20. 9. 2018 Tereza Velikovská

Sparťanští brankáři představují své masky

Nová sezona Tipsport extraligy odstartovala a dvojice sparťanských gólmanů do ní vstoupila se zbrusu novými maskami vyladěnými do sparťanských barev a motivů. Zatímco David Honzík už nosí svoji druhou sparťanskou masku, pro posilu Matěje Machovského jde o premiéru.

#35 Matěj Machovský

Pro Matěje Machovského jde o jeho první sparťanskou masku, kterou si nechal vyhotovit s tmavě rudým podkladem a s bílou mřížkou. Na bradě má Matěj číslo 35. „Dostal jsem ho v juniorce v Kanadě a od té doby se mě drží. Chtěl jsem před sezonou číslo změnit, ale nějak jsem se k tomu nakonec nedokopal, změnit to po tak dlouhé době,“ usmívá se sparťanský brankář. Boky masky Machovský zasvětil klubu a městu. Zdobí je eSka a kresby významných pražských budov. 

Bradu i přední stranu masky nad mřížkou zdobí dva bílé pruhy. „Vizuálně se mi líbí a masku opticky prodlužují. Dříve jsem měl jeden bílý pruh, nyní jsem zkusil dva, protože se připomínají pruhy na závodních autech, takže se hodí ke zbytku masky,“ prozrazuje nadšenec do aut. Nahoře vedle bílých pruhů jsou totiž kresby dvou klasických automobilů, Mustanga a Corvetty. Tematiku doplňuje obrázek motoru na zadní straně.


#41 David Honzík

David Honzík má pro sezonu 2018/2019 svoji druhou sparťanskou masku, na které opět nechybí jeho oblíbené motivy. Maska má i tentokrát světlejší podklad, pod bílou mřížkou nemůže samozřejmě chybět Davidovo oblíbené číslo 41, které měl na dresu už v Karlových Varech. Na přední straně masky nad mřížkou je lev s vyceněnými zuby. „To podle mého znamení zvěrokruhu,“ prozrazuje. 

Pravou stranu masky zdobí velké kruhové sparťanské logo, kolem kterého je tmavý obrys panoramatu Prahy. Na levé straně je obrázek Leonidase, krále starověkého řeckého města Sparta. Na zadní straně má David Honzík obrázek Conora McGregora, irského bojovníka MMA, tedy smíšených bojových umění. „Jsem jeho velký fanoušek. Na obrázku drží dva mistrovské pásy organizace UFC jako šampion dvou váhových divizí,“ vysvětluje Honzík.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Na koho narazí junioři v semifinále play off?

SPA - LIB 6:2 - Junioři jsou v semifinále!

Sledge Sparta zakončila sezonu čtvrtým místem

Broš, Krupp a Nedvěd zhodnotili sezonu