21. 11. 2021 Petr Pavlík

Řepík: Trápíme se, ale věřím, že se zvedneme

Znovu urputně bojovali, tlačili se do šancí, ale přes soupeřovu tvrz se neprosadili. Náš tým v duelu s Českými Budějovicemi poprvé v aktuální sezoně vyšel gólově naprázdno. „Jsme si vědomi toho, že nehrajeme v úplné pohodě, ve které bychom chtěli být. V některých zápasech inkasujeme nešťastné góly. Na druhou stranu situace zbytečně přehráváme. Musíme volit jednoduchá zakončení,“ nabádá svými slovy sparťanský kapitán MICHAL ŘEPÍK.

V duelu proti Českým Budějovicím rozhodly znovu nevyužité šance, souhlasíš?
Jsme si vědomi toho, že nehrajeme v úplné pohodě, ve které bychom chtěli být. V některých zápasech inkasujeme nešťastné góly. Na druhou stranu ve chvíli, kdy se konečně dostaneme do dobré gólové šance, situace zbytečně přehráváme. Musíme více posílat kotouč na branku z první, mít před brankou naše hráče na případné dorážky. O tom to zkrátka je.

Co by týmu v současné situaci ještě pomohlo?
Určitě musíme volit jednoduchá zakončení. V poslední době se nám výsledkově příliš nedaří. Věřím, že se jako tým nakopneme a půjdeme nahoru. Určitě by nám pomohla i nějaká vydřená výhra, která by nás nastartovala. Pevně věřím, že se zvedneme a góly budeme dávat.

Přitom stejně jako v minulých zápasech jsme si připravili řadu šancí, které jsme neproměnili.
Je to tak. Šance jsme rozhodně měli. Bohužel se v současné chvíli trápíme v koncovce, která není z naší strany dobrá. I já jsem měl jednu velkou šanci. Vláďa Sobotka mi poslal přihrávku před branku, ale bohužel jsem nezakončil ideálně. Možná jsem měl střílet rovnou z první a puk by skončil v síti. Kotouč jsem si ještě zpracovával a už nebylo moc času vystřelit. Myslím si, že celkově v některých situacích někdy vymýšlíme nesmysly. Musíme hru zjednodušit.

Domácí mužstvo podržel výrazným způsobem brankář Hrachovina. Byl právě i tohle jeden z klíčových momentů zápasu?
Musím říct, že jejich gólman předvedl dobrý výkon, vychytal všechny naše střely. My se ale musíme dívat hlavně na sebe. Nesmíme situace přehrávat, nechceme si přihrávat na góly do prázdné branky. To si v naší situaci ani nemůžeme dovolit. My, hráči, kteří by měli dávat góly, se nyní střelecky trápíme. Možná chceme až moc a z přemíry snahy pramení zbytečné přehrávání situací. Musíme jít naproti jednoduchému zakončení. Věřím, že brzy naši smůlu prolomíme.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 18:00 | Muži
Mountfield HK
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Měsíc Sparťanské krve zakončíme v Hradci

​Vosmík: Oslavy budou pro sparťany velký zážitek

Holešovice oživíme s hvězdami! Lístky mizí

Zlaté góly Sparty: pálily legendy i mladík