5. 3. 2018 HC Sparta

Řepík: Do Sparty jsem šel, abych hrál o pohár

Základní část je minulostí a sparťané vstoupí už v úterý na ledě Liberce do předkola Generali play off Tipsport extraligy. Místní prostředí velmi dobře zná také útočník MICHAL ŘEPÍK, jenž byl před dvěma lety u toho, když se oba soupeři potkali naposledy. Ve finále stál ale na druhé straně barikády. „Vzpomínám na to rád, protože to byla parádní série,“ přiznává reprezentační střelec, který má ale před následující sérií jediný cíl - bývalé parťáky porazit a pomoci Spartě k postupu. Na libereckém ledě se hraje v úterý a ve středu, v O2 areně se Sparta poprvé představí v pátek 9. března od 18.30 hodin.

..:: ONLINE PRODEJ VSTUPENEK NA 3. UTKÁNÍ PŘEDKOLA PLAY OFF :..

Michale, v předkole narazíte na Liberec. Bývalé spoluhráče jste si za soupeře přál, nebo ne?
Ani ne, ale my jsme si nevybírali. Všechny týmy hrají dobře, takže jsme si nechtěli nějak vybírat. Když chceme postoupit dál, stejně se musí porazit každý. Já se na to těším, tyhle situace mě baví a určitě tam pojedeme s tím, že chceme vyhrát.

Může vás Liberec vůbec něčím překvapit? Nezašli trenéři pro radu i za vámi?
Myslím si, že toho tolik nezměnili. Trenéři vědí, jak hrají. Jestli se mnou budou chtít něco zkonzultovat, tak si můžou říct. Já za nima chodit nebudu, všichni dobře vidí, jak Liberec hraje. My se na ně musíme co nejlépe připravit, abychom došli co nejdále.

Jak na mistrovskou sezonu 2015/2016, kdy jste s Libercem ve finále zdolali právě Spartu, vzpomínáte?
Vzpomínám na to rád, protože se celý rok vyvíjel dobře. Udělali jsme rekord v extralize, všechno tam klapalo a byl to můj první titul v dospělých, takže jsem si tu sezonu hodně užil.

O dva roky později na sebe oba ambiciózní celky narazí znovu, ale až do posledních vteřin základní části nebylo jasné, zda se postavíte Liberci, nebo Pardubicím. Sledoval jste průběh nedělních zápasů?
Jo, koukal jsem na Pardubice s Hradcem a sledoval jsem výsledky, jak se to vyvíjí. Nejdřív jsem si myslel, že to budou Pardubice a nakonec do toho skočil Liberec.

Vy sám jste mohl průběžné výsledky sledovat z domova, protože jste dostal místo utkání v Chomutově volno. Jak volný den bodl před startem play off?
Určitě nebyl na škodu. Mohli jsme si trošku odpočinout a já jsem to hodně uvítal. Za poslední dobu jsem toho měl plné zuby ze zápasů i přeletů, takže jsem se jenom válel doma na gauči, díval se na televizi a odpočíval jsem. (usmívá se) Uvidíme, jestli nám den odpočinku navíc pomůže.

Play out bylo velkým strašákem, ale mohli jsme bojovat i o šestku

Cestou k úspěchu bude minimálně jedno vítězství v Liberci. Ve vaší situaci byste před třetím zápasem v Praze brali i vyrovnaný stav série?
(usmívá se) Před sérií asi jo, ale uvidíme, jak budou oba zápasy probíhat. Po sérii si můžeme říct, jestli to tak bylo, nebo ne.

Do play off jste se probojovali za pět minut dvanáct, ale zároveň vás to muselo povzbudit. Půjdete teď do zápasů s čistou hlavou?
Celou sezonu se tady bojovalo kolem předkola a tlak na Spartu je velký. Všichni očekávají, že Sparta bude hrát v horních pozicích, takže doufám, že jsme si oddechli a půjdeme do toho s klidem.

5+1

Ve finálové sérii Liberce proti Spartě v roce byl Michal Řepík ústřední postavou. Tygrům pomohl k titulu pěti góly a přihrávkou.

Základní část byla nebývale vyrovnaná, takže kromě bojů o play off visela ve vzduchu také účast v play out. Byl to pro vás velký strašák?
Strašák to byl, protože se do té pozice nechce dostat nikdo. Před sezonou se člověk připravuje a celou sezonu dře, aby si zahrál o pohár. Škoda, že když jsem přišel ze Slovanu, tak jsme si nechali utéct nějaké zápasy mezi prsty, a nebýt jich, třeba jsme mohli bojovat o šestku. Pak jsme si museli dávat pozor, abychom do play out nespadli, ale nakonec jsme to zvládli dobře.

Kdybyste se nevrátil do Sparty, sezona by vám už dávno skončila. Jste rád, že nemusíte i vzhledem k reprezentaci jen trénovat?
Vracel jsem se do Čech, abych si zahrál o pohár. Věděl jsem, že situace ve Spartě není jednoduchá a budeme bojovat do posledních kol, ale šel jsem sem s tím. Nechtěl jsem končit sezonu na začátku března, abych po olympiádě odehrál jen dva zápasy. Chtěl jsem mít šanci si ještě zahrát a jsem rád, že jsme to nakonec udělali a šance tady je.

Váš příchod do Sparty se ale natahoval až do posledních chvil. Věřil jste celou dobu, že to klapne?
Věřil jsem tomu. Ve Slovanu nechtěli zklamat fanoušky tím, že rozprodají tým někdy v prosinci. My už na konci listopadu věděli, že šance na play off není moc reálná. Domluvili jsme se, abych zvládl ještě poslední trip před olympiádou, pak jsem šel sem.

×
Dnes v | Dor.
HC Slavia Praha
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kousal: Gól jsem slavil víc, než jsem chtěl

MBL - SPA 3:6 - Další vysoká venkovní výhra

Hromas: Hrát s takovými legendami byla pocta

Hanzlík: V Holešovicích jsem byl vždycky doma