17. 1. 2020 HC Sparta

​Jedenáctý hold vzdáme legendám kriminalistiky

Vyšetřovali ty nejtěžší případy tuzemské kriminalistiky. Pátrali a usvědčovali vrahy, dodávali klid pozůstalým. Často ve spolupráci s dalšími složkami integrovaného záchranného systému. Sparta v rámci 11. ročníku akce Sparta vzdává hold uctí čtyři legendy české kriminalistiky během dvou únorových zápasů.

Největší sparťanský dobročinný projekt se opět vrací! Na zápasech s Hradcem Králové (středa 12. února od 18:30 hodin) a s Karlovými Vary (neděle 16. února od 16:00 hodin) se fanoušci mohou těšit na doprovodný program a ceremoniál, který není na extraligových stadionech běžně k vidění.

VSTUPENKY NA ZÁPAS S KARLOVÝMI VARY:


Na začátku února klub odtajnil jména čtyř legend tuzemské kriminalistiky, které se na ledové ploše O2 areny dočkají sparťanského holdu. Pozvání přijali podplukovník Josef Lottes, plukovník Jiří Markovič, plukovník Josef Mareš a kapitán Jan Štoček!


KAPITÁN JAN ŠTOČEK

U pražské mordparty strávil dlouhých třicet let. Za své působení byl v roce 2012 uveden do policejní síně slávy. V devadesátých letech výrazně přispěl k rozkrytí tzv. orlických vražd. Mezi jeho nejznámější případy patří také zmizení devítileté Aničky nebo zatčení sériového vraha Ivana Roubala. Dodnes u závažných případů ohledává místa činu a vyslýchá svědky.


PLUKOVNÍK JOSEF MAREŠ

Jeho policejní kariéra trvala třicet let, velkou část z ní strávil jako vyšetřovatel a později i jako vedoucí pražského oddělení vražd. Mimo jiné pomohl objasnit vraždu manželky Ivana Jonáka, majitele pražského klubu Discoland Sylvie. Policejní řady opustil tento velký fanoušek Sparty na konci minulého roku. Josef Mareš byl jedním ze spoluautorů úspěšného seriálu Případy 1. oddělení.


PLUKOVNÍK JIŘÍ MARKOVIČ

Pomohl dopadnout spartakiádního vraha či sériového zabijáka a kanibala Ladislava Hojera. Za pětatřicet let u policie, do jejíž řad vstoupil v roce 1964, získal spoustu zkušeností, které od roku 1986 jako šéf rád předával dál – třeba právě Josefu Marešovi. Do policejního důchodu odešel v roce 1999. Po konci své kariéry vydal dvě knihy.


PODPLUKOVNÍK JOSEF LOTTES

U policie začínal v roce 1973 jako běžný pochůzkář, ale vypracoval se až na pozici šéfa pražského oddělení vražd, kde svou kariéru v roce 2017 ukončil. Během 44 let pracoval na více než tisícovce případů, z nichž se mu spolu s jeho týmem podařilo objasnit devadesát procent! V roce 2013 se podílel na založení zvláštního vyšetřovacího týmu Tempus, který se zabývá starými nevyřešenými případy.

Na oba zápasy budou znovu pozváni za symbolické vstupné zástupci policie, armády, záchranné služby a hasičů. Všechny složky před O2 arenou opět vystaví svou nejmodernější techniku a naši hokejisté odehrají oba dva zápasy ve speciálních dresech s motivem otisku prstu.

Již nyní si můžete ve fanshopu zakoupit repliky speciálních dresů s motivem otisku prstu, připomínající právě náročnou práci kriminalistů. Zápasové dresy si bude možné po utkání vydražit v dobročinné aukci, která spolu s výtěžkem ze vstupného poputuje na konta Nadace policistů a hasičů, Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR a Vojenského fondu solidarity.

Partnery letošního ročníku projektu Sparta vzdává hold jsou Merkur Pojišťovna Česká republika, Louda Auto, Česká zbrojovka, Sprinkler Group, Ticketmaster a Ticketportal.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta On Air s Matějem Machovským!

Sparťanská abeceda 2019/2020 - II. díl

Sparťanská abeceda 2019/2020 - I. díl

​Sbohem, velký šéfe!