9. 6. 2016 Jan Volf

Nedvěd: Uděláme maximum pro obhajobu

Trenér mladšího dorostu JAROSLAV NEDVĚD dovedl v uplynulém ročníku svůj tým k titulu mistra republiky a před následující sezonou má stejné cíle. Bývalý vynikající obránce však přiznává, že bude těžké je naplnit. Od svých svěřenců vyžaduje týmové pojetí hry a momentálně jim dává zabrat během letní přípravy. Kromě nabitého týmu Sparty bude mít ale další povinnosti, protože byl zvolen hlavním trenérem reprezentace do šestnácti let, kde mu budou asistovat Michal Broš a Pavel Arnošt.

Zatímco A-tým letní přípravu teprve začíná, váš mladší dorost ji pomalu končí, je to tak?
Ano, letní příprava už pomalu končí. Trénujeme celý květen, červen. V červenci chceme dát klukům volno, aby si odpočinuli.

Jaké tréninky hráči podstupují? Odehrává se veškerá příprava mimo led?
Zatím jsme mimo led. Chodíme běhat do Stromovky. Cvičíme v tělocvičně, věnujeme se síle a obratnosti. Chceme, aby se kluci výkonnostně posunuli a vydrželi celou náročnou sezonu se silami.

Jste spokojeni s tím, jak hráči přípravu zvládají?
Jsme. Kluci makají, jsou povzbuzeni loňským úspěchem, disciplína je dobrá, kluci se snaží. Je to bez problému.

Kdo z hráčů má nejlepší fyzický fond? Můžete jmenovat?
Starší kluci (ročník 2001) jsou vyspělejší. Tak to ale bylo i minulý rok. Mladší se jim postupně vyrovnávají. Jednotlivce ale vyjmenovávat nebudu.

Tým by měly tvořit ročníky 2001 a 2002. Který z nich bude mít převahu?
Určitě budeme mít převahu starších, ročník 2001 je silnější. Mladších přišlo dost, ale ne všichni v týmu zůstanou. Někteří odejdou na střídavý start, abychom je mohli případně stáhnout. V základní sestavě bude 23 hráčů, možná 24. Nyní jich máme 25, takže jich ještě pár odejde. Navíc teď postoupila Kobra Praha do extraligy, takže tam můžeme některé kluky poslat na hostování či střídavý start.

Minulý rok jste vyhráli titul mistra republiky. Myslíte, že máte na to triumf zopakovat?
Vždycky je těžké něco vyhrát. Je ještě brzo tipovat, ale uděláme pro to maximum. Až přijdeme na led, tak budeme pilovat věci, které mimo led nejdou.

U16
Jaroslav Nedvěd nově povede reprezentaci do šestnácti let.

Jaké jsou vaše cíle do nové sezóny?
Nemůžou být nižší, než zase vyhrát. Jsme obhájci titulu. Chceme hrát hokej, který se v téhle kategorii hraje. To znamená rychlý a agresivní. Cíl je postoupit do play off a tam se už může stát cokoliv.

Kdo by měl být lídrem týmu?
Starší kluci by měli ty mladší nasměrovat. Mají loňský titul, takže by měli mužstvo táhnout. Nedá se spoléhat na individuality. Chci, aby kluci bojovali, táhli za jeden provaz. Budeme se spoléhat na týmovou práci.

Přišel do kádru někdo nový?
Ano, máme dva kluky ze Zbraslavi. Chceme je vyzkoušet a uvidíme, co bude dál.

Jaroslav Nedvěd povede reprezentaci do šestnácti let!

Výkonný výbor ČSLH schválil při svém jednání složení realizačních týmů mládežnických a ženských reprezentací pro sezónu 2016/17. Hlavním trenérem reprezentace U20 bude Jakub Petr, asistenty Jiří Dopita s Petrem Svobodou, manažerem Milan Hnilička. Reprezentaci U19 povedou hlavní trenér Jiří Dopita s asistentem Davidem Brukem, manažerem je Otakar Černý.

Hlavním trenérem reprezentace U18 se stal Václav Varaďa, asistenty jsou Patrik Augusta s Petrem Studničkou, který bude i manažerem mužstva. Trenérem výběru U17 byl jmenován Petr Haken, asistenty jsou René Mucha s Václavem Eismannem, manažerem Radek Ťoupal.

Reprezentaci U16 povede jako hlavní trenér Jaroslav Nedvěd s asistenty Michalem Brošem a Pavlem Arnoštem, který bude i manažerem týmu. U ženské reprezentace pokračují hlavní trenér Jiří Vozák s asistentem Petrem Tejralem a manažerem Davidem Moravcem. Trenérem dívčí reprezentace U18 je Jan Fidrmuc, asistenty Josef Štoudek s Jiřím Vozákem, manažerem Lubomír Johan, trenérem dívčího výběru U15 Rudolf Valla, asistenty Vratislav Vajner s Romanem Kosinou, manažerem Martin Mašek.

Trenérem brankářů u reprezentace U20 je Martin Láska, u reprezentace U19 Jaroslav Kameš, u reprezentace U18 Radek Jirátko, u reprezentace U17 Václav Fürbacher a u reprezentace U16 David Kovářík. U ženských výběrů bude jako trenér brankářů působit Martin Vojtek.

Tisková zpráva ČSLH

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu