12. 4. 2003 MiG

Přikryl očekává loučení se Spartou

Další ze sparťanských stálic je dost možná na odchodu. Ačkoli pětadvacetiletý brankář Petr Přikryl není spojován se „sparťanským jádrem„, po pěti letech v pozici holešovické brankářské dvojky se zařadil ke skupině nejvěrnějších hráčů klubu.
V letošní sezóně odehrál za Spartu nejvíce zápasů v historii. Zaznamenal jedenáct startů a 523 odchytaných minut, k tomu ještě nasazení na penalty v semifinále proti Slavii. Procento úspěšnosti převýšilo 91 procent. Přikryl chce víc. Právě mu končí smlouva. Co bude dál? Šušká se, že o něj je zájem z jiných klubů. Vedení Sparty však chce jeho setrvání. On sám je však k nabídce klubu spíše skeptický. „Myslím, že jsem se v průběhu sezóny vyjádřil. Těší mě zájem Sparty, ale vím, že potřebuju chytat.“

Právě kolem množství odehraných zápasů se nejvíce točí „Bingovy„ myšlenky. „Rozhodně je to v tuto chvíli důležitá součást jednání. Sparta mi ale nemůže zaručit, že budu jednička. Když se najde klub, kde bych mohl chytat jako první brankář, asi budu muset odejít.“ Na ostatní nabídky zatím nemůže neflektovat. „Až 30. dubna mi končí smlouva ve Spartě, takže nevím,“odpovídá na otázku, zdali už se něco konkrétního rýsuje. „Je to otázka spíše na mého agenta.“

Podporu našel Přikryl u trenéra Aloise Hadamczika. Dal mu možnost chytat v některých zápasech a nastínil, jak by si představoval příští sezónu za účasti Přikryla. „On jediný mi nabídl šanci a hodně si toho vážím. Byl ale snad opravdu jediný. Buďme realisti, Petr Bříza nekončí. S ním by se to mělo také prodiskutovávat. Asi by se netvářil moc dobře, kdybych tu měl odchytat nějaké zápasy,“ lituje brankář chybějící komunikace se sparťanskou jedničkou. „A vedení také nic neřeklo,“ dodává.

Hadamczikova nabídka byla konkrétní. „Bavili jsme se o počtu zápasů. Kdybych to mohl odchytat, pak bych byl asi schopný zůstat.“ Číslo je o něco vyšší, než které dosáhla sparťanská dvojka letos. „Mluvil o patnácti až dvaceti zápasech za sezónu.“ Je si ale vědom, že mu nikdo kvótu startů nemůže zaručit. „Ve smlouvě to být nemůže. Rozhoduje hlavně výkonnost. Nejsem první gólman, ale druhý. Je rozdíl odchytat padesát zápasů a dvacet zápasů za sezónu.“ Je proto připraven i tak přednostně přijmout nabídku prvního brankáře u jiného týmu než nejistou pozici dvojky ve Spartě.

Koučovi věří dobrý úmysl, nemyslí si však, že to bude tak jednoduché. „I když je pan Hadamczik uznávaný trenér, on o tom nerozhoduje. Bude pod tlakem,“ očekává Přikryl těžkou obhajobu tohoto tahu, na jehož vrub mohou být svalovány případné neúspěchy. Přestože „Bingo„ neční z kádru Sparty a jako velká postava a nestojí za žádným úspěchem, kterého tým v posledních letech dosáhl, u značné části sparťanských příznivců je velmi populární. „Fanoušci jsou skvělí a malinko zanedbávaní. Vedení i hráči mají profesionální přístup, ale měli by si jich víc vážit a přistupovat k nim lépe,“ cítí dluh k divákům.

„Měl by to být trochu rodinný vztah, ale je tu velká obměna hráčů, proto je to těžší. Já jsem tu déle a už jsme si vybudovali vztah. Lidi mi budou chybět a myslím, že možná malinko i já jim. Ale takový je život. Na Spartu určitě nezanevřu, a když se mi povede nějaká sezóna, třeba se vrátím.“