26. 2. 2018 Jakub Borovský

Řepík: Nedokážeme to překlopit na naši stranu

Po třítýdenní pauze naskočili sparťané opět do soutěžního utkání. V důležitém zápase s Olomoucí nakonec berou jeden bod, když po základní hrací době bylo skóre nerozhodné a v nastaveném čase rozhodl hostující Ondrušek. Asistenci u první branky si připsal také MICHAL ŘEPÍK. "Jak jsme dostali druhý gól, tak nás to složilo dolů, tlačíme to v posledních zápasech do kopce a nejsme schopni to překlopit na naši stranu, abychom si pomohli do dalších zápasů," mrzelo sparťanského útočníka po utkání.

Michale, Sparta odehrála po třech týdnech extraligové utkání, a i když jste vedli, je z toho nakonec porážka a pouze bod. Co se stalo?
Je to zklamání. Měli jsme to zase poměrně dobře rozehrané, udělali jsme chybu, nechali jsme je vyrovnat na 2:2. Byl to takový upracovaný zápas, oni dost bránili, my jen protečovávali puky a horko těžko jsme to tam sbírali.

Je problém už i ve vašich hlavách, že si nevěříte?
Jak jsme dostali druhý gól, tak nás to složilo trošku dolů, tlačíme to v posledních zápasech do kopce a nejsme schopni to překlopit na naši stranu, abychom si pomohli do dalších zápasů. Ale nedá se nic dělat.

Opět jste vedli, opět z utkání neodcházíte vítězně. Jak si s tím poradit, aby se to už neopakovalo?
Víme, že na nás je tlak, snažíme se dostat do předkola. Nevím, jestli to nezvládáme v hlavě. Jakmile se dostaneme do remízy, nebo když nám dají o gól navíc, tak se začneme trochu klepat a nehrajeme náš hokej, který bychom chtěli, a děláme bohužel chyby.

Co musíte změnit do dalšího zápasu?
Zítra potrénujeme, ukážeme si na videu, v čem jsme dělali chyby. Musíme se semknout a jakýmkoliv způsobem ty zápasy ubojovat. Ve středu přijede zase další podobný soupeř a my se na to musíme připravit. Máme ještě dva zápasy doma a musíme tu získat co nejvíce bodů. Už máme do konce základní části jen tři utkání a nikdo nechce hrát play out.

Máte náročný program - čtyři zápasy v sedmi dnech Jak to zvládnete?
Teď byla dlouhá pauza, takže by všichni měli být odpočatí, nevidím v tom za tým žádný problém. Potřebujeme nějaké zápasy urvat, abychom si trochu pomohli a spadlo to z nás. 

×
Dnes v | Dor.
HC Slavia Praha
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kousal: Gól jsem slavil víc, než jsem chtěl

MBL - SPA 3:6 - Další vysoká venkovní výhra

Hromas: Hrát s takovými legendami byla pocta

Hanzlík: V Holešovicích jsem byl vždycky doma