18. 2. 2021 Marek Táborský

​Tomáš Pavelka: Když hokejku vystřídá joystick

Klička, nápřah a gól – už třicátý v jednom utkání! Tohle není nový extraligový rekord, ale první vzpomínky Tomáše Pavelky na počítačové hry. „Žádný ovladač jsem ještě nezničil,“ ubezpečuje sparťanský obránce, který kvůli zranění oprášil svou konzoli a vyzkoušel nejnovější herní bestsellery.

Našel sis během koronavirové pauzy a léčby svého zranění čas na konzoli?
Trochu jsem ji oprášil, hlavně během zranění, kdy jsem mohl prakticky jenom sedět. Manželka navíc chodí do práce, dopoledne jsem byl sám doma a neměl co dělat. Po delší době jsem zapnul svůj Xbox a snažil se najít hry, které mě zabaví.

Co jsi objevil?
Když vyšla reedice hry Mafia: Definitive Edition, bylo z toho v naší kabině velké téma. Prokecnul jsem se, že jsem původní hru vůbec nehrál. Hned jsem za to dostal zpraženo od Davida Němečka a Míry Formana, že musím novou verzi určitě vyzkoušet, že je to absolutní základ. Pěli na hru velké ódy.

Byl jsi také nadšený?
Možná ji trochu přechválili. Samozřejmě, málokdy si člověk zahraje kvalitní hru s českým dabingem, příběh byl skvělý. Hru jsem dohrál, ale vychválili ji tolik, že jsem čekal ještě trochu víc. Hrál jsem na nejvyšší obtížnost, pár misí jsem musel několikrát opakovat.

  • Jaké hry hrával jako malý?
  • Může být NHL i tréninkem na reálný hokej?
  • Co hraje doma s manželkou?
  • Jaká hra měla největší úspěch ve sparťanské kabině?
  • Které high-tech věci využívá?

Odpovědi na tyto a další otázky naleznete ve třetím vydání SPARTA MAGAZINU!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sobotka: Bitvu o první místo nevzdáváme

SPA - TRI 4:2 - Hranice sta bodů pokořena

Zikmund: Machymu musíme víc pomáhat

Sparťanská výzva: vzdát největší hold historie!