24. 3. 2023 Daniel Ryl

Hořava: Kluci dřou a makají, jedeme dál

Druhou porážku v sérii sparťané skousávali těžce, ale trenér Miloslav Hořava byl po utkání pozitivní, přesto litoval špatné koncovky. "Kluci dřou, makají naplno. Je to prostě hra, Třinec byl lepší a my trošku zaostávali," přiznal zkušený trenér, jenž se svými kolegy mužstvo po dobrém výkonu i přes porážku povzbuzoval.

Byla neefektivita v koncovce klíčová?
Zápas byl podobný jako předchozí. Neměli jsme vyložené šance, i když jsme nějaké střely měli. Na jeden gól se v playoff vyhrává těžko.

Co střelbě chybělo?
Celý zápas jsme nestříleli z pozic, odkud jde dát gól. Chyběla nám clona před brankou. Třinec z toho dal dva góly, my jsme to neměli, proto jsme prohráli.

Bylo to i tím, že byl Třinec lépe připravený?
Každý zápas je nějaký. Ve čtvrtek se nám dařilo, tentokrát ne. Kluci dřou, makají naplno. Je to prostě hra, Třinec byl lepší a my trošku zaostávali.

V kabině jste byli po utkání díky dobrému výkonu pozitivní, jste optimistický?
Samozřejmě, je to playoff, série je vyrovnaná a my jdeme dál.