27. 1. 2024 Daniel Ryl

#HOLD2024 startuje! První přijede Třinec

Vracíme se domů a už popatnácté hrajeme pro všechny hrdiny složek IZS a Armády ČR. Úvodní utkání 15. ročníku Sparta vzdává hold odehrajeme v neděli 28. ledna od 16:00 hodin proti třetímu Třinci, a to před zaplněnou domácí arénou. Nejen kvůli vysoké návštěvě, ale zejména díky bohatému doprovodnému programu prosíme fanoušky, aby dorazili s dostatečným předstihem. Naše arena se pro vás otevírá už ve 14:30 hodin.

"Návrat" Tona a rychlý vstup bez bodů

V pátečním utkání na ledě Českých Budějovic jsme nezačali špatně. Gól Jana Buchteleho po čtrnácti vteřinách hry byl naším pátým nejrychlejším gólem v extralize, ale po špatném vstupu do druhé části a po dalším vyrovnání domácích jsme i přes tři body Filipa Chlapíka nakonec kvůli hattricku Jana Ordoše prohráli 3:5.

Nic na tom nezměnil ani návrat Petra Tona do sparťanského dresu. Tentokrát se však na ledě neproháněl nejlepší střelec naší historie, ale jeho syn Petr. I jeho povedený výkon nakonec na body nestačil, přesto si oba dva výjimečný den užili. "Když jsem se dozvěděl, že bude hrát, byl to nejšťatnější pocit v mém sportovním životě. Jde o klub, kde jsem prožil půlku kariéry a něco dokázal, a proto je pro mě asi nejvíc, že za něj nastoupil můj syn," přiznal v rozhovoru dojatý Petr Ton starší.

>>>TON MLADŠÍ: Doufám, že půjdu v tátových šlépějích<<<

Vydražte si dres či zážitky a pomozte dobré věci!

I v letošním Holdu poděkujeme hrdinům všedního dne, přičemž hlavními hvězdami letošního ročníku budou záchranáři a pomocníci záchranářů. Zároveň připomeneme velice důležitou práci operátorů, kteří jsou v kontaktu s lidmi v nouzi jako vůbec první. Aby dokázali lidský život zachránit i na dálku, musí fungovat minimálně dvojčlenný tým. Operátor a hrdina z ulice, který se rozhodne člověku na pokraji života a smrti pomoci.

I proto do zápasů s Třincem a Libercem půjdeme ve speciálních dresech, které v domácím utkání proti Karlovým Varům představil Vladimír Sobotka. Stejně jako v předešlých letech si na serveru Donio.cz můžete vydražit speciální zážitky, artefakty a na webu Sportovniaukce.cz také originální hrané dresy.

Program prvního zápasu Sparta vzdává hold:

 • prohlídka speciálních vozů před O2 arenou:
  záchranná služba: Fénix (Mercedes Benz Atego) a sanitní vůz
  policie: Škoda Kodiaq
  hasiči: Toyota Hilux VYA-L1Z
  Armáda ČR: salvový kanón + Tatra 813
 • uvnitř O2 areny:
  policejní Ferrari a motocykl
  hasičská čtyřkolka a virtuální realita
  záchranářská čtyřkolka Polaris, SUV Mercedes GLT, praktická ukázka první pomoci a resuscitace
  výroba vlastních hokejových kartiček Sparta vzdává hold
 • před utkáním zazní hymna v podání Hymny Hradní stráže a Policie ČR za přítomnosti vlajkonošů zúčastněných složek

Milník sparťanské historie:

Náš klub v prosinci oslavil 120 let, v nichž má výjimečný projekt Sparta vzdává hold velmi pevnou pozici. Letošní ročník bude už patnáctým, ale jedna tradice není součástí od počátku. Až ve třetím ročníku v sezoně 2011/2012 náš klub poprvé využil speciální sadu dresů!

Do extraligového utkání jsme tak nezasáhli v naší tradiční variantě, nýbrž ve speciální černé sadě, která byla věnována všem hrdinům. U černé zůstalo i v další sezoně, až od ročníku 2013/2014 došlo k tématickému střídání, které odstartoval vojenský maskáčový design. V tomto ročníku si můžete i vy vydražit speciální černo-červené dresy věnované zdravotníkům, ke kterým si naši gólmani nechali vyrobit i speciální masky!

Třinec měnil, posílil a šlape

Oceláři prožívají zajímavý start nové sezony, ale ne kvůli turbulentním výsledkům. Ba naopak! Slezané vyhráli sedm z deseti zápasů, když naposledy s přehledem vynulovali Plzeň a zvítězili 3:0. Gólem se na triumfu podílel Martin Růžička, který před zápasem obdržel dres za 700 bodů v Třinci.

Třinečtí fanoušci se navíc snadno vypořádali s odchodem střelce Richarda Pánika do Pardubic, protože se do jejich týmu výměnou vrátil David Cienciala, který bodoval ve dvou ze tří zápasů. V týmu s třetí nejlepší přesilovkou a oslabením se skvěle rozkoukal také nový útočník Adam Helewka, který začal proti Kometě asistencí a k triumfu nad Škodovkou přispěl prvním gólem.

Tři dělby bodů s rekordním puncem

Vzájemné zápasy v aktuálním ročníku rozhodně nenudí. Už první duel v Třinci rozsekla až loterie, ve které rozhodl parádní akcí Pavel Kousal o výhře 3:2 po nájezdech. Dramatická pražská odveta plná emocí dopadla stejným výsledkem, leč druhý gól Joshe Kestnera rozhodl o triumfu 3:2 po prodloužení. Třetí utkání na ledě soupeře přineslo třetí remízu a výhru 2:1 po nájezdech, jejichž sedmnáct sérií se stalo rekordem extraligy!

Věděli jste, že...

Třinec je naším partnerem při oslavě Holdu už podruhé! Před sedmi lety jsme odstartovali speciální dvojutkání jednou z nejvyšších výher klubové historie. Oceláře jsme v O2 areně smetli 12:3, pod což se hattrickem podepsal útočník Jaroslav Hlinka.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu