodů za dvanáct gólů a osm asistencí.

Kvapil: Druhé zranění už bylo frustrující

Forman: Ve Spartě chci zůstat dlouho

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Sparta na Spengleru: tituly i hvězdné posily