16. 9. 2020 P.Pavlík, D.Ryl, M.Táborský

Ton, Hořava, Řepík: Chceme bojovat o titul!

Sparťané vjíždí do nové sezony plni odhodlání. Cíl je jednoznačný: boj o nejvyšší příčky a touha oslavit se sparťanskými fanoušky po sezoně mistrovský titul.

Ton: Kádr máme silnější než v uplynulé sezoně

Čeká ho druhá sezona v roli sportovního ředitele Sparty, ve které chce být ještě úspěšnější než v té předchozí. „S hráči, které jsme v létě přivedli, jsme zatím velmi spokojeni. Chceme s nimi bojovat o mistrovský titul,“ hlásí Petr Ton, nejlepší střelec v klubové historii.

Jak jste spokojený s kádrem na novou sezonu?
Podařilo se nám vhodně doplnit už tak silný tým. S novými hráči, kteří náš tým posílili v průběhu léta, jsme zatím nadmíru spokojeni. Troufnu si říci, že oproti minulé sezoně je náš tým ještě silnější. I proto věřím, že budeme znovu bojovat o nejvyšší příčky v tabulce.

Znamená to vyhlášení útoku na titul?
Samozřejmě! S tímto kádrem nemůžeme mít jiné ambice. Kromě nás však budou ve hře i jiné týmy. Za mě jsou velkými favority také Liberec a Třinec.

Bylo náročnější trénovat v době pandemie koronaviru?
Koronavirus nás v samotné letní přípravě příliš neovlivnil. Hráči se dostali do karantény až po vyřazení z letního poháru, nemoc u nich měla bezproblémový průběh. Věřím, že pro začátek nového ročníku to pro nás nebude žádný zásadní problém.

Ovlivnila současná situace dění na přestupovém trhu?
Náš klub nijak výrazně nepoznamenala. Naše posily jsme měli vytipované už v průběhu předchozí sezony, včas se s nimi domluvili a dokázali je bez problémů zapracovat do kádru. V létě jsme tedy nemuseli žádné posily usilovně shánět.

Jsme v kontaktu s nějakými hráči z NHL?
Ano, zejména s našimi odchovanci, například s Filipem Chlapíkem a pár dalšími hráči. Uvidíme, jak se situace vyvine. Je to věc jednání a pojistky. Do budoucna posílení těmito hokejisty určitě nevylučujeme.

Jak vypadá situace ohledně Ligy mistrů a Spenglerova poháru?
Vedení Ligy mistrů rozhodlo, že se odehrají dva zápasy ve dvou dnech – 17. a 18. listopadu. Do soutěžního utkání nám zbývají ještě dva měsíce. Buď zápasy odehrajeme ve Finsku, existuje také možnost odehrát zápasy na neutrální půdě po vzoru fotbalové Ligy mistrů. Co se týká naší účasti na Spenglerově poháru, bude záležet na zástupcích z jednotlivých států. Každá země má jinak nastavená pravidla. Situace se pořád vyvíjí. Přesnější informace bychom měli vědět začátkem října.

Jaké role bude zastávat v nové sezoně Jaroslav Hlinka?
Jarda Hlinka zůstane i v příští sezoně jako asistent na střídačce a zároveň bude mít na starosti sportovní úsek spolu se mnou v roli sportovního manažera. Jarda je v této dvojroli spokojený, naše spolupráce funguje skvěle. Když jsem loni přišel do Sparty, představoval jsem si mít kolegu z oddělení sportu i na střídačce. Za Jardovo rozhodnutí jsem jedině rád.

Na ledě jste si rozuměli, sehráli jste se také v kanceláři?
Myslím, že ano! Spolupráce s Jardou je výborná. Pořád zdokonalujeme v řadě věcí, snažíme se neustále posouvat dopředu, třeba v administrativě. Jarda má trochu náročnější program, ráno se účastní tréninků, pak se přesouvá z trenérské kabiny zpět do kanceláře. Stará se více A-tým a naše mladíky v Chance lize. Spolupráci jsme si nastavili tak, abychom se mohli co nejlépe doplňovat. Jsme jeden tým.

Hořava: Chceme hráče udržet v tempu

Platí za nejzkušenější trenérské duo v extralize. Miloslav Hořava a Josef Jandač povedou mužstvo Sparty do sezony po nezvykle dlouhé přípravě. „Chceme udržet co největší počet hráčů ve hře. Čeká nás spousta zápasů,“ říká Miloslav Hořava.

Start nové sezony se nezastavitelně blíží. Co od ní očekáváte?
Všichni se už moc těšíme a zároveň doufáme, že se odehraje kompletních dvaapadesát kol v základní části včetně play-off. Bylo by skvělé, kdyby mohlo na hokej co nejvíce fanoušků, právě oni dodávají zápasům ten pravý náboj. Věřím, že uděláme co nejlepší umístění.

Jak hodnotíte celkově dosavadní přípravu A-týmu?
V přípravě jsme zkoušeli různé varianty formací, chtěli jsme dát šanci i mladším hráčům, aby se ukázali. Myslím si, že výsledkově to mohlo být ještě o kousek lepší, ale všechny zápasy byly výborné, úroveň mě překvapila. Za tuto zkušenost jsme jedině rádi.

Můžou hrát velkou roli starší, zkušenější hráči?
Vždycky to bývá tak, že se zkušenější kluci rozjíždějí pomalu, až kolem října se vše ustálí. Uvidíme. Doufám, že se nám bude dařit. Každý trénink a zápas chceme odehrát naplno.

Jak jste spokojen s výkony mladíků v sestavě?
Velmi nás překvapili. S jejich prací v tréninku jsme spokojeni. Podařilo se nám namíchat tým věkově, a především výkonnostně tak, jak jsme si představovali.

Poohlížíte se ještě po nějaké posile do týmu?
Kádr není uzavřený nikdy. Situace se pořád vyvíjí. Bude záležet hlavně na výsledcích, navíc nám do plánů mohou zasáhnout zranění. V tuto chvíli nikoho usilovně nehledáme, ale za čtrnáct dní to může být jinak.

Soupiska je hodně početná. Plánujete poslat nějaké hráče do jiných klubů, například formou střídavých startů?
V první řadě chceme, abychom udrželi co možná největší počet hráčů ve hře. Spolupracujeme se Sokolovem, hrozně rádi bychom chtěli mít hráče v tempu. Pokud vše půjde podle plánů, čeká nás hodně zápasů. Samozřejmě můžeme mít nějaká zranění, ale širší kádr nám slouží hlavně k tomu, abychom mohli hrát naplno.

Některé týmy posílily svoje kádry o hráče z NHL. Máte někoho v hledáčku?
Aktuálně počítáme především s hráči, které máme aktuálně v kádru. Náš tým je dostatečně silný. Možnosti posílení kádru o hráče z NHL se ale samozřejmě nebráníme, každý tým by tuto možnost uvítal. Situace se může různě měnit. Uvidíme. Pro mužstvo i pro samotné diváky by byl příchod některého hráče určitě zpestření.

Co říkáte na změnu formátu v hokejové Lize mistrů?
Pro nás je hlavní, abychom vůbec mohli hrát. Pokud nastoupíme, byli bychom nadšení, jelikož se jedná o nevšední konfrontaci se zahraničním mužstvem. Věřím, že nám to situace umožní.

Řepík: Noví spoluhráči rychle zapadli

Už druhou sezonu povede Spartu do boje jako kapitán Michal Řepík. „Hrajeme soudržně, fungujeme jako jeden tým. Máme v týmu dost šikovných hráčů na to, abychom hráli ofenzivní hokej a dávali hodně gólů,“ říká zkušený útočník.

Máme za sebou nezvykle náročné léto včetně desetidenní karantény. Jak jste ji zvládli?
Karanténa samozřejmě byla komplikace, být několik dnů mimo led nebylo nic příjemného. Tým se ale ještě víc stmelil, na sezonu budeme dobře připraveni. Nedávno jsme začali znovu trénovat, máme za sebou šest tréninků. Věřím, že i přes veškeré komplikace budeme na novou sezonu dobře připraveni.

Ještě před karanténou jsme odehráli základní skupinu včetně čtvrtfinále Generali Česká Cupu. Jak hodnotíš naše účinkování v turnaji?
Myslím si, že pohár byl skvělý jak pro nás, tak i pro fanoušky. Dvojzápas s Libercem měl vysoké tempo, sehráli jsme opravdu kvalitní utkání. Škoda, že jsme nepostoupili dál, ale nedá se nic dělat. Soupeř byl o něco lepší. Doufám, že o to víc budeme úspěšnější v základní části během sezony.

Na start nové sezony musíte být hodně natěšení, je to tak?
Přesně tak. Přeci jenom pauza byla hodně dlouhá, navíc těsně po vypadnutí ze čtvrtfinále poháru přišla stopka v podobě karantény. Myslím si, že každý se už nemůže dočkat. Nechci říkat, že by letní příprava nebyla zábavná, ale s velkou chutí vyhlížíme první zápasy. Bude skvělé, že nás opět přijdou podpořit fanoušci. Moc se těšíme.

V létě přišlo do týmu několik nových tváří. Jak se ti líbily výkony nových spoluhráčů?
Myslím, že všichni kluci výborně zapadli. Každý hráč přinese do týmu něco nového, každý má svoje kvality. Věřím, že máme silný tým. V sezoně můžeme dojít daleko.

V zápasech naskočilo také velké množství mladších hráčů…
Je jenom dobře, když se mladší kluci usadili v kádru a dostali šanci. Myslím, že nám můžou v sezoně hodně pomoct.

V čem je největší síla našeho týmu?
Věřím, že hlavně dobrá parta a obrovská chuť po úspěchu. V týmu máme spoustu kvalitních hráčů. Máme v týmu dost šikovných hráčů na to, abychom hráli ofenzivní hokej a dávali hodně gólů. Na druhou stranu máme velmi kvalitní obránce a také brankáře, kteří nás v těžkých chvílích dokáží podržet. Věřím, že je mužstvo dobře postavené a budeme podávat dobré výkony.

S čím jdeš do sezony ty osobně?
Nezříkám se role lídra, mým úkolem je hlavně pomoci týmu v produktivitě. Individuální body ale samozřejmě rád vyměním za každé vítězství.

Začátek Ligy mistrů je posunutý až na listopad. Nebude ti domácí duel chybět?
Určitě je lepší hrát minimálně jedno utkání před vlastními fanoušky, ale situace pro organizátory a vedení soutěže není jednoduchá. Takhle je to zatím nastavené, musíme se s tím vyrovnat. Pokud se bude hrát, budeme chtít určitě vyhrát a postoupit do dalšího kola.

×
Dnes v | Dor.
HC Slavia Praha
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kousal: Gól jsem slavil víc, než jsem chtěl

MBL - SPA 3:6 - Další vysoká venkovní výhra

Hromas: Hrát s takovými legendami byla pocta

Hanzlík: V Holešovicích jsem byl vždycky doma