5. 1. 2018 Matěj Mayer

Michálek: Góly potěší, ale hlavní je výhra

Sparťanům se v aktuální sezoně na Zlín nedařilo – prohráli první dva vzájemné zápasy, ale přesto se na Moravě naladili zpět na vítěznou vlnu. Hlavní postavou pátečního duelu byl z mužstva Sparty obránce ZBYNĚK MICHÁLEK. Defenzivní zadák dal poprvé v extralize dvě branky v jednom utkání. Velkou vědu z nich ale nedělá, a především si cení tří bodů. „Všichni jsme do toho dali srdíčko a hrozně jsme chtěli vybojovat výhru,“ libuje si po utkání ve Zlíně, kde Sparta vyhrála 4:2.

Zažil jste asi individuálně nejzdařilejší utkání sezony – dal jste dva góly. Nepomýšlel jste na hattrick?
Nevím, jestli jsem vůbec někdy v mojí kariéře dal dva góly. Já gólů celkově moc nedávám, takže na hattrick jsem nemyslel, ale jsem rád, že mi tam padly ty dva. Hlavně jsem chtěl, abychom vyhráli. Jsem rád, že to pomohlo týmu k důležitému vítězství, protože dneska se hrálo o šest bodů. Byl to boj a my jsme moc rádi, že máme tři body.

Právě váš druhý gól byl rozhodující. Označil byste ho jako zlomový moment? 
Jo, ale my jsme si za vítězstvím šli celý zápas. Počínaje Jánkem, který chytal parádně a podržel nás. Od našeho gólmana to začalo a všichni jsme do toho dali srdíčko a hrozně jsme chtěli vybojovat výhru. I když to asi nebyl žádný pěkný hokej na dívání, ale spíš boj. Pro nás to jsou hrozně důležité tři body, ale v neděli nás čeká další velký zápas a musíme pokračovat dál.

Pojďme po stopách vašich branek. Viděl jste vůbec u prvního gólu, jak se puk dostal do branky?
Situaci jsem viděl. Bylo to hlavně díky parádní práci kluků před bránou – clonili brankáři, který toho asi moc neviděl. Navíc mi zrovna střela sedla. My se o tom bavíme už dlouho, že od modré čáry se těžko dávají góly, když nikdo nestojí před brankářem. Tady jsme viděli, že Kašík je výborný brankář, ale rád vyjíždí, a tak před ním musí někdo stát.

U vaší druhé branky na 3:2 pro Spartu to vypadalo, že jste trefil jedinou možnou škvírku v brance…
To je pravda. Musím pochválit Havrana (Petr Vrána), že mi dal hezkou přihrávku, a já jsem se potom snažil hlavně trefit bránu. Podařilo se mi to pěkně umístit, puk se odrazil od horní tyčky a gólman neměl šanci zareagovat.

Byl výkon Sparty lepší než proti Třinci?
Nevím, jestli lepší, ale máme tři body. To je pro nás v situaci, v jaké se nacházíme, nejdůležitější. Jak už jsem říkal – byl to spíš boj, určitě máme co zlepšovat, ale jiné to asi nebude. Hlavně proti týmům, které jsou kolem nás, je to boj o každý puk. I v zápase s Třincem jsme měli dobré momenty, ale druhá třetina nám utekla. Proti Zlínu jsme si vedení udrželi víceméně celých 60 minut a ve stejném duchu musíme pokračovat i v dalších zápasech.

Ve Zlíně jste hrál po hodně dlouhé době. Jaké jste měl pocity?
No, naposledy jsem tu hrál někdy v juniorech. (smích) Ale nic se tady nezměnilo, pořád stejná zima.

Co říkáte na atmosféru utkání, která se postupně trochu přiostřila?
Musím říct, že ve Zlíně byla parádní atmosféra, a myslím, že i lidem se to líbilo. Až na ten konec zápasu. Já vím, že na Moravě asi nemají Spartu moc v lásce. Trochu jsme to odnesli. Nejdřív to bylo ještě v mezích, ale postupem času se to zvrhlo k vulgaritám a fanoušci začali házet na led flašky plné vody. To už je nebezpečné a přijde mi to přes čáru, protože jde o zdraví. Musím říct, že nezávidím rozhodčím, kteří to musí mít hrozně těžké. Diváci na ně vytváří tlak a asi se jim těžko píská v takových podmínkách.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kovář: Pochopili jsme, že ego musí stranou

SPA - TRI 1:0 - Taktická bitva s vítězným koncem!

G. Thorell: Náročné utkání, ale zvládli jsme ho výborně

Němeček: Pořád musíme hrát s pokorou