15. 7. 2021 Marek Táborský

Hlinka: Cítím, že posily chtějí bojovat za Spartu

Letní měsíce pro sportovního manažera Jaroslava Hlinku rozhodně nebyly odpočinkové. Naopak. Spolu se svým parťákem Petrem Tonem postavil opět silný tým, který doplnil o šest kvalitních posil. „Všichni máme hlad po plných stadionech,“ vyhlíží novou sezonu.

Jste spokojený se složením kádru před novou sezonou?
Rozhodně. Už jsem řekl v minulosti, jak jsem rád, že se nám podařilo udržet páteř týmu, na kterou chceme nabalovat další hráče. Když se dnes podíváte na soupisku, věřím, že nikdo není zklamaný. Tým se vhodně doplnil, o něco omladil. Navíc je stále obrovsky kvalitní. Nadále si věříme na nejvyšší příčky.

Přišlo šest nových posil. Dá se říci, která vás stála nejvíce úsilí?
(smích) Teď to možná vyzní, že máme jednoduchou práci. Ale se všemi nově příchozími hráči i jejich agenty bylo vyjednávání hodně rychlé, bezproblémové a korektní. Mám z toho pocit, že se všichni do Sparty těší a chtějí za ní bojovat.

Mohou fanoušci očekávat ještě nějaké posily?
Nikdy nebudeme říkat nikdy. V tuto chvíli necítíme extrémní potřebu tým dál posilovat.

Máme za sebou letní přípravu. Sám jste se účastnil tréninků. Jaké jsou vaše aktuální dojmy?
Je super, že hráči už během června a července dostali více příležitostí tréninků na ledě. Významně k tomu pomohla spolupráce s Letňany. Na hodnocení je ještě brzo. Mám ale radost z některých mladých hráčů, jeví se velice dobře.

Kdy se tým sejde pohromadě?
Příští týden začnou na ledě trénovat mladší hráči, zbytek je doplní o týden později.

V létě posílil realizační tým také trenér Tomáš Hamara. Zůstáváte stále u týmu jako asistent? Jaké budou vaše role?
Určitě chci dál zůstat na střídačce. Myslím, že se tento model spojení sportovního vedení s kabinou v uplynulé sezoně osvědčil. K rozdělení našich konkrétních kompetencí si s Pepou a Tomášem ještě sedneme. Spolupráce s oběma je bezproblémová a těším se na ní.

V letošní přípravě se utkáme pouze s českými týmy. Proč?
Kvůli epidemiologické situaci jsme nechtěli vůbec nic riskovat. Vsadili jsme na jistotu a utkáme se hlavně se soupeři z bližšího okolí Prahy. Už na konci srpna nás čekají první zápasy Ligy mistrů, síly se zahraničními týmy tak poměříme tady. A že nás čekají hodně kvalitní celky. To samé ale platí o našich soupeřích v přípravě. Zápasy se Slavií mají stále svou váhu, Mladá Boleslav loni patřila do nejužší špičky extraligy. Motor i Dynamo mají hodně posílené kádry. Nečeká nás nic jednoduchého.

Máte plán, kdo do konkrétních zápasů naskočí?
V hlavě něco určitě máme. Rozhodně dáme dost prostoru i mladým hráčům, aby zabojovali o svou roli v týmu. V přípravě si zahrají všichni.

Aktuální situace povoluje až polovinu kapacity hokejových arén. To je dobrá zpráva, že?
Skvělá. Věřím, že už na přípravu přijde lidí co nejvíc. Alespoň mé nejbližší okolí se hokeje nemůže dočkat, věřím, že dorazí hodně fanoušků. Kluci se na zápasy s nimi moc těší.

Co vyhlížíte od příští sezony?
Budu se opakovat. Hlavně vyhlížíme diváky. Myslím, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že po atmosféře na stadionech máme všichni největší hlad. Fotbalové Euro s fanoušky byla skvělá podívaná. Hrajeme hokej pro lidi, bez nich to nebylo a není ono. Věřím, že letos se vše začne vracet do starých kolejí.


×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC VÍTKOVICE RIDERA
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Sparta Praha
Rytíři Kladno
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zakončí domácí sérii proti Vítkovicím

Prymula: Gól v O2 areně? Skvělý zážitek!

SPA - KOM 3:2p - Domácí šlágr rozhodl Chlapík

Roman Horák: Góly nám dodají sebevědomí