20. 10. 2020 Marek Táborský

​Sparťani vyjeli trénovat pod širé nebe

Vzhledem k bezpečnostním opatřením není možné trénovat v uzavřených prostorech. Sparta si proto spolu s dalšími extraligovými kluby vyjednala možnost tréninků na otevřené ledové ploše v Dobříši, kde v pondělí proběhl první trénink.

„V pondělí jsme si vyzkoušeli venkovní led poprvé, v tomto týdnu nás čekají i další dva tréninky. Jsme domluvení, že v Dobříši budeme moct trénovat i v dalších týdnech, pokud nedostaneme opět povolení trénovat v naší hale,“ uvedl sportovní manažer Jaroslav Hlinka, který je zároveň asistentem trenérského dua Miloslav Hořava & Josef Jandač.

Sparťané si tréninky v „polních podmínkách“ vesměs pochvalovali, ač se museli převlékat v zimě na vzduchu a po tréninku odjížděli domů pouze narychlo převlečení vlastními dopravními prostředky.

Je to lepší než se připravovat sami doma. Nemám s tím problém, naopak jsem za to rád. Připomnělo mi to mé hokejové začátky a trochu i nedávný zápas v Drážďanech,“ říká brankář Matěj Machovský. „Jsme rádi, že se tyto tréninky podařilo domluvit. Nejsme jediný tým, který bude v Dobříši trénovat, z ostatních týmů to sem máme alespoň nejblíž,“ dodává jistota ve sparťanském brankovišti.

První trénink pod širým nebem doprovázelo proměnlivé počasí. Nejprve bylo zataženo, v závěru ale vyšlo sluníčko a na led dokonce napadalo listí. Role „rolbaře“ se trochu překvapivě ujal trenér Josef Jandač, vzal lopatu a přírodní nepořádek během tréninku uklidil.

„Listí na ledě jsme se zasmáli, neděláme si z toho velkou hlavu. Jsme rádi, že můžeme být spolu na ledě. To se vám v hale nestane, že za brankou najedete do kupy listí,“ usmíval se po tréninku obránce Tomáše Pavelka. „Je to rozhodně lepší, než abychom jen trénovali sami doma,“ dodal.

×
Dnes v | Dor.
Bílí Tygři Liberec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Sparta Praha
HC Škoda Plzeň
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kořenář: Byli jsme trpěliví a vyplatilo se!

SPA – PCE 4:3sn – Šlágr kola rozhodl Kousal

1903-1913: Počátek nezdolné Sparty

​Program mládeže: Přijedou Západočeši!