25. 10. 2020 Petr Pavlík

Mácha: Starší kluci týmu pomůžou

Sparťanští junioři mají za sebou jedenáct odehraných duelů. Útočník ADAM MÁCHA, jenž obléká dres sparťanské juniorky teprve prvním ročníkem, si celý náš tým pochvaluje. „Očekávání se mi určitě naplnila, již minulou sezonu jsem se na kluky chodil dívat a nyní jsem se pouze přesvědčil, že oproti dorosteneckému hokeji je juniorská extraliga mnohem rychlejší a tvrdší,“ přiznává.

Vysoká výhra v Olomouci i zvládnuté utkání proti Třinci

Náš tým zaznamenal z jedenácti odehraných zápasů celkem šest výher, ze kterých sparťané vytěžili hned dvaadvacet bodů. Spokojenost s dosavadními výsledky potvrdil svými slovy také útočník Adam Mácha, jenž nechyběl ani v jednom utkání. „Jsem moc rád, že se nám většinu zápasů podařilo vyhrát a v týmu panuje dobrá nálada,“ říká Mácha a doplňuje: „Zatím to tam padá, společně s Vítkovicemi máme nejvyšší počet vstřelených gólů. Věřím, že nám to vydrží co nejdéle a vrátíme se po pauze v dobrém rozpoložení.“

Průběžné umístění

  • 2. místo
  • Počet bodů: 22
  • Skóre: 42:30

Jeho spoluhráči se od začátku nového ročníku pohybují v horních částech tabulky a patří zatím vůbec k nejlépe bodujícím týmům v lize. „Myslím si, že až na zápas ve Vítkovicích, kdy se nám moc nepovedl začátek, se nám před přestávkou docela dařilo, a proto jsme zatím na druhém místě v tabulce,“ komentuje Mácha. Na čem musí sparťané ještě zapracovat? „Až se vrátíme zpět na led do týmového tréninku, musíme zapracovat na naší koncovce, více dbát na detailech a zlepšit práci v prostoru před brankou. Tam ještě máme rezervy,“ dodává zkušený forvard.

A jak hodnotí poslední tři zápasy juniorského výběru? „Bohužel proti Plzni a Litvínovu jsme selhali v koncovce, bylo zde plno nevyužitých tutovek hlavně v závěru, ale myslím si, že v utkání s Třincem jsme předvedli dobrý výkon až na zbytečná vyloučení a pár neproměněných šancí,“ okomentoval poslední výsledky svého týmu. Pražany výrazně povzbudil zápas v Olomouci, kde vsítili hned devět branek. „Výhra na ledě Hanáků byla velmi důležitá, spravili jsme si chuť. Zápas jsme si moc užili.“

V duelech naskočila za sparťanskou juniorku i řada opor včetně Petra Haška. „Je skvělé, že nám vypomáhají starší kluci, kteří už hrají v dospělých soutěžích. Předávají nám velmi cenné zkušenosti, které nasbírali mezi dospělými a týmu na ledě celkově velmi pomůžou,“ kvituje útočník Adam Mácha, jenž vyzdvihl i své spoluhráče. „Všichni spolu vycházíme výborně, máme super kolektiv a v kabině panuje skvělá atmosféra. V zápasech se vždy dokážeme semknout a bojovat jeden za druhého, což je velmi důležité,“ uzavírá.

Poslední tři zápasy

  • 10. kolo: Sparta – Plzeň 1:3
  • 19. kolo: Sparta – Třinec 4:2
  • 32. kolo: Sparta – Litvínov 1:3

FOTO: Juniorský hokej

×
Odehrané 17:00 | Muži
Mountfield HK
HC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Sparta Praha
Mountfield HK
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sukeľ: Zasloužená výhra, skvělý výkon!

MHK - SPA 1:2 - Drama rozhodl Sukeľ

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?