22. 7. 2020 Petr Pavlík

Moderátor Sklenář: Zápasy prožívám naplno

Ve Spartě zastává jednu z důležitých rolí, jeho hlas je slyšet na každém domácím utkání. VOJTA SKLENÁŘ, který mimo jiné pracuje v Rádiu Kiss, si na jaře odkroutil svou sedmou sezonu v roli sparťanského moderátora. „Sparta je pro mě nejvíc, fandím jí už odmala,“ přiznává.

Nabídka Sparty? Ozval jsem se na inzerát a vyšlo to

Ve Spartě působíš už pořádně dlouho. Vzpomínáš si na svoje začátky?
Je to už docela dlouhá doba, ale i přesto se mi začátky ještě vybavují. První zápas extraligy jsem moderoval proti Hradci Králové, tehdy nováčkovi soutěže a hrálo se v pátek třináctého. Ne, že bych byl pověrčivý, ale v ten den jsem si říkal, že je to docela zajímavé. Začátky nebyly úplně jednoduché, protože ve Spartě dlouhá léta působil Doktor Buben, který má spoustu fanoušků. Oba jsme úplně jiní, ale věřím, že si naši fanoušci postupem času na mě zvykli.

Splnil sis svůj sen? Měl jsi v sobě nějaká očekávání?
Jednoznačně. Myslím si, že je to podobné jako u hokejistů, kteří hrají v Česku. Většina z nich vždy řekne, že hrát ve Spartě je pro ně nejvíc. Já to vnímám stejně, Sparta je pro mě prostě top. Navíc jsem sparťanem už odmala, a právě proto zápasy tak prožívám. Když použiju heslo Sparty: Emoce prostě nezastavíš.

Sparťanem jsem už odmala, proto zápasy tak prožívám. Když použiju heslo Sparty: Emoce prostě nezastavíš.
Moderátor Vojta Sklenář

Uplynulá sezona byla tvojí sedmou v řadě, je to tak?
Přesně tak. Přiznám se, že před každou sezonou si vždycky počítám, kolikátá mě v roli moderátora čeká. Říkal jsem si, že ta sedmička by už konečně mohla přinést vytoužený titul. Měli jsme parádní sezonu, o to víc mě mrzelo, že skončila předčasně. Byl jsem přesvědčen, že by se tentokrát hrálo až do konce dubna.

Před Spartou jsi působil v Mladé Boleslavi. Jak ses dostal k hokeji?
Z Boleslavi přišla nabídka na moderování, když jsem tam působil v jednom místním rádiu. Šel jsem hned do toho, byla to pro mě nová zkušenost. Když jsem pak jednoho dne uviděl na klubových stránkách Sparty inzerát, že hledá moderátora, okamžitě jsem se ozval a vyšlo to.

Odkdy se věnuješ moderování?
Začínal jsem v sedmnácti letech. Už předtím někdy okolo dvanácti let jsem si řekl, že bych chtěl jednou pracovat v rádiu. Když to hodně zkrátím, tak se mi to podařilo a díky rádiu mi pak začaly chodit nabídky na další moderování. V tomto věku navíc málokdo mluví běžně spisovně, musel jsem se stále více zdokonalovat. Moderátor musí dobře ovládat český jazyk, výborně mluvit, být pohotový a mít všeobecný přehled o aktuálním dění.

Obrat proti Kometě? Největší zážitek z minulé sezony!

Každý týden jezdíš do Rádia Kiss. Jak dlouho zde pracuješ?
Na Kissu jsem skoro sedm let, celkem v rádiu pak sedmnáct. Musím říct, že i po letech mě to neskutečně baví a naplňuje. Neberu to vlastně ani jako práci, ale spíše jako zábavu a koníčka.

7
Velký sparťan Vojta Sklenář má za sebou v roli moderátora sedmou sezonu.

Kolik máš vedle sebe spolupracovníků?
Ve studiu při vysílání jsem úplně sám, ale celkově má náš vysílací tým, tedy lidé, kteří jsou slyšet, více jak patnáct osob. K tomu musíme připočítat další desítky lidí, co zajišťují chod rádia z technického, programového a obchodního oddělení.

V který vysílací čas tě můžeme slyšet?
V Rádiu Kiss jsem každý den od pondělí do čtvrtka od 18:00 hodin.

Děláš v rádiu ještě něco jiného kromě moderování, například nějakou externí práci?
Ano. Pracuji ještě pro jedno rádio z naší rozhlasové sítě, ale tam nejsem slyšet.

V uplynulé sezoně jsme byli svědky velkolepého obratu s Brnem, kdy hala doslova explodovala nadšením sparťanských příznivců. Jak jsi prožíval náš vítězný gól?
Tohle byl jednoznačně nejlepší a největší zážitek z uplynulé sezony! Takovýto obrat a ještě proti „oblíbené“ Kometě byl naprosto parádní. Když David Tomášek vstřelil rozhodující pátý gól, byl jsem už dole v prostoru mezi střídačkami. Okamžitě jsem začal strašně křičet a bušit do plexiskla. Emoce byly prostě obrovské.

S režií jsem po celou dobu zápasu ve spojení. Dostávám pokyny, musím být neustále ve střehu.
Vojta Sklenář o své spolupráci s režisérem

Co je tvým nejsilnějším zážitkem se Spartou?
Určitě jedním z největších zážitků byl právě onen zmíněný obrat s Kometou. Musím ale zmínit i poslední finálový zápas s Libercem, ale tam pak bohužel zavládl spíše smutek. Věřím, že se vítězného finále všichni dočkáme už brzy.

První moderování na Spartě? Byl jsem trochu nervózní

Během zápasů musíš dávat velký pozor. Jak probíhá tvoje spolupráce s režií?
S režií jsem ve spojení po celou dobu zápasu a dostávám pokyny, co v jaký čas bude následovat. Soutěže během zápasu, program komerčních přestávek a další, například reklamní texty, jsou sice dopředu naplánované, ale někdy se operativně mění podle vývoje zápasu. Musím být neustále ve střehu. Navíc náš režisér Martin Zahálka je velký vtipálek, takže ta ostražitost musí být na místě. (směje se)

Svému parťákovi u DJ pultu děláš špičkový servis. Jak spolu vycházíte?
S Robinem (pozn. Robin Šebek) jsme za ta léta už kamarádi a perfektně si rozumíme. Jsem za to moc rád, protože si nedokážu představit, že bych seděl vedle někoho jiného, s kým bych si neměl co říct. Zrovna nedávno jsme se viděli a oba se už těšíme na novou sezonu.

Pamatuješ si na vaši první vzájemnou spolupráci? Byl jsi nervózní?
Nervozita byla, i když to byl jen přípravný zápas, ale přeci jen úplně první duel Sparty pod naší taktovkou. Bylo dobře, že jsem si vyzkoušel moderování ještě před ostrým startem ligy.

Byla to zase nová zkušenost, která mě určitě posunula. Dozvěděli jsme se zajímavé věci od skvělých hostů.
Moderátor Vojta Sklenář o pořadu Sparta On Air

Moderování není lehké. Kolik času ti zabere příprava?
Pokaždé v den domácího utkání dostanu ráno od našeho režiséra scénář a podle něj si připravuju texty, aby vycházely časově. To mi trvá zhruba přes hodinu. Do O2 arény dorazím přibližně hodinu a půl před startem zápasu. S režisérem si scénář ještě společně projdeme, zda nejsou nějaké úpravy. Poté mířím na svoje místo hned vedle sparťanského kotle, kde si pročítám připravené texty a dvacet minut před zápasem už vítám všechny diváky v hale.

Kde na tebe mohou fanoušci kromě Rádia Kiss a Sparty ještě narazit?
Občas moderuji i různé akce a plesy, ale uvidíme, jaká bude situace v dalších měsících.

Sparťanská krev je skvělá věc, mám v sobě dobrý pocit

Už při prvním poslechu je zřejmé, že máš velmi příjemný hlas. Nelákal tě někdy dabing?
Děkuji moc za pochvalu. Dabing bych si určitě někdy rád vyzkoušel. Třeba si náš rozhovor přečte nějaký dabingový režisér, uvidíme. (směje se)

Na jaře jsme mohli zhlédnout tři díly online pořadu Sparta On Air. Jak sis ho užil?
Moc. Byla to zase nová zkušenost, live přenos v televizním studiu, skvělí hosté, prostě super zábava. Věřím, že jsme alespoň trochu všem sparťanům zaplnili mezeru po zrušených zápasech a dozvěděli se i zajímavé věci.

Příští sezona? Už se nemůžu dočkat!
Vojta Sklenář o nadcházejícím ročníku

Pravidelně chodíš darovat krev v rámci tradičního projektu Sparťanské krve. Co tě k tomu přimělo?
Byla to právě Sparta, kvůli které jsem začal chodit. Díky ní jsem daroval úplně poprvé a od té doby už pravidelně. Snažím se darovat svoji nejcennější tekutinu i mimo Sparťanskou krev, aby to nebylo jen jednou do roka. Zrovna zanedlouho se chystám na Karlovo náměstí, abych pak mohl znovu v listopadu opět se Spartou. Je to maličkost, mám v sobě dobrý pocit, že tím můžu někomu hodně pomoct. Jsem také moc rád, že každý rok stoupá i počet prvodárců, kteří darují svou sparťanskou krev.

Jak trávíš svůj volný čas? Máš nějaké koníčky?
Když není hokejová sezona, volného času mám víc. Rád jezdím na výlety po různých místech v naší republice, zvlášť rád navštěvuji místa, kde se natáčely známé filmy nebo pohádky. Jednou za čas si třeba zahraju tenis, nebo když chci jednoduše zrelaxovat a vypnout, vyrazím na chatu.

Jak moc se těšíš na příští sezonu? Hlad po hokeji bude velký.
Už se nemůžu dočkat, protože konec minulé sezony byl smutný. Doufám, že příští sezona nám sparťanům všechno vynahradí, a že se budeme moci společně radovat z úspěchu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kudrna: Za výhru vděčíme Machymu

PLZ - SPA 1:5 - Vítězná odveta v Plzni!

Zikmund: Únava nemůže hrát žádnou roli

Permanentky na novou sezonu v prodeji!