9. 9. 2021 Marek Táborský

Řepík: Chceme být lepší než v loňské sezoně

​Třetí rok povede do sezony jako kapitán. Útočník Michal Řepík má obrovskou chuť po úspěchu a věří, že současný kádr má kvalitu dojít ještě dál než v uplynulé sezoně. „Cíl je finále,“ má jasno.

Tým doplnilo v létě šest posil. Jaká je jeho síla?
Kádr se doplnil velice dobře. Přišli zkušení hráči, kteří už za sebou něco mají. Myslím si, že nám mohou hodně pomoci. Věřím, že náš potenciál v sezoně naplníme.

Máme za sebou čtyři zápasy v Champions Hockey League, ve kterých jsme vybojovali tři výhry. Pomohla vám konfrontace s elitními týmy ze Švédska a Finska před startem sezony?
Byla to dobrá prověrka. Šlo o těžké, vyrovnané zápasy, jednu výhru jsme vybojovali nad vítězem švédské ligy, Turku zase hrálo ve finále té finské. Oba týmy prověřily naše síly velice dobře. Na těchto zápasech se dá stavět, jsme připravení do sezony.

Prostor dostali i mladí hráči z naší akademie a poslední zápas dokonce rozhodli. Co říkáš na jejich výkon?
Hráli fantasticky. Ať už Patrik Prymula, David Vitouch nebo naposledy dvougólový Kuba Konečný. Hlavně poslední zápas se jim moc povedl. My takové mladé hráče potřebujeme, dokáží do hry vnést energii. Týmu moc pomůže, když i oni mohou rozhodovat zápasy.

V uplynulé sezoně jsme skončili před branami finále. Je i tato zkušenost přínosná?
Určitě to v nás, kteří ve Spartě pokračujeme, něco zanechalo. Doufám, že v příští sezoně budeme ještě lepší.

Jaké jsou tvé cíle do sezony?
Chtěl bych se dostat se Spartou do finále, ve kterém bychom si to s kýmkoliv mohli rozdat a konečně vyhrát pro klub vytoužený titul. Osobně bych pak rád navázal na výkony z minulé sezony, kdy se mi celkem dařilo.

×
Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Hanzlík: V Holešovicích jsem byl vždycky doma

Předkrm před legendami, jedeme do Boleslavi

Program Návratu legend, vstupenky mizí

Junioři uhájili čtyřku! Nadstavbu začnou venku