30. 12. 2018 Robin Mana

Klimek: Chceme jít tabulkou zpátky nahoru

Kalendářní rok 2018 uzavřela Sparta nejtěsnější výhrou nad Mladou Boleslaví v poměru 1:0. O jedinou branku zápasu se postaral ve třetí třetině útočník LUKÁŠ KLIMEK, který čtvrt hodiny před koncem zápasu prokázal důraz na brankovišti a zužitkoval přesnou přihrávku Miroslava Formana. Sparta tak díky jeho přesné trefě ukončila sérii čtyř proher v řadě.

Máte za sebou vyrovnaný zápas, který jste díky vám dokázali dovést do vítězného konce. Jak byste zhodnotil utkání?
Pro nás to bylo extrémně těžké utkání a bylo to hodně ubojované. Snažili jsme se totiž hrát především zodpovědně zezadu, protože jsme nechtěli inkasovat jako první, což se nám teď dost často stávalo. Doufali jsme, že gólové šance přijdou, a to se nakonec stalo a my jsme z jedné z nich udeřili.

Nějaké gólové šance jste měli i před naší brankou, ale když jste se trefil, byla na vás znát velká radost. Cítil jste velkou úlevu?
Věřili jsme, že šance přijdou... A přišly! Formič vzal za bránou krásně puk a já už věděl, že ho bude posílat do brankoviště. Nechtěl jsem tam být moc brzy, tak jsem chvilinku čekal na správnou chvíli a pak už mi jen stačilo puk doklepnout.

Přece jen jste se ale musel za pukem trochu natáhnout...
To bylo spíš proto, že jsem se trochu bál, aby mi nahrávku protihráč netečoval, ale jinak to byla perfektní nahrávka. Klobouk dolu před Formičem, on to tak hraje pořád a já už jsem si jenom musel hlídat ten prostor.

16:03
To je ice time Lukáše Klimka, který byl třetím nejvytíženějším útočníkem Sparty v zápase.

Na druhou stranu, v první třetině jste měli i štěstí při neuznaném gólu Žejdla, kdy rozhodčí již dříve přerušil hru...
Nevím úplně přesně, co se stalo, jestli spadl puk do branky po zapískání nebo šlo o něco jiného. Každopádně jsme asi měli trochu štěstí. Konečně se taky trochu přiklonilo na naší stranu (úsměv).

Vítězné zakončení roku je asi velkou vzpruhou, že?
Radost máme velikou. Párkrát jsme prohráli a věděli jsme, že tu sérii už musíme zastavit. Věřím, že si tenhle bojovný a zodpovědný výkon přeneseme i do nového roku. Samozřejmě je to trochu úleva, ale není to nic, po čem bychom se měli nějak uspokojit. Snad se díky vítězství odrazíme k lepší hře, kterou bychom chtěli našim fanouškům předvádět.

Čili se dá říct, že jste si dokázali, že to jde?
To bych úplně neřekl. My jsme třeba i v Plzni hráli při hře pět na pět dobře, ale utkání jsme ztratili v oslabení. Hokej jsme hrát nezapomněli, ale asi jsme byli trochu nervózní a prohrávali jsme osobní souboje, což jsme myslím dnes hodně zlepšili.

Cítili jste větší tlak i s ohledem na momentální postavení v tabulce?
Jsme sice jedenáctí, ale bodové rozdíly jsou minimální a tabulka je našlapaná. Věříme, že když se chytneme ve dvou, ve třech zápasech, zlomíme to a půjdeme nahoru.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Gross: Bylo pro mě důležité, aby Miloš zůstal

Herní přípravu odstartujeme v srpnu

Kondiční kouč Ježek: Prostředí je parádní!

Sparta si pojistila nadějné mladíky