3. 6. 2021 Kateřina Eisová, Daniel Ryl

Soupeři pro Spengler: Kanada i domácí výběr

Po jedenácti letech se vracíme na Spengler Cup! Účast jsme měli zaručenou již v uplynulé sezoně, prestižní švýcarský turnaj byl ovšem kvůli koronavirovým opatřením přesunut na další ročník. Na koho na tradičním turnaji narazíme?

Do tradičního turnaje vstoupíme v neděli 26. prosince od 20:15 proti výběru Kanady. V případě vítězství budeme hrát v úterý 28. prosince od 20:15 proti Davosu, v případě porážky nastoupíme proti domácímu výběru už o den dříve ve stejný čas.

Náš tým není ve švýcarském Davosu nováčkem, na Spengler Cupu se představíme již po desáté. Naposledy jsme se účastnili v roce 2010, v letech 1962 a 1963 jsme se stali šampiony turnaje.

ÚČASTNÍCI 94. ROČNÍKU SPENGLER CUPU:

Team Canada

Tým složený z výběru Kanaďanů v Evropě je každoročně jedním z favoritů. Šestnáctinásobný šampion stanovil nový rekord v počtu celkových vítězství, když v roce 2019 porazil třinecké Oceláře.

HC Davos

Pořádající tým samozřejmě nesmí na turnaji chybět. Do roku 2019 držel s patnácti triumfy rekord v počtu výher na Spengler Cupu, poté jej sesadil výběr Kanady. V nové sezoně bude jeho barvy hájit český reprezentační útočník Matěj Stránský.

HC Ambri-Piotta

Švýcarský klub Ambri-Piotta má stejně jako náš tým účast přenesenou z minulé sezony. Po skvělém výkonu v roce 2019 se na turnaji objeví podruhé. V kádru švýcarského týmu jsou také mladí čeští útočníci Petr Čajka a Šimon Marha.

Frölunda Indians

Jeden z nejúspěšnějších týmů evropských soutěží, Frölunda Indians, bude stejně s námi hrát jak na Spengler Cupu, tak v Champions Hockey League, ve které je úřadujícím mistrem. Tým ze švédského Göteborgu dlouhodobě dokazuje svou kvalitu, v následující sezoně by ho měl posílit český útočník Michael Špaček.

KalPa Kuopio

Tým KalPa Kuopio se v roce 2018 stal prvním finským šampionem Spengler Cupu, když v nájezdech porazil favorizovaný výběr Kanady. Sparťané s ním mají zkušenosti také ze vzájemných zápasů v Champions Hockey League.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Příprava pokračuje, Spartu čeká derby!

Šmerha: Fanoušci byli skvělí, užili jsme si to!

SPA - KVA 2:3sn - Po boji prohra v nájezdech

Vstupenky na přípravné zápasy v prodeji!