2. 4. 2015 Robin Mana

Hlinka: Všichni cítíme, že na to máme

Sparta i ve druhém domácím semifinálovém utkání dokázala udolat Třinec, a k pátému duelu tak pojede za vyrovnaného stavu. Dvěma góly se o to postaral nejzkušenější ze sparťanů JAROSLAV HLINKA, který famózním výkonem zařídil obrat ve skóre a ovládl celý večer. V pozápasovém rozhovoru na něm byla znát velká úleva a radost.

Jardo, pojďme odzadu. Jak to tam bylo před tou rozhodující gólovou situací? Vypadalo to tam hodně nepřehledně, ale rozhodčí poměrně rezolutně ukázal do branky...
Už z dálky jsem viděl puk, že tam zůstal ležet před gólmanem, tak jsem se tam snažil najet a šoupnout to tam. Ani nevím, jak to tam padlo. Vím jen, že jsem ho trefil.

Jaroslav Hlinka

Čtyři góly ve dvou zápasech. Vypadá to, že vaše forma graduje ve správný čas...
Nevím, jestli je to forma. Důležité je to, že jsme urvali to potřebné vítězství a série je zpátky. Jedeme do Třince za nerozhodného stavu a pokusíme se tam vyhrát.

Bylo dnes hodně znát, že Třinečtí vsadili na změnu gólmana? Dělal vám Hamerlík větší problémy?
Ne, to vůbec. On chytal dobře, stejně jako Hrubec předtím. Nebyl v tom žádný rozdíl.

Zápas se opět hrál ve vysokém tempu, ale ubývá gólů. Je již znát nějaká počínající únava?
Únava samozřejmě nějaká je, ale myslím, že oba týmy jsou na tom stejně. Je závěr sezony a každý je unavený, ale na to teď nikdo nemůže hledět.

Ve třetí třetině jste přestáli několik oslabení, ale pak jste sami nevyužili čtyřminutovou přesilovku. Nevrátily se vám trochu myšlenky na ten druhý zápas, kde to bylo podobné a nakonec to nedopadlo?
Jestli můžu mluvit za sebe, tak určitě ne. Ta tři vyloučení z naší strany byla spíš nešťastná. Dvakrát vysoká hůl, jednou z toho já, pak podražení... Ale dobře jsme to ubránili, v těch čtyřech jsme hráli perfektně. Samozřejmě jsme všichni v té přesilovce chtěli dát ten rozdílový gól, ale i Třinec to oslabení sehrál výborně.

Dnes to rozhodně bylo zralé na víc branek, šance jste na to měli...
Tak něco jsme tam měli, možná to opticky vypadalo, že jsme jasně lepší, ale Třinec je zkušené mužstvo. Nikdo nemůže čekat, že tu budeme vítěze základní části nějak válcovat.

Atmosféra vás asi hodně pohltila. Po té první brance jste tam poměrně hodně burcoval fanoušky...
To víte, že mě to vtáhlo. Bylo to spontánní. Člověk cítí, že ty fanoušky potřebuje, tak to tam trochu hecuje.

4
To je gólový zápis Jaroslava Hlinky ve svou domácích semifinálových zápasech

Kdybyste měl říct, co bylo v těch dvou zápasech tím rozhodujícím faktorem, díky kterému jste srovnali sérii, co by to bylo?
O mnoho lépe jsme bruslili a byli jsme důrazní v předbrankovém prostoru. Dnes jsme byli v tom zápase o ten jeden gól lepší a já doufám, že nám to vydrží.

Nelze nepřipomenout vítěznou sérii se Zlínem před devíti lety, kterou Sparta také otočila z nepříznivého stavu 0:2. Cítíte, že by se to mohlo opakovat?
Teď samozřejmě po tom zápase cítíme, že jsme silní, ale nesmíme se na to příliš upnout. V sobotu to bude zase jiný zápas a my musíme zůstat nohama a zemi. Musíme to respektovat a předvést podobně zodpovědný výkon jako tady. Víme, že na to máme.

Jedete teď do Třince s psychickou výhodou?
Je to nerozhodně a výhodu nemá nikdo. Šance jsou prostě padesát na padesát.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Sparťanská pětka získala 178.450 korun

Termíny sezony: extraliga, Liga mistrů i Davos

Sparťanská pětka: charitativní běh Stromovkou

Junioři odstartují sezonu proti Plzni